ZMAJ kombajni

Имам видео снимак у телефону али нисам вичан раду на рачунару и без помоћи неби успео ни да се прикључим форуму. Ако постоји неко једноставно решење постављања видео снимка и да није на страном језику па да покушам. Иначе је исти као 170 али 4 сламотреса и бубањ од 1м.
 
Selektuješ poruke koje želiš da obrišeš,ideš malo dole i dođeš do opcije Obeležene poruke.Klikneš,obrišeš...
A možeš i na opciju Uredi foldere,tu gde ti se nalaze primljene i poslate poruke.
 
Selektuješ poruke koje želiš da obrišeš,ideš malo dole i dođeš do opcije Obeležene poruke.Klikneš,obrišeš...
A možeš i na opciju Uredi foldere,tu gde ti se nalaze primljene i poslate poruke.
Хвала на помоћи. То је снимљено половином децембра 2014. по облачном дану па је мало мутно.

- - - - - - - - - -

Jel varijator bubnja preko remena ili lanca?
Преко ремена. Тако је фабрички. А како је на 151?.
 
Moze li mi neko reci cene nekih vitalnih delova na Z 142? Ne znam tacno ni sta da pitam ::sramota:: ali vi vlasnici i poznavaoci ovog kombajna znate sigurno sta bi mi mogli reci.Npr.:sabirna ravan,mozda neki od vecih kaisa...
 
Sabirna ravan je 80e, Siroki kajs, za pogon bubnja je oko 120-130e, Pogonski kajsevi su 60-80e, po komadu. Osovina slamotresa je 40e, mislim, ali nisam siguran, osovine bubnja i bitera su oko 100e.
Ako mislis da radis remont neke 142, izadje dosta, tako da razmisli dobro. Delovi nisu skupi, ali se nakupe. Kada se stavi sve na papir izadje dosta para.
 
Sabirna ravan je 80e, Siroki kajs, za pogon bubnja je oko 120-130e, Pogonski kajsevi su 60-80e, po komadu. Osovina slamotresa je 40e, mislim, ali nisam siguran, osovine bubnja i bitera su oko 100e.
Ako mislis da radis remont neke 142, izadje dosta, tako da razmisli dobro. Delovi nisu skupi, ali se nakupe. Kada se stavi sve na papir izadje dosta para.
Ali znas sta imas. Ovako kupis ulickan i mislis sve super, sredjen. A kad krene u otkos malo malo pa nesto stane. Bolje kupiti nesto losije pa izremontovati nego dati brdo para na gomilu farbe:ppozdrav:
 
Kvalitetna kovana osovina slamotresa košta 100 eura.Može da se promeni samo uložak sabirne ravni ako korito nije trulo,on je 45 eura.Remenje u kvalitetu košta dosta više od gore pomenute cene ali se isplati.Garnitura kvalitetnih kovanih šina bubnja košta 220 eura.Kvalitetni ležajevi,lanci...nakupi se se lepa cifra kako je i napisano gore.
 
Zvao sa da kupim sita za kombajn.Nista mi nije jasno.Sito je 120cm duzine i 115cm sirine.Po duzini ima tri pregrade sto mu daje pet medju prostora pi sirini.U svakom medju prostoru ima 40 onih listica tj. sita.Kazu oni meni da je cena 200rsd po listicu.To izadje 40*
X 5=200 lustica pa puta 200rsd=40000rsd.
A kad bi ja recimo hteo isto to sito sa 4 medjuprostora sta onda.Onda bi listici bili duzi i za istu povrsinu sita bi trebao da platim 40x4=160 pa puta 200rsd=32000????
 
Nazad
Vrh