ZMAJ kombajni

Tako je.Peta spojnica je za dizanje vitla i ona nema svoj par.
 
pozzz imam zmaj 133 i do sega kombajnot zneel samo psenica sto se treba da napravam za zetva na suncokret hfala unapred i dali e mozno da se znee velik suncokret gricko
 
Mozes da ga adaptiras da radi Suncokret bez problema.. Treba ti kljunovu (na hederu) limovi za vitlo (ili drugo vitlo manje) i sito... To je sve i spreman si za Suncokret...
Ali mislim da si zakasnio da ga sad pocnes spremati za ovu godinu,Suncokret je skoro ovrsen svuda.. Dok ti kupis kljunove ili jos gore dok ih napravis bice kasno...
Jedino ako si u mogucnosti da to sve nabavis jako brzo.. :ppozdrav:
 
hvala cira92 klunovi i vitlo ono malo ima moj prijatel i mogu odma da gi zemam samo me interesuje dali moze ono sito sto je za kukuruz da posluzi i najbitno mi je podesavanje obrtaja bubanja i kako da podesim vetar i neke druge takve stvari. daj ako mozis objasnimi te stvari :ppozdrav: A i nije toliko kasno kod nas jos niko nije poceo zetvu u okolini
 
Vetar podesavas uglavnom po potebi (vise zatvoris nego za Psenicu) obrtaje bubnja ja teram na 500 i tako mi odlicno radi... Sito za Kukuruz je 14mm ako se dobro secam a ja radim Suncokret sa 12mm i mislim da ce i to tvoje Kukuruzno da posluzi za suncokret... Moras i korpu malo vise da otvoris i samo gas.... :ppozdrav:
 
Pozdrav ljudi ajde mi molim vas recite na koliko obrtaja i koji zazor da namestim za malo travniju soju.u pitanju je 142-ka.hvala
 
Vetar podesavas uglavnom po potebi (vise zatvoris nego za Psenicu) obrtaje bubnja ja teram na 500 i tako mi odlicno radi... Sito za Kukuruz je 14mm ako se dobro secam a ja radim Suncokret sa 12mm i mislim da ce i to tvoje Kukuruzno da posluzi za suncokret... Moras i korpu malo vise da otvoris i samo gas.... :ppozdrav:
Hvala puno :ppozdrav: za sovete . i jos jedno pitanje danas me jedan prijatel sovetovaao da treba da izvadim 4 letve na bubanja i 2 na odbojni biter za da nema lomenje zrna koliko je to tocno neznam pa zato pitam vas jer imate iskustva i kazete na sta da obratim paznju kada znijam suncokret jer me lom najvise plasi
 
Ne diras sine ni na bubnju ni na biteru.Sto se tice loma br obrtaja bubnja ako mozes namesti sto nize 300-400 slobodno,i gledaj da ti ne ide mnogo mase na ne ovrseno.Ja licno ne verujem da ce mali Zmaj moci kvalitetno da odradi suncokret,ali probaj pa ces videti.
 
Hvala ti :ppozdrav: zasto mislis da ne moze da odradi suncokret, kada dobro radi psenicu, jacmen, tritikal i kukuruz.Ja mislim ako se dobro nastelue ke odradi se kako sto treba, sepak ja cu probati i se to poslikati pa videcemo sta ce da ispadne.:ppozdrav:
 
ok probacu i ke vidime sta ce da izpadne, male sita ima zasto taj e mali kombajn mal heder,grlo,bubanj i tn. Jas nemam nikakve iskustva so suncokret i svaki savet mi e dobrodosli.
 
Slazem se sa Draganom... Kod mene je covek imao adaptaciju za Suncokret za svoj Zmaj 133 i kad je Suncokret preveliki (velike glavice) on nije mogao da ga vrsi gusio se....

A imam i prijatelje koji rade suncokret sa 133 i to vec godinama bez problema... E sad probaj pa ces videti,ja sam prvo hteo da adaptiram 132 za Suncokret ali sam odustao po savetu kolega sa foruma i adaptirao sam Claas-a..

- - - - - - - - - -

Hvala puno :ppozdrav: za sovete . i jos jedno pitanje danas me jedan prijatel sovetovaao da treba da izvadim 4 letve na bubanja i 2 na odbojni biter za da nema lomenje zrna koliko je to tocno neznam pa zato pitam vas jer imate iskustva i kazete na sta da obratim paznju kada znijam suncokret jer me lom najvise plasi

Nista ti nediraj ni sine ni nista samo smanji obrtaje i vozi tako...
 
trebao bi da promenim na 142 onaj lim sto ide ipod vetra i povratne mase, mislim da se zove kostur vetra,pa neznam odakle da pocnem kako ga je najlakse skinuti odakle poceti, sta sve treba skidati ? ako nekog ne mrzi neka napise.
 
Sve srafofe koji ga drze sa strane i sa cela skidas,MISLIM da netreba nista drugo skidati da bi se on demontirao.
 
Cek' malo.... Ako menjas komplet kostur vetra sa kanalima ciste i povratne mase onda ti bajo moj moras da rasturis dosta toga. Sabirnu ravan,ladju,slamotrese....Prelistaj temu ili ukucaj pojam u naprednu pretragu,pisano je o tom a ima i slika. Ukucaj u google slike i izbacice nesto. A ako menjas samo zastitni lim ventilatora,to je lako a to verujem da vidis kako se menja.
 
menjam ceo taj lim vetar povratna i ovrsena masa ,izgleda da ce biti harikiri ::namigivanje:: ima tu posla dva dana
 
Nazad
Vrh