ZMAJ kombajni

jel zna neko dimenzije gumica za varijator voznje na zmaju 162 i gde mogu da se nabave?

Ako mislite na gumice u samom cilindru varijatora voznje ja sam ih menjao letos pred sezonu, mislim da su me kostale oko 200 din komad. Ide jedna gumica i jedan semering a ja sam stavio gumicu i umesto tog semeringa zato sto tako mali nisam mogao da nabavim.
 
Rastavio sam danas,ima tamo 4-5 gumica da se zameni kad se sve rastavi,probacu sutra negde da nabavim

Ne znam kako toliko gumica mozda je vec neko nesto radio. Ja sam letos menjao i osovinicu zato sto je bila kriva. Struze ih jedan momak na karadjordjevom putu ako vam je hitno nemojte trziti nabavio sam i rezerve par komada, moze i preko pp, a prilicno sam siguran da smo i u komsiluku.
 
Osovinica je dobra nego treba neke dve debele gumice da nadjem sto idu unutra kanal za njih je 7 mm sirine pa pretpostavljam da treba i takva gumica,ove sto su u njemu su od 5 mm
 
Ako mislis na mene ne pase ni od cega, ostrugane su na cnc strugu. Te na klipu nisam menjao ali to je manji problem nabaviti, imaju dobar izbor na karadjordjevom putu preko puta Trgoprometa a pece ih i jedan vulkanizer na palickom putu.
 
Posumnjao bih na loše gumice ali kad kočnica uhvati onda drži jako nema popuštanja mislim da ću prvo da probam da dotegnem diskove pa da vidim šta se dešava a parkirnu ću popustiti da hvata odprilike na pola.
Montoya probavao sam i to isto se ponaša kao i pojedinačno

Da li si ozracavao samo na sisicama na donjim cilindrima........
 
Pa ja koliko znam samo tu i ima da se ozračuje nema nigde više ali rešio sam problem nisu mi diskovi bili dovoljno dotegnuti pa je klip imao veliki hod sad je sve ok
 
Pa ja koliko znam samo tu i ima da se ozračuje nema nigde više ali rešio sam problem nisu mi diskovi bili dovoljno dotegnuti pa je klip imao veliki hod sad je sve ok

Cest slucaj kod zmaja je kad se rade kocnice i ulje izadje iz sistema dal to bila zamena gumica ili komplet cilindra i kad se posle sve vrati i ozraci na donjoj sisici nemoze da se dobije kocnica,imao sam taj problem vise puta,kad god se luftira samo ulje ide na sisicu al kocnica slaba,bez obzira sto nema zraka na donjem cilindu ostane i podkrade se vazduh u gornjem i zato se ozraci na samoj cevi na gornjem cilindru i dobije kocnica od sale,zato sam te i pitao sto sam se i sam mucio pre dosta godina luftirajuci satima,vazduha nigde a kocnica katastrofa,al posto si resio problem sretno kocenje........
 
Ovo su gumice koje sam menjao

[IMG
]

ovo su gumice koje idu u cilindar,tj. one dve velike
[/IMG]



testirano i super radi,videcemo kad ode u njivu kako ce se ponasati
 
Danas smo komačno uspeli burazer i ja da namontiramo sečku na zmajev adapter i odma je probana, sobzitom da je vlažno jako smo zadovoljni kako radi, biće slika i snimaka kad krene posao.
 
Cest slucaj kod zmaja je kad se rade kocnice i ulje izadje iz sistema dal to bila zamena gumica ili komplet cilindra i kad se posle sve vrati i ozraci na donjoj sisici nemoze da se dobije kocnica,imao sam taj problem vise puta,kad god se luftira samo ulje ide na sisicu al kocnica slaba,bez obzira sto nema zraka na donjem cilindu ostane i podkrade se vazduh u gornjem i zato se ozraci na samoj cevi na gornjem cilindru i dobije kocnica od sale,zato sam te i pitao sto sam se i sam mucio pre dosta godina luftirajuci satima,vazduha nigde a kocnica katastrofa,al posto si resio problem sretno kocenje........

Najlakse je uzeti spricu "inekciju" i komadic gumenog crijeva. Sprica se napuni UK uljem, crijevo jedan kraj na spricu a drugi na sisu za odzraku, sisicu otegnes i nabijas kroz nju ulje prema gore. dotegnes sisicu i opet ispocetka. Nema ni mjehuric zraka da ostane, nit problema sa povlacenjem ulja iz posude nit ista.

Ovaj sistem koristi dosta ljudi na kombajnima i nikad greske. Moj kombajn nije htio povuci ulje iz posude ispod sjedala nikako. Pumpaj pedale pola sata nista, kocnice=nula. Nabijem mu ulja odozdol i da vidis, koci kao auto.
 
Nazad
Vrh