ZMAJ kombajni

clan caco je trazio zupcanike za dob za 142, imam ja kao mogu pomoci, ili ako nekom drugom trebaju.. postavicu ih ovih dana u oglase, samo dok ih uslikam na tavanu su mi pa dok sve nadjem..
 
Imam u planu da uzmem Univerzala i da ga prepravim da radi pasulj,sta bi trebalo oko doba raditi? itd...
Ja sam ga nekada radio sa 132. Nista posebno ,sve kao za soju.Donje sito bi trebalo biti sa nesto vecim rupama ,opet zavisi od velicine pasulja. Ako je podesivo tada po potrebi.
Uvek sam ljude ubedjivao da pokose pasulj I da se malo prosusi ,da se ujednaci ,tada su ga skupljali u plastove kao seno I cekali kombajn .Skinem vitlo I kao I travice I dateline kad se radilo ,ubacujemo vilama na smenu I to je bilo dobro.
Kada se radilo direktno kosenjem nisam bio bas zadovoljan .Zadnji sam kosio pre 5 god. kod mene .
Korpa obavezno za kukuruz. Gledao sam kao klinac kada su radili sa 780 u selu ,imali su drvene sine.Ja nisam .Mozda nebi bilo lose probati sa blindama na bubnju jer sam ja jednom tako radio soju I bilo je jako dobro ,bez imalo loma ,naravno I kuk. korpa je bila .Nije bilo nikakvog namotavanja niti zaglavljivanja iako je bila visoka soja pa sam malo strahovao.
Medjutim kada sam radio usluzno a soja bila zrela I suva ali sa jako zelenim stablom I pokojim listom ,tada sam imao namotavanje oko bubnja.Verovatno zbog blindi.:sta:
 
Imam u planu da uzmem Univerzala i da ga prepravim da radi pasulj,sta bi trebalo oko doba raditi? itd...

Ako se dobro sećam, radio je pokojni deda više godina pasulj uslužno sa univerzalom, bio je skinut heder i stavljen neki priručni lim (koristili smo ga i za krunjenje kukuruza iz kotarke). Obrrtaji doba na najsporije i vetar do kraja, sito za kukuruz. Pasulj se počupa par dana ranije i tako suv ubacuje u kombajn sa vilama. Znači radilo se u dvorištu retko na njivi.
 
@ coci tako je hvala na ispravci.. inace mi smo kad sam bio klinac radili sa univerzalom grasak bez ikakve prepravke.. a pasulj smo radili sa 142 kao mims u dvoristu, sa istom adaptaciom kao sto on rece.. a sto se tice blindi na dobu, na 142 ih nismo skidali ni u jednoj kulturi, vazno je da je dobro balansirano. samo smo korpu menjali, a blinde znaci i u psenici i u soji i kukuruzu. i nikada nije bilo problema, jos je cak i bolje jer je dob tezi pa se ponasa kao jaci zamajac.. ako ste citali danas novi john deere kombajni i idu na tezinu bubnja..

pitanje jedno, imam problem sa curenjem ulja na hidro motoru na vitlu na zmaju 171. nekada jako kaplje nekada ponekad nekad nista, a sad je ostalo na kapljanju tako da je ugasen i parkiran kapljao za nedelju dana skoro litru ulja, u mestu. pitao sam u petoletki kazu da je mozda povratak ili uticnica razlog sta vi mislite, semering sam trazio kazu to se ne pravi pojedinacno. ako ko zna molim savet.
 
Trebao si iskopčati creva kada si ga parkirao,manje bi ti curio.Iskopčaš ih i spojiš jedno za drugo.Kod mene flisuje samo kada kombajn radi.Kada je ugašen nema ništa.
 
Na jednom je muška a na drugom ženska.Inače sve spojnice su u parovima da mogu da se spoje jedna sa drugom da posle ne boli glava.
 
Ako moze neko do veceras da mi kaze koji je precnik remenice sto pogoni reduktor kose kod 142? Kod mene je sada 275mm,ali mi kais 22x2200 skroz opet i bez spanera pa se mislim da nije neko ranije stavio vecu od potrebne.
 
Gde kupiti sita slamotresa?Muzlaj je polomio alat za pravljenje istih-sem njega ko jos to radi?
 
nisam siguran bas 100% ali mislim da ih covek u Macvanskoj mitrovici radi. znam da radi svu limariju za zmaj kombajne. letos sam menjao ta sita na dve 142 ali nisam ih pitao gde su nabavili. mogu se raspitati za broj telefona ako ti odgovara
 
Ako moze neko do veceras da mi kaze koji je precnik remenice sto pogoni reduktor kose kod 142? Kod mene je sada 275mm,ali mi kais 22x2200 skroz opet i bez spanera pa se mislim da nije neko ranije stavio vecu od potrebne.
Ovako je kod mene na 141 mislim da je to isto metar je malo izlizan ali se vidi pa uporedi
Ovo je na reduktoru
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_52216883_rem.reduktora.jpg
a ovo je pogonska reduktora
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_88115991_pog.rem.reduktora.jpg
 
Nazad
Vrh