ZMAJ kombajni

Ovde je prodat jedan Zmaj 142 pre par nedelja sa sve tri adaptacije i sečkom za slamu za 11,500 eura.Kombajn je repariran pre par godina.
 
Video sam par njih koji su kupili za te pare i mislili da uloze jos toliko i imaju nov kombanj, pa nije bas ispalo kako su mislili. Za te pare je to po meni sve groblje, ali svako ima svoj izbor i raspolaze sa svojim parama kako zeli...
A za tu cenu sam mislio sa sve 3 adaptacije...
 
Repariranje...sirok pojam,trenutno prolazim tu fazu ali necu sve do kraja posla iznositi zakljucke samo cu cestitati clanovima koji su prosli taj proces,a onima koji nisu da ne mogu ni da zamisle koji je to posao ako se radi kako treba,odnosno zmaj 142 uradjem kako treba znaci bez mane,vredi realno najmanje 15.000.eura.A ovi sto gledam po oglasima koji su kompletno izremontovani i spremni za sezonu sa cenom od 7 do 8.000. mogu samo da se nasmejem,a ovi sto pominjete od 4-5K,nisu ni za delove,jer sta da poskidas od njega sto vredi te pare,NISTA.
 
Sve je relativno kakav kombajn ces naci, da li je prodavac napaljen da ga proda za lude pare ili je realan u svojim ocekivanjima pa za ispravan i normalan 142 trazi njegovu realnu vrednost koja je u 4 cifre evropske valute.
 
Jel ima neko problema sa sa onim klinovima na federu za bubanj kod zmaja 133 da li se kidaju nod nekoga.

- - - - - - - - - -

Osovina prijemnog bitera placena 115€ i na nju idu dvije glavcine od kojih je svaka 30€ i tu kad vec sve mjenjas, red je staviti i novu kajlu.

Kupovano prije dvije godine u NOMEKS-Bucalo Šabac
Nasao sam osovinu za 100e ali su glavcine jedna 30 jedna 50 a odneo sam kod metalostrugara i uradijo mi je i osovinu iglavcine za 80e. Mozda nece izdrzati kao nove ali je ipak 100e manje. Hvala u svakom slucaju
 
ljudi da li neko radi psenicu sa lancanicima na pogonu doba?ima li neko iskustva?bojim se da je 1050 o/min mnogo za neke sorte kojima je i 900 dovoljno
 
Ima li negde da se kupi ovo
c5a033329556936.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Jer ubacuje mnogo prasine u kabinu sad kad si preuradio ventilaciju??? :sta:

Ja sam na Claas-a stavio kabinu od Zmaja- 141 (nije imala nista od te ventilacije) ja sve to prepakovao pravio iznova ali ubacuje dosta prasine!!!! Hlabi bas bas dobro ali ubacuje i prasinu!!!

Stavio sam napred filter i sve radi super nekoliko sati dok se filter ne zapusi posle vise ne hladi uopste dok ne izduvam taj filter.... Kako si ti to resio????
 
Nazad
Vrh