ZMAJ kombajni

Napokon pocelo peskiranje...super stvar ali sporo ide tako da mi je skoro celo popodne trabalo za sabirnu.
img1238.jpg
[/IMG]
img1241.jpg
[/IMG]
 
@sinisa1979.....mislim da si ti trazio slike,dok nisam stavio zavesicu desavalo se da bude zrna sa strane na bocnim zastitnim limovima lanaca elevatora,kad sam stavio zavesicu toga vise nije bilo al se nakupilo zrna od gore u onom valovu na konstrukciji vetra narocito kuruza jer ima tezinu i od drmanja sita i velikog priliva mase preleti,sad sam stavio drugu zavesicu koja je vislja,skoro do gornjeg lima i to bi trebalo biti to.....ima slike sa starom(nizom)zavesicom i sad sa visljom...
2rn9f7s.jpg
b8a6np.jpg
2wf4j8g.jpg
rw1ch4.jpg
 
Da ja sam tražio sliku. Hvala! Ovako nešto je i meni padalo na pamet ali me bio strah da ću poremetiti strujanje vazduha-vetra od ventilatora pa ću napraviti gore..... Ali znači ipak može da se pregradi taj deo. Nego jel bi mi učinio još jednu uslugu? Gledam slike i kao da ti je kraj sabirne ravni duži nego kod mene i ostalih koje znam... Jel bi ti bilo mrsko da izmeriš koje je dužine taj lim? Izmeri od te gume kojom si pregradio pa do kraja lima a početka češlja.
 
ok,izmericu,strujanje ti je bitno ispod sita da isteruje i dize plevu a da cisto zrno propada,i od fabricke zavesice tu nemas strujanje vetra..............
 
Ne znam kako je tvornicki na 142 ali na 13x zmajevima ta zavjesica dodiruje sabirnu ravan. Cak je na sabirnoj ravni napravljen kosi zavrsetak nakoso savijenim limom da ta zavjesica sto bolje zatvara taj prostor.

Bez te zavjesice je nezamislivo vrsiti nizbrdo, svo zrno preleti preko sita i ode na kuciste vjetra i sliva se sa strane (rasipanje). Vidim sa slika da je na 142 veca visinska razlika izmedju sabirne ravni i sita pa je zato i veca zavjesica. A i vi vecinom radite na ravnom terenu pa ne mucite muke s rasipanjem na brdima pa ta zavjesica moze biti i gumena. Tvornicka je od onog debelog platna koje se ne da savijati...
 
A kada se stavi ta guma, da li se oni usmerivaci pomeraju, odnosno kako su nastelovani? I ja moram kod mene to staviti!

usmerivaci nemaju veze s tim,vazdusna struja svejedno ide ispod sita,@sinisa,22.5cm je od zavesice do zavrsetka lima a merio sam i od polutke bocne koja steze sabirnu za gumenu cauru,znaci naslonis meter na taj metalni polumesec i do kraja lima je 16.5cm
 
Danger jesi li ti to isekao gumenu zavesu kada si vadio sabirnu napolje pa ti se sada ne vraća nazad u originalu nego je prebačeno u inovaciju? :osmeh:
 
izbacen je originalni govnarski sistem(j..... ga konstruktor) i stavljen je lim koji ide pod sabirnu(kupljeno kod Prokica),taj lim je inace malo duzi nego fabricki kako je reseno,ima unazad u temi kako ti limovi izgledaju,tako da se sad sabirna vadi za 10 min.,a zavesica je stavljena da neda zrnu da usled drmanja ladje predje nazad na gornji deo konstrukcije vetra u onaj valov jer moj kombajn neradi samo po ravnom......a zavesica resava problem ekstra
 
Nazad
Vrh