ZMAJ kombajni

Dobro je,ja sam nosio pre neku godinu u PPT Trstenik i bogme,lepe su im cene...
 
pozz pitao bih vas ako je neko imao slucaj na zmaju 132,133 da kada ugasim vrsalicu u hederu na ustima ima 5-6 kg zrna ocisceno zrno nije mi jasno kako se vraca i dolazi strv u heder u toku rada cini mi se da i izbacuje van iz hedera ako je neko imao slican problem i zna rijesenje neka pomaze nervira me ovo.zastor na vrhu hedera imam postavio sam ali opet nekako vraca
 
Iz nekog razloga ti dolazi zrno u elevator neovrsene mase pa opet u bubanj-dob.Odatle od velike siline se vraca u heder.Proveri sito-stelovanje,ladju,gumice na ladji,tresnu osovinu.Tu je negde kvar.
 
Ako se nalazi bunker direktno iznad bubnja(korpe), moze se desiti da je natruo lim, pa da koje zrno curi iz bunkera dole.
 
Nisam skapirao. Ja sam juče pao s drveta i počeo tu neki posao da radim..... Komora u obliku slova U? A kako je onda kod Unica?
Problem kod Frad-a je taj što su namotali papir u krug strpali ga u lim malo zalepili i teraj. A to što prljavština polako prolazi do dna-čašice i nastavlja dalje prema pumpi ili u najboljem slučaju ka drugom filteru to nikom ništa. To što vidiš da imam i Frad filtera ne znači da ih koristim. Barem ne takve.... Koristim neki drugi tip njihovih filtera u ulozi grubog prečistača. A ako su napravljeni kvalitetnije nego što mislim tim bolje jer znači da još bolje rade radnju nego što sam im ja dao ulogu. Inače ti filteri što sam uslikao su mi ostali kako sam menjao filtere i čistio sito na jednom imt-u 560. I bar da sam usliko sito i čaše ispod filtera pa da vidim kako bi to objasnio.... Inače vlasnik tog 560 je prosečno pedantan i ne verujem da sipa brlog od nafte....Vrlo teško ustvari. A 577 kojem sam isto to radio nakon par dana samo drugom gazdi je koristio Unico filtere i nije imao ni trunke prljavštine u situ iako gazda nije nešto posebno pedantan niti ima uslove da bude. A to što ti kažeš da kad bi koristio fradove filtere ne bih imao problema..... Joooj pa zar stvarno misliš da nije isprobano? Ustvari ne bi bilo problema kada bi godisnje trošio 500lit nafte...

Baconi jes da je 142 u pitanju ali možda pomogne ova slika. Što kaže Farmer možda je bunker krivac.
 
Poslednja izmena:
I meni mirise da bunker curi.
@Vojkan, svi majstori hidraulike deru kao zulumasi, meni CE-HI iz Zrenjanina sa svakakvu sitnicu dernu posteno, pa se malo snalazim alternativnim putevima, malo ja malo ''pomoc prijatelja''
jednom me samo iznenadili kad mi za orbitrol uvodjenje u fazu uzeli 600din. reko ovo cu pamtiti :))
 
U 132 nije bunker iznad doba. Proveri donje sito da nije osat od ječma začepio ,i dali je odgovarajuće sito .Preliva komšija.:haha:Ako ti je i donje podesivo ti ga otvori još.
 
ja sam danas promenio lanac ovrsene mase jer je bio rastegljen i uvuko nov,promenio gumice klipa varijtora,promenio prekidac ventilatora kabine i radi ladi.ubacivao sam mazalice za lezajeve da im malo dam masti.
 
Bobo, dal na imt 5106 gorivo iz rezervoara vuce odozgo pomocu cevi?
na 577 je tako i ta cev hoce da pukne i vuce fals, pa smo je lemili vise puta, i to trebas ocekivati ako je taj princip.

Da, original vuce nekih 10cm od dna rezervoara i preko vrha rezervoara i u AC pumpu. Postao sam alergican jer 20-30l goriva ostaje u rezervoaru a to nije mala stvar. Isto tako mi se taj usis cepio pa dok otvoris rezervoar, dok ga ocistis (rezervoar jaaaako prljav bio kad je traktor kupljen), pa kad AC pumpom treba napumpati da se motor odzraci, prodje me volja za zivotom. Zato sam prepravio da gorivo uzima s dna rezervoara na cep za ispustanje goriva tako da sam cep prepravio da ima izlaz za crijevo i spojio sve direktno. Pčlovak i dalje imam u rezervoaru ali sluze samo da pupune rupu ;)

Spasoje,to svakako jeste tacno,ali posle 10-15 godina rada na tom Zmaju diskovi postaju excentricni i treba ih menjati.Dalje jedan disk nema kuciste vec se ceo menja a i lezesta za one dugacke srafove se sve razbiju.

Nije istina! Lane sam isao u NOMEX u Sabac kupiti osovine bubnja i prijemnog bitera i sve 4 glavcine, kajle i tri dugacka sarafa. Teta za pultom prica da idu tri glavcine i jedan kompletan disk na sta sam ju prekinuo i rekao "nije istina" na sto je odgovorila da zna sta govori. Trazio sam katalog jer sam vidio da ga imaju na kasi i listaj, pokazem teti da ipak idu 4 glavcine i da su diskovi posebno na sto se izvinula i rekla, gle, zbilja ne ide kompletan disk? Kompletan disk ide na varijator voznje dok su na varijatoru bubnja sve 4 glavcine posebno i sve 4 diska se odvrcu bez problema.

Nadalje, tamo sam uz obje osovine 4 glavcine i dvije nove kajle kupio i dugacke sarafe i ta ista teta mi dala 6 matica "s krunom" ali nije dala i one tri tanje obicne matice sto idu s nutarnje strane diska do vrsalice na osovini bubnja. reko, teta, 9 matica, ona NE 6 i uzela katalog i pokazuje da ide 6 komada i da svima tako prodaju. Vidio sam da je ljuta a imao sam kod kuce te tri matice tanke pa nisam terao mak na konac i svejedno mi nisu dali obecan popust, ocito je da sam malo naljutio tetu ;) Kod kuce prolistam katalog i zbilja ide 6 matica, ali 6 komada s krunom i jos tri obicne. Povjerovao sam teti i pomislio reko, moguce da je netko to sam ubacivao ali mi je pao kamen sa srca kad sam vidio da sam ipak ja u pravu.


I nevezano za sve, ODGOVORNO tvdim da su ljudi koji su zamjenili varijator bubnja dvorednim lancem kao sto to ima 780 i 131, napravili dva koraka u NAZAD... Trebate imati vise kombinacija i stalno sarafati po lancanicima. jecam se na 950 okretaje ne moze kvalitetno izvristi, bar ne na mom terenu jer ostaju iglice. jecam vrsim na skoro do kraja dotegnutoj korpi i na 1100 okretaja bubnja i onda se fino izvrsava. Napominjem da su i sinje lane stavljene nove... S lancanicima je muka isusova ako je izvrsaj los dok ja samo okrecem rucku u kabini i stelam okretaje ko covjek. Razumijem u soji ili kukuruzu lancanike ali u zitu, jecmu, zobi, tritikalu NIKAKO nit razumijem nit odobravam taj potez. varijator s remenom je i tata i mama za lancani prijenos.
 
kombajn je dzakaros donje sito je fiksno a perkinsonovo sam bas novo uzeo ove godine mogu probati vise ga otvoriti ali sumnjam radio sam to prosle godine i opet mi je u hederu strvi bilo kada zavrsim parcelu stari mi radi s kombajnom 30 godine ali nezna sta da uradi sada planira na poklopcu bubnja onaj limeni zastor da produzi pa kada se stavi poklopac da lim ide dublje prema resetci dole
U 132 nije bunker iznad doba. Proveri donje sito da nije osat od ječma začepio ,i dali je odgovarajuće sito .Preliva komšija.:haha:Ako ti je i donje podesivo ti ga otvori još.
 
Od kako kombajni vrse, tj. od kako ih se ja sjecam, zmajevi 13x su UVIJEK imali na kraju njive za jednu 10-litarsku kantu zrna pomijesanog s jako puno pljeve u koritu hedera. Kod mene se desava ista stvar s time se ne zamaram posto rasipa nema, tj barem ga ja ne uspjevam naci po njivi...

Pokusaj spustiti puz blize koritu hedera, mozda se situacija popravi, mada, mislim da previse prasine dizete bespotrebno...
 
Bobo,druze,ne pratis.Unazad 2 strane u vezi varijatora je bila prica za varijator voznje a ne bubnja.Za bubanj je sve ziva istina sto kazes.
U vezi ovih zrna u hederu.Tacno znam o cemu pricam.Sa filterima i da ne budem bas siguran ovaj valja ovaj ne ali ovo-imao sam tih problema na jednom kombajnu.Ne moze biti normalno da ima zrna u hederu.Kod mene se desavalo isto kao sto je rekao kolega baconi.Kada ides po ravnom on vidim da mu iz hedera izlazi po neko zrno van,znaci prosipa ga iz usta.Ako ides uz brdo on prosipa gomilu zrna iz hedera a ako stanes videces da je heder pun zrna.Ne moze tako.Na drugom kombajnu mi je bilo sve ok.Mi imamo dosta iskustva sa tim masinama ali smo se mucili oko kvara.Znaci desava se sledece:kada se kombajn krece uz brdo sa donjeg sita[koje je na malom Zmaju ne podesivo] se zrno umesto da propada kroz centar sita ono se sliva na njegov zadnji kraj[a tamo se inace slivaju klastici i ostale neovrsene smese] i odatle ide u elevator neovsene mase pa ponovo u bubanj.Ogromna silina bubnja delimicno razbija zrno i vraca ga ponovo u heder.Slicno se desava kada je gornje sito previse zatvoreno i zrno ulazi u nastavak sita pa opet u neovrsenu masu ali onda ce biti i rastura na situ jer ne uspeva svo zrno da pokupi nastavak.Razlog svemu tome je kao sto je i rekao neko gore je sto je ili je zapuseno donje sito ili mu je mali promer.A kod mene je bilo nesto trece i to je takodje potencijalni kvar.Znaci slomilo se levo kuciste tresne osovine a to se jako tesko vidi.I onda je osovina drugacije tresla ladju nego sto treba da bude.Tresla je kao da nema gumica ali se nije culo lupanje.To smo ustanovili posle nekoliko nedelja ispitivanja.Znaci sve ostalo ti je u redu samo pregledaj ovo sto sam ti rekao i naci ces kvar.
 
zmaj kombajni

Pozdrav drustvo molio bi za pomoc,na z133 sam uradio komplet kocnice koje su radile savrseno ali posle dva dana rada procurio mi izjednacavac pritiska.Interesuje me dali mogu da ga izbacim i da cevke za tockove povezem direkno na glavne kocione cilindre,molio bi za vase misljenje jer za ovaj deo mi trazi novac isto koliko kostaju dva glavna i dva pomocna cilindra nova,hvala.
2z7oqy0.jpg
.
 
To ti je zemljak kod svakoga isti problem.Ja sam na oba kombajna to izbacio a izbacili su i svi u mom kraju.Trazio sam da kupim ali ga nigde nisam nasao_On sluzi da pod nagibom ili u nekim nezgodnim situacijama vrsi jednaki pritisak u obe kocnice ali to je samo u teoriji.
 
Ja preradio na mehaničke i to je to .Evo 5 god. Dosadilo menjati cilindre i odzračivati.
 
taj problem za zrnom u hederu sam i ja imo na 780,problem je bio u onom limu iza bubnja(na korpi)nije bio smotan kako treba.
 
Ja preradio na mehaničke i to je to .Evo 5 god. Dosadilo menjati cilindre i odzračivati.
E to si potpuno u pravu.Na jednom sam i ja to uradio samo mi malo nekako tvrdje kocnice.Prosle godine sam kupio komplet gumica Zastava Knic,evo sada se sve raspale i kupio sam nove cilindre.Videcemo dokle ce.Zovem ih da se zalim a oni mi kazu pa moguce je.Ne mogu da verujem sta danas prave i prodaju.
 
ja znam za Milivoja iz Subotice,pravi spirale po uzorku a bilo je ovde vec reci o njemu,ako treba broj javi se na pp kolega:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh