ZMAJ kombajni

Zastava Knić gumice se raspale? Ja ne znam zašto je vama po ko zna koji put loša domaća roba i zašto pričate u prazno...... To je moguće samo u teoriji i samo ako nije menjano ulje 10god. Ja redovno menjam ulje i nemam nikakvih problema iako je ulje uvek čisto ja ga ipak promenim. I koristim isključivo domaće ulje jer se naježim kad čujem da je nešto iz neke druge zemlje i sumnjivog kvaliteta a ne iz Srbije........... Ja se stvarno izvinjavam sto je poruka delimicno van teme i nadam se da ce ostati na forumu kako i ostali clanovi nebi bili u nekoj zabludi.
 
Gospodo tema glasi ZMAJ kombajni, a ne UNICO ili FRAD filteri.Pogotovo nije na vama da procenjujete koji je bolji, a koji gori nego je to stvar neutralne kontrolne kuće, a niste ni obučeni to da radite pa makar i sekli filtere.Zato se držite teme, a postovi neće biti izbrisani.Iso važi i za gumice.
 
Da tema je Zmaj kombajni i koliko ja znam isti koriste neke filtere i sa nečim koče. Tako da nismo baš toliko odlutali od teme,da jesmo postovi bi bili obrisani ili prebačeni u odgovarajuću temu. Ako postoji,ako ne otvorićemo.
Da nije na nama da procenjujemo koji je bolji ili gori tu se ne slažem. Ipak smo korisnici ove ili one ili neke desete marke filtera i ako sa nekima nismo zadovoljni procenićemo dal je neka druga marka bolja ili ne i nastaviti koristiti one koji su nam najbolji pa iako nismo neutralna kuća nego "samo" korisnici. E sad ko će šta da koristi to je individualna stvar i tu smo pogrešili što smo javno započelli raspravu. Mada ako forum ne služi za to onda ja stvarno ne znam za šta služi.....
Što se mene tiče ja više neću "kontaminirati" temu filterima.
 
Jeste da koriste, ali tema nije ta.Otvorite novu temu pa tamo raspravljajte o tome ili u temi [h=3]"Slobodna diskusija o žitnim kombajnima"[/h]tako da ste odlutali dosta od teme.Postove namerno neću da izbrišem ne zato što imaju nešto poučno u njima nego da služe za opomenu drugima da se tako ne piše.
Jeste samo smo korisnici, a ne promoteri nekog proizvodjača.Nismo ni kompetentni da donosimo sud o nečemu da li je dobro ili ne javnim pisanjem po medijima.Ako nekome ne odgovara filter ili gumice nekog proizvodjača nije na nekome da reklamira drugog ili da ubedjuje drugog da to nije tačno da su se gumice raspale.
Forum služi za razmenu mišljenja, a ne ubedjivanja!
 
Hvala moderatoru.Ja nisam kompetentan da nekom sudim ali mogu da izlozim svoje iskustvo.
Sinisa,jel ti imas neki problem sa mnom ili sta je u pitanju???
Ja nikada necu da cenim strano ako je domace dobro ali ako domace ne valja ja moram dalje.To se zove patriotizam.
Kad kazem da se raspale mislim na ovo.
hswq.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Cilindar kupljen nov prosle godine a ostali remontovani.Sad svi cure.Ulje je naravno FAM UK2.
 
Brate mili pojma nemam.Da sam kupio malu privredu pa i da mi nije cudo.To me je nateralo da ove godine kupim nove cilindre,one glavne kocione.E sad s obzirom da se na novom cilindru fabricke gume raspadaju i to u garazi,bez sunca i sl uslova,videcemo da li ce biti kocenja ili nece.Srecom Z135 ima jako lepu rucnu.Na kraju cu verovatno morati da sve prepravim na direktno i zdravo-samo mi se ne unistava ona lepa rucna.
 
Pozdrav iz Juzni Banat :ppozdrav: Hteo bih da namestim kocnice na 142 jer slabo koci , pa sam kupio prosle godine nove klipove i opet slabo koci . Jedna strana malo bolje a druga slabo. Pa sam hteo da pitam ako ima neku bolju ideju da se montira nesto drugaci sistem jer meni treba da imam dobre kocnice u nasem ataru . HVALA SVIMA UNAPRED
attachment.php
 
Postojala je tema Kočnice na zmaj kombajnima ali ne znam šta se desilo sa njom http://poljoinfo.com/showthread.php?1768-Kočnice-na-Zmaj-kombajnima
Ono što ti ja mogu pomoći-savetovati je da rastaviš oridji mehanizam i sve očistiš,razradiš,zameniš što treba a semering poluosovine obavezno (ne znam dimenziju napamet ali pogledaću u beležnicu ako ti treba) pa ako ne budeš zadovoljan kočenjem tek onda pribegneš modifikaciji.
 
Ja cu preraditi na mom zmaju sa g.kocionim klipom od zastave 128-jugo, kao sto sam na imt 577 i savrseno rade.
dakle od postojeceg materijala ostace bocni klipovi i cevi, ostalo se sve baca!
kocione lamele nove, opruge i kugle u mehanizmu nove, mehanizam ofarban, i naravno semering ako curi obavezno zamenuti, jer ako zamasti lamele nema nista od kocenja.
 
Postojala je tema Kočnice na zmaj kombajnima ali ne znam šta se desilo sa njom http://poljoinfo.com/showthread.php?1768-Ko%C4%8Dnice-na-Zmaj-kombajnima
Ono što ti ja mogu pomoći-savetovati je da rastaviš oridji mehanizam i sve očistiš,razradiš,zameniš što treba a semering poluosovine obavezno (ne znam dimenziju napamet ali pogledaću u beležnicu ako ti treba) pa ako ne budeš zadovoljan kočenjem tek onda pribegneš modifikaciji.
jedini siguran nacin da zmaj ne bljuje vatru preko variatora dok koci...
3539g68.jpg
 
jedini siguran nacin da zmaj ne bljuje vatru preko variatora dok koci...

Srđan 7, Na slici izgleda vrlo prosto i jeftino rešenje. Od čega su čeljusti, disk vidim da ja zašrafljen na prirubnicu poluosovine, dali je nosač čeljusti varen za šasiju???
 
Srđan 7, Na slici izgleda vrlo prosto i jeftino rešenje. Od čega su čeljusti, disk vidim da ja zašrafljen na prirubnicu poluosovine, dali je nosač čeljusti varen za šasiju???
Disk je zasrafljen sa 4 srafa M12 na poluosovinu na kojoj je navarena ploca sa rupama i ucentrirana na strugu-nosac je zavaren za glavnu gredu i spojen sa 2 srafa takodje M12...celjusti mogu od bilo kog veceg auta(citaj dizela) zbog gabaritnosti i same jacine konstrukcije...kocioni su os zastave,creva i cevi od ulja iskombinovana u prodavnici auto delova...i da napomenem jos da izmedju menjaca i reduktora tocka MORA biti jedan lezaj koji ce biti na poluosovini da bi ponistio luft koji poluosovina ima u hronerima i caurama.
 
Nazad
Vrh