ZMAJ kombajni

Pa mozda si resio problem kazes da ti radio u dvoriste 45min.
ne vuce vazduh u sistem goriva cim ti radio toliko, ako ima vazduha ugasi se bez obzira na opterecenje motora.
a kad gubi snagu pod opterecenjem znaci da nema dovod goriva koliko mu treba-negde ima zacepljenje!
ako nije nesto krupnije-mislim na sam motor, posto ti je usisavao prasinu.

- - - - - - - - - -

ovo sito u ulazu PVP sto ti kaze Sinisa obavezno proveri, ako je crno od prljavstine zameni, mora biti cisto belo.
 
Poslednja izmena:
Gdje se nalazi to sito jel to u Bosch pumpi ili gdje, mozda mi je glupo pitanje ali stvarno ne znam, jel to mogu sam ocistit ili ?
 
Nalazi se na dovodu goriva u bosch pumpu. skini crijevo dovoda, odvrni saraf kljucem 27 kako mi se cini. Ispod njega imas feder, ventil i oko tog svega sito. pazljivo ozvadi feder i ventil i pazi kako su bili da tako i vratis, a sito izvuces seger klijestima za vanjske segere, samo pazi da ga ne poderes, dosta je fino... Malo saperi sito, vrati ga nazad, vrati ventil, feder i zavrni saraf, vrati crijevo za dovod goriva odzraci ga i "Vozi misko"...

Ista stvar je bila meni na kombajnu odmah prve godine i PVP skidao 2 puta u 3 dana, majstor mi prvi put kaze da operem rezervoar da je hrdjav i uzme 600kn za ciscenje pumpe... treci dan dodjem kuci s vrsidbe i kombajn tocno na pola dvorista crkne. skidaj pumpu opet i pita me lik jesam li opro rezervoar. kazem da jesam (a nisam) a on otvori poklopac pumpe pred mnom kad crveno curi, hrdja da poludis, poglavila se cijela pumpa. nista, daj opet 600kn i peri rezervoar ;)


A po pitanju s46, na traktoru imam takav motor i dovezao traktor kuci bez problema, i krenem u oranje i tri dana radi ma milina jedna, kad krene crkavati... trazi vamo, tamo ac pumpa nije, pvp nije jer radi kad vuce gorivo iz kanistera, znaci ili su crijeva dovoda ili je rezervoar... Traktor je stajao jako dugo i nije mislim nikad bio natocen do cepa... Napravilo se nekog taloga u rezervoaru i od rada krenule fleke otpadati i stopeti usis goriva... u 10 dana sam SIGURNO 20 puta na sred njive odstopavao dovod goriva jer sam bio previse lijen da skidam onoliki rezervoar i da ga perem... Eno, sad radi bez greske ;)

Tako i tebe muva neka sitnica i kad jednom sjedne na svoje mjesto, ici ce to kao podmazano.
 
Ac pumpa i ako je nova ne znaci da je dobra.ujak je stavio novu radila je pola sata i traktor crko prestala je vuci.(bila je od onih skupljih)
 
Pa kako je uspela ta bos pumpa da se zapusi pored 2 filtera goriva?
Nekada davno filteri su imali funkciju da prečišćavaju gorivo i u određenom momentu kada se zapuše kroz njih neprolazi ništa i vozilo se jednostavno ugasi ili izgubi snagu bez ikakvih posledica .Sada su filteri samo da uzmu pare .Nikada nemogu da se zapuše nego puštaju i gorivo i smeće i zato dođe do sitke na boš pumpi.
 
Nalazi se na dovodu goriva u bosch pumpu. skini crijevo dovoda, odvrni saraf kljucem 27 kako mi se cini. Ispod njega imas feder, ventil i oko tog svega sito. pazljivo ozvadi feder i ventil i pazi kako su bili da tako i vratis, a sito izvuces seger klijestima za vanjske segere, samo pazi da ga ne poderes, dosta je fino... Malo saperi sito, vrati ga nazad, vrati ventil, feder i zavrni saraf, vrati crijevo za dovod goriva odzraci ga i "Vozi misko"...

Ista stvar je bila meni na kombajnu odmah prve godine i PVP skidao 2 puta u 3 dana, majstor mi prvi put kaze da operem rezervoar da je hrdjav i uzme 600kn za ciscenje pumpe... treci dan dodjem kuci s vrsidbe i kombajn tocno na pola dvorista crkne. skidaj pumpu opet i pita me lik jesam li opro rezervoar. kazem da jesam (a nisam) a on otvori poklopac pumpe pred mnom kad crveno curi, hrdja da poludis, poglavila se cijela pumpa. nista, daj opet 600kn i peri rezervoar ;)


A po pitanju s46, na traktoru imam takav motor i dovezao traktor kuci bez problema, i krenem u oranje i tri dana radi ma milina jedna, kad krene crkavati... trazi vamo, tamo ac pumpa nije, pvp nije jer radi kad vuce gorivo iz kanistera, znaci ili su crijeva dovoda ili je rezervoar... Traktor je stajao jako dugo i nije mislim nikad bio natocen do cepa... Napravilo se nekog taloga u rezervoaru i od rada krenule fleke otpadati i stopeti usis goriva... u 10 dana sam SIGURNO 20 puta na sred njive odstopavao dovod goriva jer sam bio previse lijen da skidam onoliki rezervoar i da ga perem... Eno, sad radi bez greske ;)

Tako i tebe muva neka sitnica i kad jednom sjedne na svoje mjesto, ici ce to kao podmazano.
Jos da dodam, taj ventil kad uhvatis sa dva prsta i pocnes muckati klipcic unutar njega treba ici lako levo desno, ako ne ide istrese se napolje i zuljati ga o parce tvrdog drveta (nikako ne koristit smirglu i slicno tome) dok ne klizi lako kroz ventil.
a to sito neki put nemoze se oprati niti izdulati na 8bari komresorom, zavisi od cega je prljavstina!
ja ti sita uvek imam par komada u rezervi jel idu i u S44.

Bobo, dal na imt 5106 gorivo iz rezervoara vuce odozgo pomocu cevi?
na 577 je tako i ta cev hoce da pukne i vuce fals, pa smo je lemili vise puta, i to trebas ocekivati ako je taj princip.

- - - - - - - - - -

e da, kad se vraca taj ventil sa sitom nazad nikako ne zavrtati kljucem 24, nego rukom ide lako i tako si siguran da je sve dobro namontirano, samo na kraju dotegnuti kljucem.
 
Ac pumpa i ako je nova ne znaci da je dobra.ujak je stavio novu radila je pola sata i traktor crko prestala je vuci.(bila je od onih skupljih)

Meni se desilo isto to sa AC pumpom na kombajnu pre dve godine, stavili novu i on opet nece da vuce gorivo, i mi mislili nesto drugo je kad ono neispravna AC pumpa, isto od skupljih sam kupio.
 
Imam problem sa pokazivacem broja okretaja bubnja na Z135.On ima onaj digitalni Iskrin instrument koji se kaci direktno na pinjon pa odatle na sat.Mislim da je taj digitalni instrument pokvaren ali nisam siguran jer je hermeticki zatvoren i ne moze se ispitati.Sta vi mislite i sta mi mozete preporuciti ako je Iskra zakazala???
Posle ovog mog citata mi ostalo da kazem:
Svi junaci nikom ponikose i u crnu zemlju pogledase!!!
 
Imam problem sa S-46 motorom, napravio sam generalku kako treba sve full odrađeno, jesenas u soji motor radio ko sat, sve savršeno da bi neki dan u ječmu poćeo crkavat i dimit kad je crko popeo sam se gore i imam sta vidit, crevo od dovoda vazduha je bilo preseceno po pola puklo jednostavno, tamo vamo, odšlepam kombajn kuci, dođe majstor promjenimo filtere sve dovod goriva čist nece opet, skinemo ac pumpu bila puna smeća ocistimo radi pod punim gasom mozda 2-3min i nece majstor ustanovi da ac pumpa ne valja skuzzio sam i ja to onda kupim novu ac pumpu IPM Beograd namontiram upalim, motor savršeno radi, krenem danas ga vozit kuci gas do kraja vozim se lenijom odjednom kad na rupu naiđe di je malo teze motor se krene gušit jedva nekako dođem kuci, poludio sam skinem rezervar goriva skuzim da unutra ima neka željezna šipka na dnu, kojekavog smeća trunja, komad ljevka za sipanje goriva sve to povadim rezervar operem vrelom vodom namontiram naspem čisto gorivo, promjenim filtere, upalim radi, nisam iso na njivu radio je jedno pola sata -45 min na punom gasu s upaljenom vršalicom nije ni malo popustio gas jel imo ko takvih problema, jer bojim se kad dođem na njivu i pustim ga u otkos da ce motor opet pocet zajebavat, ako netko ima neki prijedlog slobdno nek kaže pojest cu se od brige!
Jel sam ja to dobro procitao ili mi se cini. Crevo od dovoda vazduha koje ide od filtera do motora.
 
Posle ovog mog citata mi ostalo da kazem:
Svi junaci nikom ponikose i u crnu zemlju pogledase!!!

Pa nije da su baš svi ponikli, samo što ima nekih koji ne žele da im se post protumači kao reklama. Može se u domaćoj radinosti napraviti digitalni obrtomer nalik na ovaj (mada u Vašem slučaju može i mnogo jednostavnije od ovog na slici):



I da se stavi senzor kao što je ovaj:



... Pa da to sve radi isto kao i fabrički. To Vam je kvalitetnija, doduše malo skuplja varijanta. A imate i jeftiniju, manje kvalitetnu varijantu: kupite na pijaci ciklometar za biciklo i to nakarabudžite.
 
@paorpaor Tako je puklo samo od sebe prožuljalo se i jbg al je motor tako vrsio svega 6-7 metara. stric je primjetio jer je taman doso na njivu. Skido sam ja i usisnu granu i sve odmah da vidim al sve je cisto i uredno, danas skinio sito kako su mi članovi pomogli, a sito zablindirano od hrđe i mulja iz rezervara puno bilo sad kad uteram u njivu javit cu rezultate potpuno začepljeno je bilo !
 
FP 870 x. Njihova šifra. To su veoma dobri filteri,nastavi da ih koristiš i nećeš više imati problema sa sitom. Naravno moraš i gumice menjati da se prljavština ne provuče.....
 
Ja ne znam zasto vam je po ko zna koji put losa domaca roba i zasto ne koristite domaci FRAD filter nego turski Unico.Dosad nikad nisam cuo da mu se zacepila pumpa a to i u teoriji moze da se desi ako neko nije menjao 10 god. filtere ili je kupio bas neki koji je kao i da ga nema.Ja menjam redovno filtere na svojim kombajnima i uvek je onaj drugi potpuno cist,znaci kao nov ali opet stavim nov jer mi je to trosak od svega 280 din. koliko kosta FRAD.A ako se nekom zacepila pumpa onda se moze misliti u kakvom su stanju super osetljive dizne,pa ce onda i neko reci da je IPM losa marka.A cudim se kako i ta rotaciona pumpa nije do sad potpuno riknula jer je i ona jako osetljiva na necistoce u gorivu.
Atila hvala na onom odgovoru.Doduse,ja sam mislio na original zmajev deo koji se tamo ugradjivao,da li moze to nekako da se negde kupi ili neka zamena da mu se napravi.Ne da se menja sve zivo,i sat i ostalo.
n3p8.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
uxvc.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
To je dakle bilo original za Z135,ISKRA.

- - - - - - - - - -

Grunt,bolje da kupis nove.A po meni ti je najsigurnije da kupis u KONDOR Beograd.Ja sam kupovao po ostalim firmama i nisam zadovoljan.Samo da znas da se neces samo na diskovima zadrzati,bice tu jos kupovina.
 
Nazad
Vrh