ZMAJ kombajni

Ovo s videa i nisu neki kukuruzi, vidi se da su niski. Bio sam prisutan kad je kolega vrsio prinos 7t/kj vlaznog zrna. Na 300m dugackoj njivi je da napuni bunker otisao dva puta gore i dva puta dolje i to je bio na knap pun bunker, dakle 16 redova po 300m.
 
Bobo,kod kolege ti nije RM
kukuruz je pološ...
probao sam i ja drugom pun varijator bez tarupa u boljem kukuruzu i može bez problema...
ali u pšenici sa 4.2m nema šta da probam
evo kako izgleda prva pun druk
watch
 
U takvim kukuruzima može da ide drugom, koliko vidim dosta je loš a u dobrom malo teži slučaj.Nisam dobio odgovor na pitanje.
 
Oko sokolovo ;)

Ovo je samo naljepnica. Jedan od "modnih detalja" koji imaju svi na 142 a ne znaju ni sta znace ta dva slova ;)

Prvi kombajn koji spominjem je bio RM (onaj na kojem je suzavan heder) i taj kombajn je sad negdje kod Vukovara, a ovaj sa snimka u kukuruzu je sad kod covjekovog suraka i radi kod njega...
 
Ovo s videa i nisu neki kukuruzi, vidi se da su niski. Bio sam prisutan kad je kolega vrsio prinos 7t/kj vlaznog zrna. Na 300m dugackoj njivi je da napuni bunker otisao dva puta gore i dva puta dolje i to je bio na knap pun bunker, dakle 16 redova po 300m.
Ako je bio pronos 7t/kj u kakav bunker je stalo toliko kukuruza,mislim ako je isao 16 redova po 300m? o kom kombajnu pricmao?
Mi kad smo vrsili kukuruz od 6,5t/kj na njivi dugakoj 400m isli smo gore i vratili se do pola njive,mozda malo vise i bio pun...(to je 600-700m a ne 1200mkako ste vi rekli) ako pricamo o Z-141-142 i 4-redni adapter,nesto ne stima...:ppozdrav:
Ps:bio je AS72 isli smo 1 skoro bez varijatora,a niace u pinos do 5t ako je hibrid koji se lakse skida idemo 2 bez varijatora.
 
Ovo je i meni bilo sumnjivo ali sam cutao.Bobo 142kin bunker bez nadogradnje max ali max znaci kad pocne da curi napolje ima 2200kg, ni kg preko toga nemoze da stane.16 vrsta na 300 metara je vise od pola lanca pa po bunkerima prinos je onda manji od 4500kg/kj.
 
Poslednja izmena:
PKB
Ove godine umesto rubina picete kamilino mleko.

Od svih ovde prisutnih snimaka nekako mi najbolje ide ovaj Montoy- in zmaj.
Dali je na prodaju, posalji cenu u pp?
 
Malo je losiji snimak... ovo je 2 mozda i malo varijatora snimak je od 2010 pa ne secam se tacno a tako ni za prinos nisam siguran oko 4t/kj, mozda clan Peet je zapamtio tacan prinos.
 
Pa mali mu je ovaj 4 redni treba mu 6 redni :osmeh:. Slabo ga lozi .

- - - - - - - - - -

Da ta ekipa lako cemo je radila od pola sest ujutru pa dok se vidi tj osam sati uvece .Svaki dan od pocetka do kraja .
 
Što se tiče ovoga kamilka ,nema da brinete .Vidi mu se po očima da čim je ispo iz mame nije se fatao za sisu nego za flašu viskija.Tako da snjim će te samo da lumpujete i bančite...:ppozdrav:Tj NEKO HOĆE.
 
Nazad
Vrh