ZMAJ kombajni

To dobro ili ne ako možete malo opširnije da objasnite jer kod nas nema takvih kombajna pa nemam koga da pitam u vezi 170
 
Mislis na rastojanje izmedju dva tocka? Gume su mu uze od 131/2. Ali bi generalno to rastojanje trebalo da bude identicno posto im je radni zahvat isti . Letos sam stavio vitlo na 780 od zmaja 131. Ako smem da pitam kakvi su radovi u planu? :osmeh:
 
Mislis na rastojanje izmedju dva tocka? Gume su mu uze od 131/2. Ali bi generalno to rastojanje trebalo da bude identicno posto im je radni zahvat isti . Letos sam stavio vitlo na 780 od zmaja 131. Ako smem da pitam kakvi su radovi u planu? :osmeh:

Prepravka nekog od tih kombajna u samohodni berac 3 reda, ako bude mlaka zima i ako budemo imali volje. O tim kombajnima neznam nista, ali mi se cini da nema mnogo posla oko prepravke, jedan levator i bunker, bez komusaljke jer je imamo kuci , a i beremo kukuruz koji se lako komusa.
 
Ma 780 je jako pouzdan i jednostavan kombajn uprkos godinama. E sad...vidjao sam neke 130 zmajeve po netu kako su preradjeni ali ne znam bas koja je to caka jer kombajn kruni klip ne znam da li mozes da ga preradis da ti bere umesto da kruni. A i mali zmajevi nisu bas namenjeni za kukuruz, klip ga iznutra prilicno razbija. Sumnjam da ces to jednostavno i lako resiti ali zanima me rezultat.
 
photo-0021.jpg
photo-0022.jpg
img0783.jpg
ovako izgleda sad moj 161 posle kompletnog remonta.

- - - - - - - - - -

photo-0023.jpg


- - - - - - - - - -

heder je skracen na 3,60
 
zato sto nemogu da udjem u ulicu,ulica mi je 3m a on je 3.30 i dzaba sam dao tolko para na sredjivanje kad ce sve da propadne za 3-4 godine jer stoji napolju na ulici
 
koji zmaj bunkeraš bi neni odgovaro imam svoje strvi oko 7,8ha svake godine i još toliko bii mogao uslužno.Možda mi se ne isplati ali svake godine dadnem oko 900e za vršaj i to dolaze kad stignu i to me živcira pa bi sebi možda kupio nekakav.I koliko bi taj kombajn bilo realno platiti znam da zavisi opd stanja ali od min-do max cijene neka orjentaciona
 
Kupi za tu povrsinu Zmaj 132-133 i neces da se pokajes.. Pa sta znam cene od 2000-5000 evra sve zavisi od stanja mene je moj izasao 1500-1800 evra komplet sa novim blokom jer je pukao od mraza ali tako je ispalo i bio je dzakaros pa sam ga prepravio,stavio bunker od Zmaj Unirvezala...
 
Nazad
Vrh