ZMAJ kombajni

@ dragan dmb, koliko brzo ides i kakav ti je dnevni ucinak sa njim? Da li je bilo mnogo muke za uklapanje gerinhofa na usta od 162?

Lep snimak :bravo:
 
ovako posto kombajn ima hidro pogon u ovoj sikori sam isao prvom stepenaza do kraja a mogao sam i duplo brze otprilike bi mogao da idem kao na prvom snimku u svakom kukuruzu uz malo korekcije ubrzavanja adaptera za 20 posto i par drugih sitnica no ovo je prva godina a vec sledece ce biti mnogo bolje sto se tice uklapanja adaptera bilo je par problemcica ali dva dana posla i sve se resi ucinak mi je bio prosek 120 ari na sat
 
Poslednja izmena:
pozdrav i jedno pitanje za iskusnije kombajnere:koja je realna cena zmaja 133,86-o godiste,motor dobar,odrzava ga moj komsija pa mi rekao,sredjivane kocnice i remontovana "vrsaca"? u pitanju je dzakaros. treba mi nesto takvo za licne potrebe i pomalo usluznog rada,ne mogu vise da placam svake godine po 800-900e. inace vlasnik ceni 3500e ali nije zakovano
 
pa kolega to ti je ta neka cena 133 dzakarosa sve zavisi od stanja u kakvom je,medjutim za te pare trebao bi da bude sasvim pristojan,posto sam po oglasima vidjao i za manje para ali stanja u kakvom su vrlo su diskutabilna,ali posebno bi ti preporucio ako gledas 133 da vidis kakav je limarijski posto im je limarija slaba tacka,menjac i ostalo ne mozes da vidis kakvo je dok se ne proba u radu tako da se tu najbolje oceni,pa kad kupujes tako malu 133 kockas se pa kako prodjes ali one price malo radio i ostalo pusti u vodu:ppozdrav:
 
:ppozdrav:ne kaze mi on da je malo radio.on je drugi vlasnik. kaze da radi kod njega oko 40-50ha godisnjei da su ga zbog toga remontovalia prodaje ga da bi kupio bunkerasa. razmislicu ,imam jos neke opcije,duga je zima

danas sam bio kod coveka koji mi trazi 4300e za 132,78-o god ali u stvarno dobrom stanju. u pitanju je deda od 79 god koji vise ne moze da ga vozi. ocuvan kombajn do jaj ali je cena prevelika po meni. ja mu zbog izgleda davao 3300e
 
Poslednja izmena:
imas vremena do zetve,pa mozes natenane nesto kupiti,ali gledaj da ga ne pretplatis,ma u kakvom stanju bio jel nije sve uvek na prvi pogled isto kao posle kad ga kupis i malo bolje pogledas tako da polako i dobro gledaj da ti se posle ne otvore jos neki troskovi oko ulaganja a kad kupis spremis lepo kombajn i zivce sto vise i onda u zetvu:osmeh: :ppozdrav:
 
imas vremena do zetve,pa mozes natenane nesto kupiti,ali gledaj da ga ne pretplatis,ma u kakvom stanju bio jel nije sve uvek na prvi pogled isto kao posle kad ga kupis i malo bolje pogledas tako da polako i dobro gledaj da ti se posle ne otvore jos neki troskovi oko ulaganja a kad kupis spremis lepo kombajn i zivce sto vise i onda u zetvu:osmeh: :ppozdrav:

vise od 3500e nemam nameru da platim jer je to max cena za dobrog zmaja. ipak su to jako stare masine. a znam da se mnoge stvari primete tek u njivi. spremim zivce,naftu, i polako :osmeh:
 
Ja sam kupio 132 dzakarosa,pa sam ga prepravio u bunkerasa,a kostao me samo zamena bloka jer je napukao i 1000 evra... Imam Claas ali za 1000 evra nisam hteo da ga ostavim,to je dzaba za taj kombajn koji nije ovrsio 50 hektara za svoj radni vek... Nikad nije kljuc stavljen na njega ni na brezon od felne unutar bubnja jos farba stajala kada sam ga uzeo.. Kupio ga jedan deda novog pa mu posle 3-4 godine smrzne voda i pukne blok i on ga ostavi u garazi do dan danas kada sam ga ja kupio... Kupio sam bunker od Zmaj Unirvezala prekrojio ga i dobio extra bunker za moj 132 postavicu slike supra.... Ja mislim da je max 3000 evra...:ppozdrav:
 
Ma to je mnogo bar po meni... Cenkaj se malo ili trazi drugi...

- - - - - - - - - -






Evo nekih slika kako sam ja resio problem bunkera,nemam boljih slika moracu da naslikam i prenos kako sam odradio funkionise bez problema... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ubaci slike kako je odradjeno. :ppozdrav:


Evo obecanih slika kako sam odradio bunker na 132 inace je bunker skinut sa Zmaj unirvezala pa prepravljan nekoliko dana..









Ako neko hoce da namontira tako mogu jos detaljnije da naslikam.. :ppozdrav:
 
171 je noviji, ima hidraulicno rasklopivu lulu za kipovanje za razliku od ovog prvog. Uglavnom idu sa hederima od 4.80m.
 
Zmaj 170 nosi identičan heder kao 171-ca od 4.8 metara.Razlika je u tipu limarije,drugačija kabina,lula za kipovanje je skroz gore kao na D.F kombajnima i u tome što 171 sve funkcije što se hidraulike tiče obavlja preko elektro ventila odnosno na tastere.U principu identični kombajni.
 
Ni blizu Zmaju 142.Sve je drugačije počevši od prenosa do remenica,remenja...+što te serije kombajna imaju i separator.
 
Nazad
Vrh