ZMAJ kombajni

Meni ne predstavlja nikakav problem da odvojim pola sata-sat da skinem hladnjak dole i da ga garažiram u podrum.Prošle godine nisam skidao a prethodnih obavezno nego sipao litar antifriza pa proletos namestio i tri puta skidao da ga krpim.Jedno rešiš drugo se pojavi e neće više.
 
Samo prve godine od kad ga imam (141) skinuo sam hladnjak dole. Druge godine ispustio sam vodu i dodao 2-3 litre antifriza i na prolece prilikom startovanja poceo je curiti. Resio sam to i od onda antifriz svo vreme. Prilikom garaziranja dodajem jos antifriza dok nije bar na -28.
 
Velik problem na hladnjacima ZMAJ kombajna zna da napravi i zalepljena pleva sa prašinom koju ventilator provlači kroz hladnjak i koja se tamo zadržava. Pogotovo u kasnu jesen, kada se vrše kukuruz, kada su magle i velika vlaga pa i pored antifriza u hladnjaku deformiše se saće.
 
Od kako smo kupili kombajn u njega se sipa, dosipa antifriz a i stigao je sa antifrizom, a hladnjak obavezno na proleće skidamo i peremo a taj antifriz opet vraćamo u njega... Baš je burazer juče izmerio i dolio antifriza... Kaže ona spravica da u antifrz koji je sad u hladnjak može da izdrži do -34 stepena celzijusa...

A što se tiče temapature rada kombaja, nikad nije prelzila 85 stepeni celzijusa, a bilo je ove godine kad je bilo i 40-etak stepeni dnevne temparature... Kombaj je 142 a motor u njemu s46...
 
i svake god kad su gotovi poslovi skidamo ladnjak u podrum na prolece pranje vracanje i remont
a tem nemam pojma kolko stepeni uvek u zelenom uglavnom nije bilo problema kombajn stoji samo kad kipuje nema labavo rucak i ostali zenski razlozi inace ja imam ventilator od 8 pera mislim od zetora ventilatori 2 kom lepo se namestila i plasticni su a original jedno pero se odlomili kako nije sjebalo ladnjak ne znam ali hvala bogu dragom
ja vatam kisnicu ona nema kamenac kao voda iz zemlje i stane negde 30 litara vode
 
Ja uvek u kombajne stavljam antifriz sem ove godine nisam ni razmisljao da vratim kad mi puklo crevo,ja mesam 100% antifriz sa destilisanom vodom i tako u sve masine... A temperatura na 132 je izuzetno niska skoro uvek...
 
i svake god kad su gotovi poslovi skidamo ladnjak u podrum na prolece pranje vracanje i remont
a tem nemam pojma kolko stepeni uvek u zelenom uglavnom nije bilo problema kombajn stoji samo kad kipuje nema labavo rucak i ostali zenski razlozi inace ja imam ventilator od 8 pera mislim od zetora ventilatori 2 kom lepo se namestila i plasticni su a original jedno pero se odlomili kako nije sjebalo ladnjak ne znam ali hvala bogu dragom
ja vatam kisnicu ona nema kamenac kao voda iz zemlje i stane negde 30 litara vode

Gde stane 30 litri vode?
 
Ja na mercatoru imam s 46 motor i od univerzala kombajna hladnjak ne moze preko 20l nikako, novi živin termometar cijeli dan ne pređe 70 stupnjeva :)
 
Lepo ocuvan Zmaj Unirvezal i lepo je videti da ga odrzavate uprkos godinama perete i ostalo.. Kod nas bila nekoliko Unirvezala ali istrulela do kraja nisu ih odrzavali drzali ih sve napolje i otisli u staro gvozdje.. Svaka cast to volim da vidim i ja isto tako opetrem da pustim da se iscedi izduvam podmazem pa u garazu... Bravo :bravo:
 
Zar nije bolje samo dobro izduvati i podmazati kombajn i spakovati ga tako usijanog,nego do leta sve zivo zardja od vode?
 
@cira92 Pa trudimo se koliko mozemo,ali on on nas dobro sluzi.Radili smo na njemu sve i svasta.Sto se tice limarije odlicna je.
@ddragan Naravno da je bolje da se izduva radimo i to ali ovom prilikom je opran
 
Zar nije bolje samo dobro izduvati i podmazati kombajn i spakovati ga tako usijanog,nego do leta sve zivo zardja od vode?

Nikad nisam izduvao kombajn svake godine ga perem i dodji da vidis dal je zardjao,a idi kod onih sto ga ne peru i tako ostave... Ja kad operem ima 40 stepeni plus izduvam ga od vode i ostavim na suncu i podmazem na kraju i sta da zardja??? Olus ga perem toplom vodom skoro sva ispari od toplote lima...:ppozdrav:
 
Po pravilu samo motor i spoljna limarija na kombajnu se može prati a nikako unutra.Unutrašnjost se očisti i izduva.Najveća je budalaština prati kombajn iznutra,a najveća opasnost za limariju je kondenzacijska vlaga tako da ga prali ili ne isto vam se piše,limarija će korodirati i ovako i onako

- - - - - - - - - -

kondenzacijska vlažnost koja stvara tačkastu koroziju na limovima:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh