ZMAJ kombajni

Hladnjak ni slučajno nemojte da perete nekom mašinom za pranje pod pritiskom.Iseče saće i eto problema za problemom što se tiče hladnjaka.
 
18052012903.jpg

Ovako sam ja iskuvao hladnjak ulja za traktor samo nisam koristio masnu sodu već prašak za veš.Iskuvavanje je uspelo 101%,sva prljavština je ostala na dnu bureta.
 
Hladnjak i filter za vazduh obavezno svako jutro izduvavam,cak i kad danas radim 2-3 lanca i dodjem kuci sutra bez izduvavanja ne krece kombajn nigde.Najveca temperatura u zetvi mi je bila 70 stepeni kad napolju najvise przi sunce.
 
Znaci prvo oprati hladnjak pa posle sve ostalo tako cemo i uraditi hvala svima na savetima, zamalo dobro da platim skolu pre tri dana kada sam hteo da dodam vodu u hladnjak ispeko sam dva prsta vrelom vodom dobro mi na lice nije prslo,a dolivao sam misleci da nece izbaciti jer sam dolio dva litara pre toga i bilo ok
 
Znaci prvo oprati hladnjak pa posle sve ostalo tako cemo i uraditi hvala svima na savetima, zamalo dobro da platim skolu pre tri dana kada sam hteo da dodam vodu u hladnjak ispeko sam dva prsta vrelom vodom dobro mi na lice nije prslo,a dolivao sam misleci da nece izbaciti jer sam dolio dva litara pre toga i bilo ok
druze kazem ti prvo i prvo pogledaj ti tu maticu na radilici kod remenice koja pokrece vodenu pumpu...meni se vec desilo na s-46 motoru takav problem....
 
a meni drugar olucar napravio tepsiju da bi mogao polec hladnjak i na isti nacin iskuvao...samo sa masnom sodom....
Pre dosta godina sam gledao kako to rade stariji.U pitanju je bio hladnjak od 780 kombajna.Odsekli su bure od 200 litara,nekako su ga namestili pljosnatog (da hladnjak stane u bure) nalili su vodu i dodali masnu sodu (ne znam koliko).Bure su postavili na cigle i založili vatru.
 
Evo malog napredka

Standard:

1kucgnarkel9.jpg
[/URL][/IMG]

Ideja:

day1wgmjyryx.jpg
[/URL][/IMG]

I rezultat:

776izkjuyrie.jpg
[/URL][/IMG]

Spustanje i dizanje hedera - napred nazad
Varijator voznje - dugmad na joysticku

Namerno sam uzeo Joystick sa samo dve funkcije jer se te dve najvise koriste!

Uradio sam i kameru na repu radi voznje u rikverc i radi pogleda na secku ali slike drugi put!

Da cujem komentare? poz

---------- Poruka napisana u 16:22 ---------- Prethodna poruka je at 15:58 ----------

8zl8bgu8h6h7.jpg
[/URL][/IMG]

---------- Poruka napisana u 16:23 ---------- Prethodna poruka je at 16:22 ----------

[video]http://www.vidup.de/v/e6JKy/[/video]
 
Za ovo nemože biti loših komentara,šteta što se na video klipu nevidi nešto više.Gde si kupio džoistik i koliko novca? I naravno sve je za 5+.:bravo:
 
...slazem se u potpunosti sa Danijelu, stvar je samo tako :ppozdrav: nek je sa srecom, da te sluzi. A inzinjeri ZMAJA, nek idu u firmu da spavaju i traze platu, kad seljak izmisli sta, sta bi trebali oni da naprave, sramota sto se tako zovu...
 
Trnavac inžinjeri u Zmaju su odlično radili svoje poslove dok ih nije pojeo mrak sa sve fabrikom.Danas od Zmaja postoji samo ime i nekadašnji Srpski brend.
 
http://www.power-hydraulik.de/download/produkte_Power_Katalog_Joysticks.pdf

Evo joysticka koliko hoces i za sta hoces!

ALI cene da se useres, svi oni imaju potenciometre kao i moj ali sam ga iskljucio! Cena moga je oko 200,- (nisam ga toliko platio,nabavio sam na polovan)

Ljudi to su tako jednostavne stvari za napraviti tako da ja nikako nisam siguran da je u ZMAJU i bilo elektricara ( inzinjera nije siurno )

Sledeca stavka je kontrola obrtaja doba, secke, vetra......
 
Pozdrav forumasi imao bih jedno pitanje za vas posto visim da na forumu ima puno iskusnih po pitanju kombajna. zanima me vase misljenje sta moze biti uzrok dizanja temerature motora i gubitak vode radi se o Zmaju 142 4 metara kosa, generalno sredjen pre tri godine i nije vrsio vise od 40 hektera godisnje (zito), temperatura je prelazila i preko 100 konbajn je od tasta.Motor mislim da je Perkinks:sta:

Imao sam slicne probleme,
Skini hladnjak i sa one strane gdje je ventilator mlazom vode isperi,kaiseve od ventilatora i vodene pumpe zategni,i izvadi termostat obavezno iz hladnjaka (ako je voda u hladnjaku moze da zapekne termostat i dize temperaturu)..
Inace kad krenes u vrsaj ujitru podmazes kombajn i obavis sve te poslove i odes do perionice ili ti ako imas kod kuce slobodno operi hladnjak mlazom vode (sa WAP-om)
i dok dodjes do njive on ce se osusiti...
i kad vrses moras imati neku cetku u kabini,ovo ti govorim iz iskustva,kad istresas bunker sidjes sa kombajna i sa cetkom ocetkas onaj perforirani lim sto se nalazi ispred hladnjaka...
to kad sve uradis ne smije temperatura se podici preko 60°С !
 
Nije bilo nikoga u Zmaju.Sami su se kombajni konstruisali i proizvodili.Nešto slično današnjoj nano tehnologiji.
 
Sledeca stavka je kontrola obrtaja doba, secke, vetra......

To će biti dosta jednostavno za napraviti. Kako stojite sa programiranjem u C jeziku? Ja sam napravio dosta jednostavan model koristeći PIC mikrokontroler, pa ako Vam bude trebala pomoć, rado ću Vam pomoći sa savetima.
Ovde možete videti moj seminarski rad na tu temu pa možda dobijete i neke ideje: https://www.box.com/s/34bc4cfeeae62643666c

Dakle išao sam na to da svaki kontrolni modul može raditi u dve faze: ili da reaguje tek kada vratilo prestane da se obrće (upali se sijalica i čuje se neprekidan ton) ili da reaguje čim dođe do proklizavanja, odnosno do pada broja obrtaja za 10-20% ispod vrednosti broja obrtaja koju zada kombajner pritiskom na dugme (pali se sijalica i čuje se isprekidan ton zujalice).
Pa ako Vam nešto bude trebalo, tu sam da pripomognem.
 
Nazad
Vrh