ZMAJ kombajni

ja sam prosle godine radio u suncokretu kombinaciju22/43 a kuruz 19/43,u suncokretu mi se pokazalo dobro jer sam imao dosta manje primese i ispravnije zrno(neosteceno) naspram 550 obrtaja preko remena plus sam mogao raditi nesto vlazniji suncokret jer nije cepao glave, tako da nije bilo pustanja vlage iz glave suncokreta i vlaga je bila u ganicama jus kvaliteta a izvrsavanje ok,mozda ove godine probam i 19/43 jer ce biti suncokret suv ko barut od ove tropske vrucine
 
pozdrav svima!
dobio sam sortir cilindar od 780-ke, sad bi ja napravio selektor za žita od toga, samo neznam sa kolikom obrtaja trebalo bi da radi. Nažalost nikad nisam video na kombajnu sa kojim obrtajem radi taj sortir cilindar. Ako neko zna molim da mi napiše, bo bi jako zahvalan.
 
da prasam ja sam iz Makedonija,Kocani tacnije jel ima u Srbiju ovakve gusenice/gasenice,neznam kako se zove to kod vas

a13dabba993b42428d1e8abe191f2e15.jpg


kod nas se koriste na zmajeve,za zetvu pirinaca/oriza,i ako ima otprilike koja je cena,neko mi je pricao da ima kod vas ranije su uzimali za zetvu kukuruza,za u blatu
 
pozdrav svima!
dobio sam sortir cilindar od 780-ke, sad bi ja napravio selektor za žita od toga, samo neznam sa kolikom obrtaja trebalo bi da radi. Nažalost nikad nisam video na kombajnu sa kojim obrtajem radi taj sortir cilindar. Ako neko zna molim da mi napiše, bo bi jako zahvalan.
Brzinu neznam tačnu ali je odokativn 40 -45 obrtaja / min.
 
U somboru ima jedan otpad kad nadjem br javicu ti ako ih nisi vec kontaktirao.

Tip se zove Jovan tel: 0638387682 do sada je imao čitavo "groblje" kombajna od 780 do čini mi se 170-190-ke ali su mnogi isečeni i otišli u staro gvožđe. Vitalni delovi su i dalje u prodaji a ima i mečkine motore...
 
Tip se zove Jovan tel: 0638387682 do sada je imao čitavo "groblje" kombajna od 780 do čini mi se 170-190-ke ali su mnogi isečeni i otišli u staro gvožđe. Vitalni delovi su i dalje u prodaji a ima i mečkine motore...
meni treba samo zadnji most od nekog veceg kombajna....treba mi na samohodni berac....
 
Pozdrav forumasi imao bih jedno pitanje za vas posto visim da na forumu ima puno iskusnih po pitanju kombajna. zanima me vase misljenje sta moze biti uzrok dizanja temerature motora i gubitak vode radi se o Zmaju 142 4 metara kosa, generalno sredjen pre tri godine i nije vrsio vise od 40 hektera godisnje (zito), temperatura je prelazila i preko 100 konbajn je od tasta.Motor mislim da je Perkinks:sta:
 
paradoks,skinete hladnjak operete ga i izduvate da se providi kroz njega svetlost,proverite termostat,kada je sve cisto ne sme da predje 80stepeni.krenite od toga.
 
Jeste dimio ali nemogu da procenim dali preterano il normalno drugar kaze da je filter bio pun al nisam siguran zato sam hteo da vidim sta vi mislite.

---------- Poruka napisana u 13:00 ---------- Prethodna poruka je at 12:56 ----------

Sto se hladnjaka tice i ja sam imao sumnju jer je Tast zbog loseg(mislim Turskog ili manjeg) uradio generalku i opet dizao temperaruro dok nije kupio novog orginal za 142 i dosad nije bilo nikakvih problema
 
Jeste dimio ali nemogu da procenim dali preterano il normalno drugar kaze da je filter bio pun al nisam siguran zato sam hteo da vidim sta vi mislite.

---------- Poruka napisana u 13:00 ---------- Prethodna poruka je at 12:56 ----------

Sto se hladnjaka tice i ja sam imao sumnju jer je Tast zbog loseg(mislim Turskog ili manjeg) uradio generalku i opet dizao temperaruro dok nije kupio novog orginal za 142 i dosad nije bilo nikakvih problema
pogledaj termostat...ako ima slobodno ga izbaci.....ako nem i hladnjak u redu...negde drugde trazite problem.....naprimer...da li vam vrti redovno vodenu pumpu i ventilator?zna da se olabavi matica na radilici i remenica preskace na zljebovima.....
 
Nazad
Vrh