ZMAJ kombajni

Ako se već odlučim za Zmaja po meni je bolje kupiti neki što jeftinije pa ga onda na tenane doterati u red.Nekako mi je 162 primamljiviji zbog sigurnog mercedesa na njemu ali zato sam i pitao u vezi razlika.
 
diklofen sto skuplji to bolji . Kazi ti meni sta lekari mogu da pomognu coveku koji je stigo pred grob . Dok ako je neki mladji i treba da mu se zameni srce ili bubreg ili noga ,.. sve se to zameni i on pici danje , a sta ce oni da zamene kod nekog od 80god Isto tako i ti masini koja je odradila svoje.
 
A te masine sa zapada nisu radile?verovatno su ih tamo ljudi kupili pa im stojali 30 godina kao ukras u supi.i nemoze da se uporedjuje mehanika i medicina.
 
Ja nisam tako puno obrazovan , ja ovako razmisljam upravo kako pisem.
Sto skuplje to bolje , ako neko ima pare za novo , onda jos bolje.
 
Bas je dobra usporedba,staro kad krpis to je muka,nije ne moguce ali onda iznova sve,jer su to vec istrajale masine i zamoren materijal dzabe krpis kad pored puca,mozda i nije ni opcija sredjenog kupiti jer obicno je lose odradjeno samo dobro zafarbano,dok ocuvanu masinu koja je malo radila kosta 2 do 3 puta skuplje pa je i to puno..Nas stari zmaj 161 stric je radio sa njim 200jutara godisnje je prodat pred sezonu nekom nadkupcu za 4500e sa zitnim i kukuruznim uredjajem sa tarupom,stanje solidno iz rada,bez papira,ali su gume prednje bile dotrajale tj.za dalji rad bi se morale zameniti,ali kao taj to sece i ide u delove,tako da nije ni isao u oglas,jer to je kupljeno jos prije 30 godina kad su papiri bili suvisi i niko nije mario niti i mislio da ce to nekad trebati.
 
Nije pravilo ali obicno kad je jeftino ne znaci ali najcesci je razlog neka falinga...ili lose stanje,bar je moje iskustvo takvo sa kupovinom kombajna.
 
Pa ja upravo kupujem. Meni ni jedna masina nije pala sneba. Sad nisam ni je, ni ti krivi sto je kod nas u Srbiju slaba kupovna moc. Ali nemogu se meriti kombajni npr.: Claas Dominator 76 1600r.h. i onaj od 3200r.h. Upravo to sam uporedjivao ovih dana. Isto tako RD koje ja prodajem kod mene kuci su oko 2000e, A one koje prodajem ovde na licu mesta preprodavcima i one zavrse u Rumi na vasar . One su oko 1000e na vasaru. Te dve masine se uopste ne mogu uporediti.
 
Pozdrav svima,

zanima me, da li ima neko dimenziju za *klinasti jermen (remen)- Zmaj 780 rpm: pogon odbojnog bitera - to je iza sortira, kde se pune đakovi. Remen je več iztrošen da se na njemu ne vidi ništa. Pa ako ima neko te dimenzije ako ih može dati za sve remene.

Hvala i lep pozdrav svima na ovom odličnom forumu.
 
Remenje

fw2342.jpg

Nadam se da će nekome pomoći! :osmeh:
 
Biće i za te modele samo ne može danas jer se mašine jako greju dok prave slike, a nisam kadar da ih opravim jer to nije dozvoljeno penzionerima, a i ne radni im je dan.
 
diklofen sto skuplji to bolji . Kazi ti meni sta lekari mogu da pomognu coveku koji je stigo pred grob . Dok ako je neki mladji i treba da mu se zameni srce ili bubreg ili noga ,.. sve se to zameni i on pici danje , a sta ce oni da zamene kod nekog od 80god Isto tako i ti masini koja je odradila svoje.
Jel moze u svajcarsku zamena mozga mladima da se uradi ili bar dopuna ??
 
Resil ismo Vladin slucaj sa prosipanjem na pi kap prste. nizi je bio heder od usta kombaja za nekih tri santima pa je stvorio mali prag gde je stalno bilo dva do tri kilograma ovrsene psenice koju slama nije mogla podici
 
Poslednja izmena:
North ARMY Verovatno da moze , jer ovo je razvijena drzava i ne zaostaje u nicemu. A kazi mi jer te to zanima za tebe ili za ovu dvojicu sto ti se zahvalili na postavljenom pitanju. Jer kao i uvek cena nece biti ista.
 
da li neko ima kuciste vodene pumpe od zmaja 131 to je motor sestak S 036 ili mozda znate od cega mu pase pumpa ?
 
Ili je S-46 ili je IM-036. S 036 koliko ja znam ne postoji. Ako ubaciš sliku pumpe i opišeš u čemu je problematika lakše će nam biti da ti pomognemo. Možda i ne moraš da menjaš pumpu....
 
Nazad
Vrh