ZMAJ kombajni

Vraca ti masu u heder i prsti kada se otvaraju izbacuju zito, ubrzaj ga malo da vidis da li ce biti bolje, ali moze biti mnogo sto sta u pitanju... Polozaj korpe, odbojni biter, regulacija podbubnja...
 
Meni se isto desavalo da vraca neovrseno zrno ,ja sam otklonio na taj nacin sto sam iscistio hvatac kamena ispred podbubnja i podesio veci ulazni zazor i sad vise nevraca
 
Meni deluje na trećoj slici da je hederski sto u odnosu na vrat a i sam vrat u odnosu na kombajn kao da je uvrnut. Možda me i vara slika a upravo sam izašao iz kombajna tako da sve zuji oko mene.Meni to ipak nije u vinklu. I guma se desna više vidi.
 
Ako ovo nije savijeno 2500 e. Govorim o stanju kod mene. Ja recimo imam doduše nešto stariji ali sa kuk adapterom i pšeničnim 3.6m i bunker vreća kombinacija i ne mogu ga prodati za 4500.A mogu da dobijem za troredni adapter 1500 ladno i šta ću onda sa onim ostalim.
 
Kao prvo... kad puz baca zrno van to znaci da motor ima previse okretaja na max gasu. To je najcesci slucaj kad se radi o ovom problemu. Izmjerite obrtaje motora pa cete vidjeti je li sve u redu ili nije na tom mijestu. Ako su obrtaji ipak u redu, onda vjerujem da je ponajprije do sorte psenice.


Kao drugo. ovaj kombajn s oglasa ako je 1990.g. ja sam sveti petar. Guma ni jedna nije original, vidi mu pogonski remen sto je utegnut kao da ide na trke, fali dosta stvari na njemu, prefarban, ulickan i ceka zrtvu. Kod mene je takodjer bio heder visio na desnu stranu i to dosta. ovo sam rijesio zamjenom uvlacnog grla. Prijasnji vlasnik se negdje bio nasadio s njim i u soji je bilo katastrofa raditi s njim. Inace po knjizi se prednja lijeva guma pumpa za 1bar vise od desne ako se radi o kombajnu bunkerasu sto ovdje ipak nije slucaj...
 
Hvala svima na savetima :ppozdrav: . Juce sam kosio Apac i pokosio sam pola njive i presao sam kod drugog coveka da kosim.Danas sam nastavio tu moju njivu od juce ali od jednom pocinje da prska zito ispred kombaja.i probao sam polako da vozim ,pa sam probao pun varijator pa pola varijatora i opet isto izbaciva pa to ti je ,a i kosio sam nisko pa je bilo mase....samo mora da je to donje sito jer sam ga ja juce zatvorio. sutra cu da ga malo otvorim pa ce da vidimo
 
Koje su neke od osnovnih razlika između 142 i 162 kombajna?
Ili ajde da pitam koji je bolja varijanta za kupovinu i košenje 65-70ha(pšenica,suncokret,kukuruz)što se samog rada i održavanja tiče?
 
162=5 slamotresa,142=4slamotresa. 162=30remenica samo sa leve strane kombajna,142=30remenica sve ukupno na kombajnu.... otprilike. Jedina prednost 162 je kupovina.
 
I veći učinak, veća propusna moć a što se tiče remenica to su uglavnom španeri na kojima promeniš ležaj (koji retko crkavaju) i teraš.A što se tiče održavanja 142 je malo jednostavniji za održavanje ali kad se spremi pre sezone samo piči.
 
Nazad
Vrh