ZMAJ kombajni

Srdjane mislis na mesto za seger iliti zeger,jer kajle nema u tom kucistu. Barem koliko je meni poznato a poznato mi je. Kod RM-a na pogonsku stranu se stavlja dvoredni samopodesivi 2207 a na obicne dragone ide 6306. Ako sam slucajno pogresio ispravice me neko ali msm da sam u pravu.
Imas samo kajlu kod zubcaste spojke!ali da,pobrkao sam sa osovinom od povrata mase,i nju smo isto menjali,kupili,ali nije odgovarala,a kazu za 142,e sad da li prodavac ne zna ili ko vec,uglavnom duza je za 2 cm spirala,i prema njoj sve pomereno za tih 2 cm i imala je na pogonskoj strani dva proreza za kajlu mesto jednog kako ide na 142.a na grlu kad zariba lezaj,provrti na osovinu i ni ne primeti se,jedino kad se zavrsi za taj dan,kada na njivi ide provera svih lezajeva ,oseti se toplota na remenici.
 
I sa jednimi sa drugim načinom spajanja imaćete dobar spoj jedino kod ponovnog rasklapanja radi zamene ležaja brže se radi kada je spoj ostvaren vijkom i navrtkom.Vijak i navrtka moraju biti u kvalitetu da bi spoj bio kvalitetan.Kod spoja sa nitnama teško je ostvariti čvrst kvalitetan spoj bez adekvatnog alata pa će negde biti više pritegnut, a negde manje što će za posledicu imati nepravilno podešen ležaj.
 
Kod spoja sa nitnama teško je ostvariti čvrst kvalitetan spoj bez adekvatnog alata pa će negde biti više pritegnut, a negde manje što će za posledicu imati nepravilno podešen ležaj.[/QUOTE]

Ovaj slucaj je bio kod nas...rekao bih jos fabricki nije ravno postavljeno kuciste,i uvek je kosilo lezaj,sto je prouzrokovalo ranije propadanje istog.
 
gledam ja ove cjene zmaja 143, pa mi nikako nije jasno otkud tolike cifre. 23 000€da je neko dao za 143 mi nikako ne ide u glavu... Iduci kombajn koji i ako budem kupovao planiram da bude bas 143 jer mi se jako svidja i na oko i po velicini i bas po svemu, ali da preko 15 000€ dam za njega, nikako.

Kod nas u oglasima pravo uredan 171 sa zitnim i kukuruznim hederom 10 000€ i to je fer cjena, i da se u njega jos ulozi 5000€ to je kombajn ko bombona... Kaki 143... Ne moze mu ni prici.

A po pitanju ovog lezaja na grlu s desne strane gledano u smjeru kretanja kombajna dasni. bio sam prisutan kad ga je kolega mjenjao i ja vidim vadi on stari lezaj van i nekako mi se cini tanak, pre malih dimenzija za to opterecenje... Ajde, sutim ja i mislim da bolji nije imao,l pa mu je ovo samo da pregura. NE, vadi on oz dzepa nov zapakiran FAG lezaj i otvara mu gumene brtve, gura u njega masti koliko god moze stati s jedne i druge strane, vraca brtve na njega i stavlja ga u grlo... Onda sam ga pitao, da to nije pre mal lezaj za to mjesto, pa ja na 132 rm imam dvoredni lezaj na grlu, a ti tu stavljas neki obican lezaj? kaze mi: Takav je lezaj bio kad sam kupio kombajn i ja takav uvijek stavljam kad se razleti (znaci, dogodi se cesto)... A kuciste siroko, brate mili i osovina viri van, moze komotno jos jedan takav lezaj staviti tamo. I slag na tortu, zavaruje lezaj za osovinu...

E sad, ja ne znam o cemu se tu radi, ali zbilja mi nekad ljudi ne idu u glavu... Kud stavlja slab lezaj na stroj, kud ga pretrpava s masti, tu ga jos i vari za osovinu. Sutio sam, nije mojs troj, nit cu ja po njemu sarafati, ali i dalje mislim da je pogrijesio sto tu ne stavi neki jaci lezaj i bio bi dulje vremena miran...
 
Matiću,nemam ni ja tih problema ali sam stavio samopodesivi,prvo je jači a drugo gde god može ja stavljam samopodesivi...
Bobo taj je vario ležaj za osovinu baš zbog toga što mu ne leži dobro u kućištu pa je verovatno silazio sa osovine...
 
@Atila, 171 nosi kosu 4,8 nije to velika razlika a šestoredni adapter je uži od žitnog od 142. nisu vaše ulice baš toliko male mislim da bi prošli, a razlika u kombajnima je velika.
 
Poslednja izmena:
Vario je lezaj jer nema kanala za "seger" osigurac na osovini, posto je netko prije njega uvalio taj mali lezaj unutra i zavario ga, pa su tako stalnim zavarivanjem lezaja unistili i kanal za seger.
 
trebo bi menjati osovine slamotresa na 141 imate li iskustva sa malom privredom i ako ima neki bolji proizvodjac u danasnje vreme a sto se tice osovine grla i kucista lezaja kod mene nema segera ali ta osovina tesko da se pomera kraj onolikog lanca u uvlacnom grlu o i sam pogonski remen ima neko svije ravnanje pa ja to i ne zavaraujem
 
.E sad, ja ne znam o cemu se tu radi, ali zbilja mi nekad ljudi ne idu u glavu... Kud stavlja slab lezaj na stroj, kud ga pretrpava s masti, tu ga jos i vari za osovinu. Sutio sam, nije mojs troj, nit cu ja po njemu sarafati, ali i dalje mislim da je pogrijesio sto tu ne stavi neki jaci lezaj i bio bi dulje vremena miran...
U originalu se stavlja 6306(jednoredni kuglicni sirine cini mi se 19mm,ako dobro znam) a mi smo stavili 3306 (dvoredni kuglicni sirine cini mi se30mm). Ne zamerite mi,ne traze mi se sad tacni podaci na netu ili u katalozima.... Mogao je ladno da stavi ovakav lezaj i trajao bi mu..... Nedostatak maste-sta ces. A i princip pricvrscivanja je malo kulturnije odradjen u odnosu na njegovo varenje.... Na strugu napravljena kapa probusen navoj u osovini i zategnuto sarafom. Bolje nego zeger.... I da,cak mozete zatvoriti ovaj lezaj starim limenim poluokruglim kucistem od lezaja 206. Znate ona kucista koja zatvaraju lezajeve... Samo se na strugu skinu one 4 rupe za šarafe urezes navoj za mazalicu i podmazuj ako ti je volja.
 
Da li se radi o ovom ležaju ?
Kod mene su dvoredni ali za osovinu od 40 mm.Ovaj se podmazuje preko kanala na osovini a sa druge strane ima poklopac sa mazalicom.Do sada je samo jednom promenjen i znam da nije po katalogu.
 
3306.jpg

6306.jpg

Evo dimenzije ležaja i još neke informacije od navedenih ležaja.
 
Kiraj da kod tebe su dvoredni valjkasti ili buricasti. Ko kako zove tj 2207. I da na desnoj strani imas poklopac sa mazalicom i drzi ga zeger osigurac. Sve je to fabricki ali za novije tipove tj RM zmajeve. Stariji nemaju takvo resenje i onda pribegnes balkanisanju..... A sto se tice podmazivanja leve strane lezaja,jesi sto posto siguran da mozes podmazati lezaj? Ako me sive celije dobro sluze kanal ne ide do lezaja i nije ga moguce podmazati. No,necu sto posto tvrditi ali mislim da je tako. Uostalom negde u maju mi standardno dolazi jedna Rm 142-ka na zamenu korpi i ostalih drangulija pa cu slikati detaljno.... @ panonstib da to je to. To su ti podaci,jedino sto ce se sve ovo o balkanisanju i uopste problematika oko tog dela zagubiti-zatrpati sledecim stranama....
 
Napisao sam da je ležaj za osovinu od 40 mm znači 2208.Pogledaj na slici ,vidi se mazalica ,kroz taj deo (ne znam kako se zove ) mast ide do osovine ,osovina ima plitak kanal koji vodi do ležaja .Svaki dan ili svaki drugi mi tu podmazujemo.
 
40mm ti je precnik pod lancanicima a mesto lezaja nije 40mm... Izvin kiraj ali ja na tvojoj slici ne vidim mazalicu. Ali ako ti kazes da mozes podmazati lezaj,ok,ja ti verujem! Ne mora znaciti da je na ovoj Rm 142-ci koju odrzavam sve u originalu i fabricki.... Pozz!
 
Nazad
Vrh