ZMAJ kombajni

Pitanje za malo iskusnije kombajnere i mehanicare;Posto od nedelje najavljuju otopljenje,pocecu se rasturanjem kombajna(Z-142),pa me interesuje da li je neko menjao desno kuciste pogonske osovine usta(ne gde dobija pogon nego sa druge strane).Interesuje me da li je izvodljivo da se menja,da li uopste i ima da se kupi i ako moze da se menja kako da ga nitujem,na hladno ili da se autogeno zagreju nitne do usijanja pa da se onda nituje.Najbezbolnije bi bilo da se kupe druga usta ali je problem naci ispravna,da nisu uvijena,udarana,trula...Bio bih veoma zahvalan ako bih mogao izmedju ostalih i gdin Panonstib da odgovori.Unapred hvala.
ima da se kupi novo kućište u Šapcu ako ti treba broj na pp
Solidna 143-ka može da se uzme za oko 10000e,primakla je se po ceni 142-ci...
mada ima po oglasima i za 20000e,ne znam samo mome će je prodati...
 
ddragan jel to menjas kuciste na gornjoj osovini od uvlacnog grla? Naravno da je izvodljivo da se menja. S tim da kada izbusis nitne,da bi skinuo kuciste,novo kuciste zategni sa sarafima. Nemoj nitovati ni u ludilu! Zenkovani sarafi 8x30 mislim da je dovoljna duzina i samokocive matice stavis i Bog da te vidi! Kada budes kupovao kuciste naglasi koja je strana u pitanju jer nisu ista. Postoji leva i desna,a nisam 100% siguran dal se razlikuje od obicne 142-ke i RM 142-ke. Mislim da i tu ima razlike jer je osovina na RM veceg precnika. Bobo nisam nikad radio ni manje ni vece kombajne od 141-2-3 tako da ne znam koji je princip razdvajanja i sastavljanja grlo-kombajn. Sta vise uopste mi nisu poznati manji kombajni. Jos Univerzal ajd,ali 13x ili 780 samo sam video neke modele.... Rile stvarno ga zacepi.... Pa jos da ima sva tri adaptera sa sve seckama i tarupima i ne znam ti ni ja sta sve jos,jos i nekako 20 000e. Ali samo zitni heder...... Sto kaze Bobo -~5 000e.
 
Sad sam zvao,ima i kod nas kucista,cenu nezna tacno u ponedeljak da zovem.Sinisa bas to kuciste sa desne strane.Nisam ni razmisljao da bi umesto nitni mogli srafovi,jos jednom hvala za ideju.I jos nesto,kakvi su to ZENKOVANI srafovi?
 
Gledao sam jedan u Kikindi 2002 god sa tri uređaja u odličnom stanju ima 1500rč a kaže nije fiksno a nama kukuruzni imamo sa drugim kombajnom i kaže bez kukuruznog traži 17.000e

---------- Poruka napisana u 10:28 ---------- Prethodna poruka je at 10:25 ----------

Sad sam zvao,ima i kod nas kucista,cenu nezna tacno u ponedeljak da zovem.Sinisa bas to kuciste sa desne strane.Nisam ni razmisljao da bi umesto nitni mogli srafovi,jos jednom hvala za ideju.I jos nesto,kakvi su to ZENKOVANI srafovi?

Ne možeš da stavljaš šrafovima jer ne može da se ubaci u onaj držač smetaće ti, mi smo menjali prošle godine i mora sa nitnama
 
Pre ovog snega i kod nas je doterana jedna 143ka iz slankamena sa cummins motorom 2005god zitini heder+uredjaj za suncokret i adapter noviji tip za 23000.
 
ddragan jel to menjas kuciste na gornjoj osovini od uvlacnog grla? Naravno da je izvodljivo da se menja. S tim da kada izbusis nitne,da bi skinuo kuciste,novo kuciste zategni sa sarafima. Nemoj nitovati ni u ludilu! Zenkovani sarafi 8x30 mislim da je dovoljna duzina i samokocive matice stavis i Bog da te vidi! Kada budes kupovao kuciste naglasi koja je strana u pitanju jer nisu ista. Postoji leva i desna,a nisam 100% siguran dal se razlikuje od obicne 142-ke i RM 142-ke. Mislim da i tu ima razlike jer je osovina na RM veceg precnika. Sinisa postoje tri dimenzije,dve se razlikuju po debljini osovine,a jedna po mestima za kajlu i deblja je na strani pogona,namenjeno za neki veci lezaj,kako bi lezaj imao vecu dugovecnost verovatno...posto mi smo skoro svake sezone stavljali po jedan lezaj,jer se prethodni raspadne,znam ovaj posao da radim zatvorenih ociju...
 
A vidis tu na strani pogona kod mene ima 2 lezaja,sad neznam napamet koji su.A ovamo gde trebam da menjam kuciste stavljen je samoudesiv jer je kuciste blago savijeno u desno gledajuci sa mesta vozaca.To je do ovih god islo bez problema ustvari i sad ide bez problema,ne greje se uopste ali posto je jesenas prvi put dobio kukuruzni adapter to se sad jos malo razlokalo,pa nesmem tako u zito da idem otkud znam kad ce de crkne.
 
Ima i 191 ali nam je nezgodan za transport i jer je jako širok a ulice su dosta uzane i sa 142 je nezgodno na dosta mesta a taj još širi za 1.5m. nemože da uđe kroz kapiju nemože u šupu pa sve bi trbali prepravljati. Ima u oglasima 191 2000god sa tri uređaja za 22.000e ali ne odgovara bolje 143 jer ipak je to kao 142 a takve imamo 2 kom

---------- Poruka napisana u 12:51 ---------- Prethodna poruka je at 12:51 ----------

Gledao sam jedan u Kikindi 2002 god sa tri uređaja u odličnom stanju ima 1500rč a kaže nije fiksno a nama kukuruzni imamo sa drugim kombajnom i kaže bez kukuruznog trazi 17000e.
Ako je prvi vlasnik ,garaziran , ocuvan i ima toliko sati onda kupuj .

Prvi je vlasnik i garažiran.

---------- Poruka napisana u 12:52 ---------- Prethodna poruka je at 12:51 ----------

A da ga nisi možda video kod Ćorića.Imaš kod njega jedan na sajtu sličnih karakteristika.
http://www.coricagrar.rs/detaljnije71.html

Nije kod ćorića nego u kikindi
 
U istom sam problemu jer je sadašnji kombajn koji imamo mnogo većih gabarita od 141-ce koju smo imali.Ne može u garažu gde je prethodni stajao ali prolazi svuda gde i prethodnik samo što se sada mora praviti garaža za njega ali šta je tu je.
 
Pa zato su i manji kombajni skuplji nego ovi veći, lakše se provlače, parcele su uglavnom sitne, a i novi kombajneri se više plaše ovih velikih :osmeh:.
 
Grejali smo aparatom za varenje evo pokosio oko 130 jutara još drži

---------- Poruka napisana u 15:20 ---------- Prethodna poruka je at 15:17 ----------

Pa zato su i manji kombajni skuplji nego ovi veći, lakše se provlače, parcele su uglavnom sitne, a i novi kombajneri se više plaše ovih velikih :osmeh:.


Nije do kombajnera nego do saobraćaja jer su uzane ulice a svaki dan da skidamo heder to mi se ne radi za bolje manji

---------- Poruka napisana u 15:23 ---------- Prethodna poruka je at 15:20 ----------

A u veliki kad sednes sve gollleeeemoooo! :D Volijem ja ovaj veliki, kad obidjes krug vidis da si odvadio od parcele...


Ja to znam a i gledali smo tamo kod ćorića one klasove sa 5.1 hederom i većim može da se nađe za nekih 30.000-35.000e u dosta dobrom stanju ali smo tako odlučili.
 
Sinisa postoje tri dimenzije,dve se razlikuju po debljini osovine,a jedna po mestima za kajlu i deblja je na strani pogona,namenjeno za neki veci lezaj,kako bi lezaj imao vecu dugovecnost verovatno...posto mi smo skoro svake sezone stavljali po jedan lezaj,jer se prethodni raspadne,znam ovaj posao da radim zatvorenih ociju...
Srdjane mislis na mesto za seger iliti zeger,jer kajle nema u tom kucistu. Barem koliko je meni poznato a poznato mi je. Kod RM-a na pogonsku stranu se stavlja dvoredni samopodesivi 2207 a na obicne dragone ide 6306. Ako sam slucajno pogresio ispravice me neko ali msm da sam u pravu.
 
[/QUOTE]Ja to znam a i gledali smo tamo kod ćorića one klasove sa 5.1 hederom i većim može da se nađe za nekih 30.000-35.000e u dosta dobrom stanju ali smo tako odlučili.[/QUOTE]

Ja sam gledao te klasove slucajno bio u prolazu primetio sam da su ih farbali
Na jednom su menjali zitnu korpu i primetim dok sam se muvao iskrivljenu sabirnu ravan ali oni sve trvde da je top stanje:spavam: dosta su jaki sa cenama
 
Samo da dopunim gospodina @sinisa1979,
Ovaj vijak se naziva sa upuštenom glavom i po DIN 7991, a po ISO 10462. Evo i tabele sa oznakama
din.jpg
 
Nazad
Vrh