ZMAJ kombajni

Gopodo, zmaj 780 ima na sebi petersonovo sito a 131/132/133 imaju closz-ovo. Nemojte mjesasti ove pojmove, jer se jako puno razlikuju ova sita i nacin na koji rade.

Po pitanju ovih slika sita, ja vidim samo jedno sito na slikama i to me jako buni, ili nije slikano iz dobrog ugla. Na malim zmajevima su gornja sita stelajuca, a donja se mjenjaju ovisno o kulturi. Cuo sam od kolege koji je kupio novog 133RM 1990.g. da je dobio na njemu i donje stelajuce i da ga je bacio, jer nije bio zadovoljan s time, i vise je vjerovao "normalnim" donjim sitima... Ja sam trazio to donje stelajuce sito i na kraju odustao, jer sam vidio da to nitko ziv nema i jako malo ljudi je za tako sto uopce i culo.
 
Samo jedno ima,to me i buni.....
Mora imati jos jedno sito , izmedju njih ima oko 10cm visine , 1 je u visini sabirne ravni 1 nize nemogu lepo da procenim sa slike koje gde treba da bude dabiti objasnio al ima ovde poznavaoca zmaja

---------- Poruka napisana u 21:09 ---------- Prethodna poruka je at 21:07 ----------

staje taj pleh na slici 3 iznad sita jel on moze da se vadi van , da nije on stavljen umesto sita
 
Sta ima od ulaganja, onako na prvi pogled.
Kombajn nije mnogo placen.
Pa ovako na prvi pogled treba heder da se sredi,instalacija svetala.To je za sad od vaznijih ulaganja,ostala ulaganja su vezana za limariju i to samo spolja dok je dole potpuno zdrav...
 
Mora imati jos jedno sito , izmedju njih ima oko 10cm visine , 1 je u visini sabirne ravni 1 nize nemogu lepo da procenim sa slike koje gde treba da bude dabiti objasnio al ima ovde poznavaoca zmaja

---------- Poruka napisana u 21:09 ---------- Prethodna poruka je at 21:07 ----------

staje taj pleh na slici 3 iznad sita jel on moze da se vadi van , da nije on stavljen umesto sita

Pa Rale stoji lim koji izgleda nemoze da se izvadi pogledacu sutra malo detaljnije....
 
Da vam iznesem svoje iskustvo u kombajnu imam gornje petersonovo sito stelujuce a donji mi je fiksni sa rupama i to duguljaste rupe 6x25mm sa njima sam seko muhar, proso ,uljanu repicu, jecam ,psenicu ,zob ,suncokret,cak i soju i svaka kultura mi je bila cista jedino se mora pogoditi zazor na gornjem situ i samo gas , a da rupe na situ su poprecno na smer kretanja mase .
 
Pa Rale stoji lim koji izgleda nemoze da se izvadi pogledacu sutra malo detaljnije....
Nije taj lim fabricki biotu , barem ja neverujem , mesto tog gornjrg lima trreba da bude stelujuce sito , a gde je telujuce sito ide rupicasto sito ili jos jedno stelujuce sito (stelujuce je skuplje) tako da masa koja dolazi sa sabirne ravni propadne kroz gornje sito na donje a necistoce prelete van a sa donjeg sita da se ponovo proseje i deli na nedovrsenu masu koja se vraca u bubanj i ovrsenu koja ide u bunker
 
Sad ja gledam i ne mogu se sjetiti kako to zbilja izgleda u mojem kombajnu, imam jednu jedinu sliku sita donjeg na kojoj se ne vidi nista...

Ja mislim sve da taj lim tu treba biti, ali ne mogu biti siguran, da taj lim nosi zrno u elevator...
 
Sad ja gledam i ne mogu se sjetiti kako to zbilja izgleda u mojem kombajnu, imam jednu jedinu sliku sita donjeg na kojoj se ne vidi nista...

Ja mislim sve da taj lim tu treba biti, ali ne mogu biti siguran, da taj lim nosi zrno u elevator...
Nisam siguran ali mislim da taj lim stoji po kosini i svo zrno spada u elevator e sad da li drugo sito dolazi ispod ili iznad njega po mojim nekim zakljucima nemoguce ga je staviti jedino skloniti taj lim ispod....sutra cu detaljnije da pogledam pa cu da postavim jos fotografija....
 
Da vam iznesem svoje iskustvo u kombajnu imam gornje petersonovo sito stelujuce a donji mi je fiksni sa rupama i to duguljaste rupe 6x25mm sa njima sam seko muhar, proso ,uljanu repicu, jecam ,psenicu ,zob ,suncokret,cak i soju i svaka kultura mi je bila cista jedino se mora pogoditi zazor na gornjem situ i samo gas , a da rupe na situ su poprecno na smer kretanja mase .
mozes da objasniš kako su okrenute rume na situ nesto nisam bas shvatio
 
Rupe su postavljene uzduzno. takva sita imaju stariji claas kombajni za vrsaj zobi, ali za ostale kulture sita s okruglim rupama...

Ja isto tako sito mjenjam samo kad vrsim zob, sve ostalo ide na ono "srednje" standardno sito koje se dobije uz kombajn, misim da je 8mm...
 
Probacu da objasnim duzina od 25mm ne stoje u pravcu slamotrese nego poprecno znaci sa leve na desnu stranu kombajna ,kretanje mase je od bubnja preko sita i slamotresa pa napolje i na taj smer poprecno nadam se da je sad jasnije:ppozdrav:
 
E, onda se izvinjavam, ovo je nesto novo... znam da sam takvo sito vidjao kod kolege na claas kombajnu i ono se postavljalo uzduz...

Odakle ti ideja za takvo sito?
 
Sad ja gledam i ne mogu se sjetiti kako to zbilja izgleda u mojem kombajnu, imam jednu jedinu sliku sita donjeg na kojoj se ne vidi nista...

Ja mislim sve da taj lim tu treba biti, ali ne mogu biti siguran, da taj lim nosi zrno u elevator...
Vidise na slici da je pleh iznad sita , a od ispod se vide usmerivaci pravca za zrna u elevatore , sacekacemo da stavi malo bolje slike pa cemo videti

---------- Poruka napisana u 22:50 ---------- Prethodna poruka je at 22:48 ----------

mozda je prodavac radio nesto specificno , ili nesto eksperimentisao , jer akoje ovako kao sto ja vidim on skoro da nije mogao raditi
 
Nazad
Vrh