ZMAJ kombajni

Vise komada radapcigera i cekica i brener iako sam teo da ne grejemo jedva smo i sa grejanjem uspeli da skinemo lezajeve
 
Što si skidao ležajeve?Jesu loši ili da ih promeniš reda radi?Ako su bili originalni trebao si ih ostaviti jer takve je teško naći.Na prošlom kombajnu nikada nismo menjali ležajeva doba,samo ih podmazivali pred svaku sezonu a kod nas je bio 22 godine i sa njima je i otišao a na biteru smo imali problema i problema dok nismo ugradili kvalitetne ležajeve.
 
Na bubnju je levi kuckao, a desni je dobar, na biteru su oba losa puni su prasine masti je bilo u tragovima oni nisu kuckali samo su se tesko okretali, separator isto su se tesko okretali al nisu kuckali a ostali krune od zatezaca i tamo na elevatoru hedera oni su bas fest poderani
za bubanj biter separator zatezace i od elevatora hedera cu uzeti FAG a onaj uy206 sto je na spiralama i osovinama slamotresima tu cu najverovatnije uzeti INA
 
Poslednja izmena:
@Milosimt uloži i koju desetinu hiljada dinara u anti-freting mast, pa da se sledeći put manje mučiš sa "zavarenim" ležajevima.
 
Evo i moj zmajcek sto sam pazario pre oko dva meseca...
fyzhhe.jpg
 
@Boki-VI
Svaka cast domacine za dvoriste. Retko se vidi ovako sredjeno imanje u domacinstvima koje rade sa kombajnama. Obicno takva imanja vise prilice na otpade i placevi za otkup starog gvozdja, gomila lima i zeleznog otpada, par kanti sa pregorenim uljem ... a "crvenilo" po dvoristu se vidi sa par km od prilaza selu. Ovo kod tebe je nesto drugo. Bravo jos jedanput! Rekao bih da vakvo imanje zasluzuje i kombajna novijeg godista.. a sto da ne i nekog ganc novog class-a!
 
@Trajko
Hvala za pohvalu, za to sredjivanje dvorista je zaduzen deda kod njega mora sve da je na svom mestu, sad vec planira hangar za kombaj, po ceo dan juri sa metrom i nesto meri :osmeh:
@MONTOYA
Nije mnogo falilo da dodjem do tebe da se dogovorimo za kombaj vec sam bio i pricao sa majstorom da dodjemo do tebe i u medjuvremenu zet kupio Mega 208 i ovaj prodavao i znas kako ide, em zet em kombaj iz sela pa ga znamo... :ppozdrav:
 
Ljudi dajte savet sta da gledam prvenstveno na kombajnu zmaj 132? Sutra bi trebao da idem da gledam jedan koji ga gazda hvali da je kao nov.
Ja skoro kupovao 133 naravno uz pratnju iskusnog kombajnera (burazera) i ono sto je on gledao je vizuelni dojam celog kombajna, dobos i sine dobosa-rebra, deo oko menjaca i varijatora, luftove na nekim osovinama, vizuelno sita i slamotrese, luft slamotresa, i tako to. I naravno na kraj par smo kombajni palili, obavezno proveri pritisak ulja na hladan start ne bi trebao biti ispod 4 i to na ler gasu, a sto je veci to je bolje naravno.
 
na 6mm bi trebalo da se menjaju ali "može" i do 5mm
pre nekoliko dana sam bio kod jednog iskusnog kombajnera kad sam video šine na njegovom kombajnu nisam mogao da verujem,zazor im je 2-3 mm plafon i još mi kaže mogu one još jednu sezonu...
 
Nazad
Vrh