ZMAJ kombajni

Dali na svim zmajkama su rucice za hidrauliku tako krute ili je to slucaj samo na 133? Vidjao sam da ljudi produzuju te rucice .. dali ima neki drugi nacin da se otpor na tim rucicama umanji?
Dali je neko od vas ubrzavao lulanje ladje u cilju poboljsanja vrsenja?
 
i konačno stigao kombaj:
2lkzqfq.jpg

2n15edy.jpg

2dkz3pd.jpg

4lmzyd.jpg
 
Da, da 15ooo tu sam kod mene u selu uzeo... Čovek je sa njim do 2007 radio oko 100 kj žita godišnje a od 2007 je radio nešto malo i suncokreta i kuruza...
Da jeste 92 god
 
Aj jedna dilema za iskusne kombajnere. Dali posle zetve kad parkirate kombajn skidate/otkacite heder sa njega? ili ga poduprete na trupcima ili necem sl.?
Kad sam nedavno kupovao moju 133 gazda ga fino parkirao pod natstresnikom, lepo podigao tockove na trupce a isto i heder. Ali kad sam malo bolje pogledao, to podupiranje hedera je izveo ne bas kako treba (jedan je kraj bio visi od drugog) pa mi se cini da se time vise stete nanosi nego li koristi. Mozda je bolje heder ostaviti na onim hidraulicnim osovinama kombajna ili ga otkaciti skroz sa kombajna.
 
Nemam kombajn, ali logično je da je bolje otkačiti heder a kombajn podupreti da bi se rasteretili pneumatici (da ne bi došlo do njihove deformacije).
 
Tako je ili ga podupreti a pneumatike ispustiti na pola da ne budu pod pritiskom jer su novi neverovatno poskupeli.
 
mi mačvani volimo da ćarkamo :haha:
svake godine prodam neku mašinu pa kupim bolju,ove godine došao red na kombajn,posle žetve trebao bi da stigne još jedan traktor...bože zdravlja...
kombajn je plaćen 7500e
mislio sam da ga slikam kad ga malo picnem ali ajd....
bar da sam kabinu očistio...
 
Nazad
Vrh