ZMAJ kombajni

Nisi me razumio... Kombajn nateruje na to brdo lijevi tocak a u rupu desni. Kamioni se samo mjenjaju na mjestu za kipanje. Ta brazda je dovoljno dugacka da se kombajn moze voziti naprijed-nazad da rasporedi zrno po kamionu i ide milina jedna...

Ovo je radio samo kod sebe na njivi a usluzno kad ide onda se radilo o manjim njivama koje je jedan kamiondzija s normalnim kamionom mogao odvesti, tako da u uslugama nije bilo problema.
 
Bobo
To ti je muka..radio sam i to..naoraovao,razoravao,ma to nije to! Mnogo njiva pa nije resenje,nego jedino da produzim cev sto cu i uraditi.
 
Da se razumijemo, kolega je ovo radio na velikim njivama gdje nije mogao birati ko ce mu odvoziti, pogotovo u kukuruzu... njive ispod 10ha, je imao svoje odredjene kamiondzije u koje kipa bez problema i oni su mu odvozili, ali kad treba 20ha kukuruza odvesti, odradi uvratine, odmah napravi naor/razor s plugom dugacak 10-20m da moze kipati u kamion i u prikolicu i deri.

Najbolje bi bilo produziti cijev, ali onda obavezno neki sistem za lakse otvaranje, jer ima da dobijes bruh kad produzenu cijev budes otvarao na ruke ;)
 
@sepa ti produzi cev i ubaci oprugu koja ti pomaze kod otvaranja , kod mena ima da pazim da me ne gurne sa kombajna kad ga otvaram moram da ga guram da se polako ovara a da vidis o kojoj je duzini rec evo i slike :ppozdrav: :ppozdrav:
30bojz4.jpg
 
mihalyocska je napisao(la):
@sepa ti produzi cev i ubaci oprugu koja ti pomaze kod otvaranja , kod mena ima da pazim da me ne gurne sa kombajna kad ga otvaram moram da ga guram da se polako ovara a da vidis o kojoj je duzini rec evo i slike :ppozdrav: :ppozdrav:
30bojz4.jpg
Ajde mi uslikaj tu oprugu i malo pojasni kako to da napravim..bice muke otvarati kad produzim.
pozz
 
Pravio sam par slika o citavom mehanizmu ali ne vidi se bas najbolje , poceo sam sa remontom i kad ga budem skroz rastavio uslikat cu ih posebno da se bolje vide delovi i sve objasniti za par dana . :D :ppozdrav:
 
Mozda bi trebalo razmisliti o hidraulicnom pogonu lule kad vec radis navu, nije neka velika para!?
 
Pozdrav Kombajneri, eto mog kombajna u dvoristu, ma nije to obican kombajn, ZMAJ od kombajna.. ovih dana slavim i castim, bujrum na presna bira !!
Kako ce biti kad bude pocelo da pada snoplje videcemo. Do tada ce trebati pregledati i pospremiti zmaja, tako da kad bude zetva pocela da samo bljuje vatru, ma ZMAJ je to nije to zajebancija, ma ima tih 50-60 tak hektara da protrci sa pesmom. Inace to je 133 '89 god. od prvog gazde kupljena, nefarbana, neremontovana, prilicno dobro sacuvana, kaze da kap ulja motor ne trosi, pritisak na hladan motor 4 a pod turazom ode i do 4,3 4,4, kaze da zagrejan u radu u vrucini nikad ne padne ispod 3, gume jedna takoreci nova, druga solidna upotrebljiva, akumulator klinicki mrtav verovatno ce biti zamenjen, i to je meme stajalo 4000e.
Evo ovo bi bilo da se pohvalim, a kad ga budem uslikao postavicu i koju slicicu
 
Skinuo bi da mu je to jedina prepreka da uđe u garažu ovako mu smeta nastavak bunkera i lula za kipovanje pa nema teorije već se mora praviti garaža za njega.Na onom je bilo lako,krov dole i ulazi u garažu bez problema.Jel sprema Mića mašinu?
 
Nazad
Vrh