ZMAJ kombajni

pukao navoj na osovini vodene pumpe,otpao sa maticom pa zatim remenica videla da je slobodna i htela da sturne al je zaboravila da je na 2500 obrtaja i zavrsila u hladnjaku kojeg je skenjala a elisa izmotana,da crnjak bude veci kombajner nista nije cuo(jer je bio pijan)pa je terao tako dok slucajno nije video da je temperatura zakucala................od ovog svega nemogu da mu oprostim sto ga je pregrejao,od slika nista jer sam jutros od 6h sarafo i bio besan :udri:,druga pumpa a hladnjak skinut i 14 celija izbaceno,zaletovano i u 10 je zmajcek vec radio,to jos nikad nisam dozivio
 
prošao si dobro,samo 14 ćelija :udri:
mom drugu je prošla skoro cela elisa kroz hladnjak
ja sam pred sezonu stavio nov hladnjak (remontovan) i novu elisu 5500 din ko da je prave od zlata
 
e bas sam cekao i to pitanje,pumpa je radjena,fag lezajevi itd......nije ona zakovala vec jednostavno sa osovine vodene otpala matica i platna koja drze remenicu da se nesvuce,i remenica samo spala sa osovine,razumes srbine
 
KishRobert je napisao(la):
imal' ko da je od ovog dangera nadrkaniji na ovom forumu?

ima,ti brate,lepis se na svaki komentar ko muva :cao:
Post je spojen: [time]1285360334[/time]
_________________________________________________
nisam nadrndan vec vi pametujete kako je nekom tesko pregledati pumpu za vreme remonta kombaja a neznas dal je uradjena i pregledana,jednostavno otpalo i sta sad...........ja trazio savet za hladnjak gde sta kako i hvala vam na odgovoru :cao: :cao:
 
Pitanje je kakav je kvalitet delova. I meni je propisala vodena pumpa na jednom traktoru pre neki dan-lezajevi nemaju lufta samo je gumica zveknula a izdrzala je celoh godinu dana i jos su mi je falili drugari koji servisiraju masine pa imaju vise kontakta sa delovima... Da napomenem da je osovina u extra stanju i sastrugan rotor u toleranciji znaci sve je bilo extra!!! :udri: Sorry za off!
 
Evo danas je cale probao da vrse soju, ali nije stavio onaj kraci kais jer kaze nece moci da spusti toliko obrtaje, otvorena korpa zkroz i vetar i sito, kaze ide odlicno, i dobro cisti nema nekog sljama , a ne rastura nigde.
tu je neko pitao rasipa li , eto ne rasipa.

Pozdrav
 
ja sam juce skino soju bacilo 3 tone na h. imao sam manji kvar evo i slike!
6hjgqf.jpg
 
tole zr je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Kako je ovaj lik na 190 zakacio adapter od 4 vrste, zar zmaj 190 nema siro ulazno grlo :sta:
http://poljo.oglasi.rs/details.php?...page=1&order=date_added&order_way=desc&page=1
i meni je malo cudna kombinacija 190 i cetvorororedni adapter. i 8 000 evra za kombaj koije "odradjen" posto ni lula jos nije vracena. da je blize isao bih da ga vidim.
cena je niska zato sto niko nece da kupi takav kombajn,posto je prevelik :ppozdrav:
 
krecar je napisao(la):
Evo danas je cale probao da vrse soju, ali nije stavio onaj kraci kais jer kaze nece moci da spusti toliko obrtaje, otvorena korpa zkroz i vetar i sito, kaze ide odlicno, i dobro cisti nema nekog sljama , a ne rastura nigde.
tu je neko pitao rasipa li , eto ne rasipa.

Pozdrav

Ma kako nece moci... 1715 je pre labav na 500 okretaja bubnja i kad malo vise soje uleti u bubanj, izgorit ce ti remen koji nije jeftin... a u gorem slucaju ce puci or pregrijavanja ako imas puno vrsiti. ja soju svoju korim i po 3-4 dana, znam, nije to puno, ali 1715 remen izdrzi prvi dan i prijepodne drugog dana se nacme i do podne je u djelicima. jednostavno se pregrije koliko je labav i koliko skace. 1630 mu stavis bez brige bit ce bolje utegnut i samo ga teraj, bez brige...


Harantiram da zmaj rasipa soju samo zato jer se vitlo ne moze dovoljno visoko podignuti, pa mlati zrno na zemlju, a inace, kad je soja nize sorte ili je polegla, samo ga teraj, gubitke ne pravi nigdje.
 
MONTOYA je napisao(la):
obratite malo pažnju u soji koliko pršti ispred samog grla jer je uvodni lanac u povratku nosi a i prsti na pužu pomalo je titraju
pa tu se naj vise prospe ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh