ZMAJ kombajni

565 je napisao(la):
pozdrav drugari nek mi neko kaze na motoru om352a gde se ispusta voda na bloku

imam na klasu taj motor i ima samo na hladnjaku slavina za ispustanje,a treba da ima tu oko filtera ulja saraf koji kad odvrnes izadje ostalo iz bloka sto nije izaslo na slavinu,ako se setim sutra pogledam al ima 100%
 
Kod mene ima slavina,na koju sam montirao jedno crevo koje odvodi ispuštenu tečnost van motornog dela.Ispust je blizu zvona.Evo jedna slika.


Uploaded with ImageShack.us
 
Sta sve treba menjati na Mercedes kamionskom motoru da bi bio kombajnski? Ja sam cuo za uljnu pumpu i karter, da li ima jos stogod? Punjenje PVP i sama PVP je relativna stvar tako da to ne gledam kao zamenu dela.
 
ok hladnjak sam skinuo skroz samo jos na blok ali nisam znao gde je. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1284584120[/time]
_________________________________________________
drugari trba da kratim heder pa bi mi pomoc dobro dosla mislio sam saveti,slike,skice :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
Sta sve treba menjati na Mercedes kamionskom motoru da bi bio kombajnski? Ja sam cuo za uljnu pumpu i karter, da li ima jos stogod? Punjenje PVP i sama PVP je relativna stvar tako da to ne gledam kao zamenu dela.
Zavisi koji je motor u pitanju .Ja sam OM-352A vadio iz kamiona.Mora da se menja zamajac i da se nadje odgovarajuća spojnička i zamajac.Karter nisam menjao ali je pravljeno "korito" izmedju šina koje drže motor.Menjana je PVP i ima prepravki oko hladnjaka , zato što mi je ostao hladnjak od 142.Mislim da sam postavljao slike u temi o kombajskim motorima.
 
Narode , koliko treba da je otvor izmedju bubnja i podbubnja na univerzalu. Radim soju sa kukuruznom korpom i treba mi savet za podešavanje. Inače korpu i lamelu sam kupio u Futogu. Ista je kao na zmaju 133.
 
@Soyacorn,(ulaz) izmedju prve precke korpe i sine na dobu(bubnju) treba da bude 32 mm.(izlaz) meris na desetoj precki,a zmedju nje i sine treba da bude 22 mm.
 
Hvala za savet, već sam milion puta podešavao pa ću probati i ovu varijantu. Desi se da ili previše usitnjava soju ili zaguši bubanj.
Trenutno menjam korpu i lamelu. Da li neko zna kupuje li se korpa komplet oba dela ili samo polovina do lamele a ostalo posebno?
 
Ja radim na 700 obrtaja ne vise, sve preko toga moze da lomi zrno. Zavisi kakva su iskustva,meni na tim obrtajima nema loma,a ja radim soju i sa blindama za kukuruze i nisam nijednom zagusio.
 
Ako Bog da sutra krećemo da vršimo, još samo lamelu da stavim. Kupio sam i korpu ali mi se čini da nije kompletna. Samo prednji deo i lamela a kako vidim treba mi i deo do menjača, jer su poderani žljebovi. Semering nisam uspeo da nadjem ako znate gde ima javite 60 85 10.
 
Nazad
Vrh