Zmaj berači kukuruza

Можда и најлепша у овој нашој пољопривреди. Било је кварова, заглављивања кад се окиша али ко је бринуо о томе амбари били пуни и зима могла да почне. Никад се лепше нисам осећао него кад изађем у двориште, а чардаци пуни човеку било мило и топло око срца. Тада је кукуруз нешто и вредео ово сада је све обесцењено. Па ништа лепше него Михољско лето, а сви журе да се поради док је време лепо.
 
Mi još uvek vidimo računicu u berbi u klipu, punimo čardake a višak u zrno. Lozimo dva centralna grejanja, trebaju nam čutke, višak prodamo i skoro da otplatimo troškove krunjenja sa čutkama, pošto je cena čutaka otišla u nebesa...

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Krunjenje 10000din za vagon zrna, zmajevka čutaka je otišla na 20000din (pre ih niko nije hteo ni džabe, a juče dok smo krunili su nas komšije obletale da vide da li ima čutaka na prodaju)...
Radna snaga je uvek bila problem, i nema je, radimo otac i ja, ujutru poranimo, naberemo prikolice, poslepodne ubacimo sami uz pomoć komušaljke, i tako iz dana u dan dok se ne završi robija ali srce je puno kad se vide puni čardaci u dvorištu

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Krunjenje 10000din za vagon zrna, zmajevka čutaka je otišla na 20000din (pre ih niko nije hteo ni džabe, a juče dok smo krunili su nas komšije obletale da vide da li ima čutaka na prodaju)...
Radna snaga je uvek bila problem, i nema je, radimo otac i ja, ujutru poranimo, naberemo prikolice, poslepodne ubacimo sami uz pomoć komušaljke, i tako iz dana u dan dok se ne završi robija ali srce je puno kad se vide puni čardaci u dvorištu

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
I mi tako radimo bez radne snage.Ide to polako ali sigurno.
 
Samo kad sam se rešio berača.Jedino mi nije žao što sam pored njega naučio da rastavljam i sastavljam lance kako god 'oćeš.Nitovanje, skraćivanje, produžavanje sve na licu mesta.
 
Још по мраку уз светлост упаљача, па све на пипање. 🤣 И под сјајем ружичастих звезда, химна берачлија. Ја и супруга сами по, неколико вагона клипа утоварали, трака, мали елеватор, комушаљка и велики елеватор. Отац бере 6,7 приколица на њиви како коју напуни ја кући и истоваримо је требало нам сат времена за приколицу. Али сам се бар био решио радника и лезилебовића.
 
Ја немам површине као ви тако да нисам радио ноћу сем једном, доста давно, кад сам брао кукуруз целу ноћ. А, вала, било га као никад.
Берач је продат пре 2 године а пре тога није брао 2 -3.
 
Nazad
Vrh