Zmaj berači kukuruza

Kupio sam berač Zmaj 214S,pa me zanima zašto nema poklopca na vrhu elevatora pri ubacivanju klipova u koš. Da li je to normalno bez poklopca ili mora biti..Sada je bila gore neka skalamerija od dva lima,u koji su se savijale lopatice.Skinuo sam to dolje i probao, i normalno baca klipove..ali se bojim da neki ne doleti u traktorsko staklo.
Ja sam bas jutros zagledao to ali na Gitaric jednorednom beracu.. Gore pri vrhu je neka guma duzine 7-8cm i izgleda da je tacno tako dimenzionisana da sprecava da neki klip preleti naprad a takodje ne zaustavlja mnogo da padaju na sam pocetak i da se tu gomilaju.. Drugi bunker jutros je bio toliko pun da je kipelo sa strane par klipova sam sakupio dok je isao do prikolice da istovari..
 
I kod nas kipi, ali bes.
Pazi to sto smo jutros obrali je dosta dobro, puna IMT jednosovinka klipa sa dodatnim stranicama ukupne dubine 90cm sa 30ari. Ali pre 4 dana isto toliko (malo i manje) smo brali sa 70 ari tako da nije bas bajno stanje ni ovde i ako je bilo solidno vise padavina.. Kad mu je najvise trebalo tad nas je masilo, poslednjih mesec dana pada svako malo a kukuruz vec uveliko uzreo..
 
Molim pomoć.Čini mi se da ovaj lančanik koji pogoni gumeni valjak nije u ravnini s drugima..krivi mi lanac..
IMG-20220917-091207.jpg
 
Vidi se splenta I da lancanik nije varen a I da je nesto krivo onda bi se videlo kad se okrece bacao bi lancanik a ako lanac ne ispada kad radi na prazno zasto bi ispadao u radu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ne “slusa” me vid, ali mislim da je to u pitanju.
Ne trosim alkoholaaaa, sto kaze moj “sugradjan” :)
Nema tu takvog opterecenja da bi padao lanac.
Inace to je to. Ne mogu da se setim, ali mislim da trebalo da je tamo mazalica, ali to je to. Trazi mazalicu i ne beri brigu.
 
Sve je moguće u Srbiji.
Inače to kućište je tu fabrički zavareno za nosač tako da to nemora biti da je neko vario ili je tu puklo pa je ojačavao.
 
Hvala svima..danas sam nešto brao, i tu nema problema,taj lanac nije nijednom pao. Ali čini mi se da imam drugi problem..lijevi kljun je niži od desnog za oko 2 cm,naravno i otkidački valjak. Dali se to negde može podesiti, ili se nešto odlomilo?
 
Kako si to izmerio i ocenio, brate mnogo se zamajavas glupostima, teraj to ako ide i uzivaj
18 godina imao sam Sip T-40, i imao sam ga u malom prstu. Sad sam kupio ovaj jer nema više posla za T-40.Ima puno razlike s podešavanjem, zato pitam ako netko želi pomoći..za uzvrat ja mogu njemu oko T-40. U mom kraju nema Zmajeva,stoga nemam koga pitat,osim Vas ovde..
 
Ma samo mazi i teraj, nemoj da trazis problem gde ga nema, kljunovi se podesavaju na lanac kojim su zakaceni odozdole a tih 2 cm koje si ti ocenio su nebitni
 
Nazad
Vrh