Zmaj berači kukuruza

Srecni smo sto se olaksao posao kad se krenulo na skidanje u zrnu, ali smo u isto vreme i nezadovoljni i neispunjeni.
Nista ne moze da zameni kad u udjes u gumno, a ambari puni, naviru secanja teskog rada, ustajanja pre zore, borba sa vremenom da se skine pre kise i jos gomila drugih stvari.
Sada npr pun hangar kukuruza u zrnu ne pruza taj osecaj ni blizu.
Kad su ambari ostali prazni dosta toga je krenulo nizbrdo
 
Meni još u dvorištu stoji ZMAJ 214. Dobro mu je stanje. Čuvam ga. Ali niko da dodje i kupi ga. A i sada se setim da sam uvek ranom zorom išao da berem - da uhvatim rosu i da dobro očisti. Drugome nismo radili, samo svoje. Jeste sve to teško i jeste da ti klip pređe nekoliko puta preko ruke, ali ima i draži u svemu ovome. Posebno je ocu bilo sve to lepo jer je u prikolici nalzio lepe krupne i dugačke klipove pa se radovao kad ih pronađe. A sad uđe kombajn i završi njivu za par sati i sve u kamion.
 
Ok
Srecni smo sto se olaksao posao kad se krenulo na skidanje u zrnu, ali smo u isto vreme i nezadovoljni i neispunjeni.
Nista ne moze da zameni kad u udjes u gumno, a ambari puni, naviru secanja teskog rada, ustajanja pre zore, borba sa vremenom da se skine pre kise i jos gomila drugih stvari.
Sada npr pun hangar kukuruza u zrnu ne pruza taj osecaj ni blizu.
Kad su ambari ostali prazni dosta toga je krenulo nizbrdo
To osecamo mi koji smo zatekli taj rad i slusali takve price starih, moje dete vec nezna kako je puniti ambar i kruniti cuce price al sliku i osecaj nece imati...
 
Imam zmaj 214. Gornji lancanik je 17 zuba donji 13. Vidim da ima gornji da se uzme 20,22,23 zuba. Nisam siguran da li moze da stane fizicki lancanik od 23 zuba.

Vidim da neki spominju da se karadan beraca direktno stavi na reduktor. Da li je to izvodljivo na 214?
 
Izcitao sam malo temu mozda bi najbolja solucija bila da stavim gornji 20 zuba, donji 11.
Gde ima da se pazare lancanici dobrog kvaliteta ?
 
Ako stavis kardan direktno na reduktor tako ces ga samo usporiti. Ja sam moj 214 ubrzao pre 15 godina. Mislim da je gornji 23 zuba a donji 11, ali nisam siguran. Davno sam to radi.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Pozdrav nemam berac za kukuruz u planu sam da kupim jednoredni za fergusona za svoje potrebe za 6 do 8 hektara koji model se dobro pokazao i da li je bolje uzeti zmaj ili sip pozdrav

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Ja njega gledao i 216 e ove sip ima ih razni samo retko vlasnici sve preprodavci

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Samo ne znam da li 216 533 mou da vuce

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Videcu sta nadjem bolje 214s ili 216 a koje su tu razlike ako neko zna?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Koliko se sećam 216 ima veći koš koji je smešten niže, mislim da ima više komušačkih valjaka. Uglavnom to je najnoviji i najsavremeniji model.
 
Ajde ako moze neko da mi odgovori. Da li se na ZMAJ-u 214 (visoki nije S) lako skida bunker? Naime treba da promenim patos. Sav se odvojio i sad ne mogu da kipujem. Ako neko ima neke slike kad je radio ili ako ima neki tehnicki crtez moze slobodno da mi posalje. Ili ako je neko radio ovo neka mi objasni kako da ga ja osposobim. Hvala
 
Pokušavam da sredim bunker na mom beraču. Otišlo je dno u naokolo (na dve strane - ona gde je klip i druga ka levatoru. To ću sve nekako limovima da zavarim i ojačam još sa nekim L profilima odzdo. Međutim imam problem što kad zapne na one klinove koji okreću onu četvrtku za pomeranje levatora počinje ceo bunker da se uvija. Odnosno neće lagano da odgurne levator i ovaj deo sa ona dva klina ne može da predje preko one osovine da bi mogao da ide na gore. Više nisam pametan šta i kako da uradim. Ulazni deo berača je spušten do kraja da bi imao mogućnost da kipujem, odnosno u radnom položaju je a ne u transportnom.
 
Nazad
Vrh