Zmaj berači kukuruza

kakav je zmaj 222 rpm? koja je razlika imeđu njega i npr. 222 s, osim u tarupu.... i kakav se je pokazao teški tarup u radu i izdržljivosti?

pitam pošto planiram da kupim 222rpm
 
Koliko ja znam,223 ima jednu sekciju komusaljki vise sto ga cini brzim u branju jer bi trebao da moze da primi vise 'mase'
i ima teleskopski bunker,nizi je u transportu a kipuje na istoj visini kao i 222
 
Koliko brzim da li je to nesto mnogo ili?
Da li 223 onda bolje cisti?
223 i 224 isti beraci samo razlika u tarupu jel tako bese,nisam neki strucnjak za berace.
 
Ako se dvoumis izmedju 222 i 223 uzmi 223 ,brzi je sto kaze MONTOYA za jednu brzinu sigurno ,manje zagusuje.
A ako je u opticaju i 224 opet se odluci za 223 ,razlika im je u tarupu kod 224 je na fiksnoj visini i pogonu komusackih valjaka kod 223 je lanac ,a kod 224 je preko zupcanika.
Moj licni utisak je da je 223 pravljen od boljeg materijala ,224 je nekako meksi i bilo je 2-3 slucaja u mojoj olokolini da je kos na 224-ci zavrsio na kabini traktora prilikom kipovanja.
 
Koliko vredi berač Zmaj 222RM prvi model u ispravnom stanju spreman za rad. Novi kaiševi, neki ležajevi, lanac elevatora... Šta bi bilo neka realna cena?
 
Jel kupovao neko odkidacke valjke nove koja je cena i gde ili navarivanje kakva su iskustva?

Pozdrav narode,
Evo konačno da se uključim u ovu temu, pa ako neko ima iskustva sa navarivanjem i mene takođe interesuje kakva su iskustva.
U slučaju navarivanja, da li neko zna kolika je visina rebra na početku i na kraju kod novog beračkog (otkidačkog) valjka?
 
Evo ga levator sređen novi ležaj 6205 je ugrađen, također je tokar usjeko na cijev da se segerov presten može stavit, jer ležaj je uvijek se mrdo i išo u ljevu stranu tako da sada je i to riješeno, lane sam kupovo neke kineske ležajeve i pred zadnja 3 jutra ga promjenim obere 3 jutra i ležaj se jedva okreće, pa smo sada Fag-a ugradili ...

34i5pj5.jpg

25rk200.jpg


za šta služi ova kosa reglaža (štanga s navojem) koja podupire stražnju stranu komušaljke? ...kupio sam 222 pa me zanima jer čini mi se da je komušački stol malo kao usukan.... e sad dali tako treba bit ili...kako komušaljka treba bit?
 
Pročitao sam kompletnu temu, ali nigde nisam primetio da je neko spomenuo položaj krila (peraja) na ventilatoru. Ne znam da li je to slučaj kod svih, ali na velikom broju berača koje sam imao prilike da vidim, krila su zakrenuta u pravcu obrtanja ventilatora.
U tom slučaju, može se reći da krila "grabe" vazduh, što nije baš slučaj koji se primenjuje kod ventilatora koji funkcionišu na principu centrifugalne sile. Zašto? Ventilator će funkcionisati, ali neće biti maksimalno iskorišćen, koliko god mi povećavali broj obrtaja. Krila, iliti peraja, ne smeju da "grabe" vazduh, jer tako ga potiskuju ka osovini ventilatora- već treba da su povijena u suprotnom smeru od smera kretanja i da ga odguruju od sredine ka obodu kućišta tj. ka izlaznom otvoru. Ukoliko pogledate bilo koji radijalni ventilator, videćete o čemu govorim:

35vent222.jpg


Možda sam vas smorio, ali me interesuje da li je iko menjao ventilator po tom pitanju? :sta: :cao:
 
sta je bolje resenje na dvorednom beracu treba da remontujem pa sam mislio da zamenim za laki tarup ili roto secku
i da li znate cene koje su?
 
Nazad
Vrh