Zmaj berači kukuruza

drugari može pitanje... imam 222rpm...i remontovao sam komušaljku i sad neznam kako su valjvi medjusobno bili postavljeni....jel ima neki polozaj kako bi trebali biti uzubljeni ili bilo kako??
 
Na metalnim valjcima ima spiralni deo koji treba da gura kukuruz ka elevatoru,oprati pažnju pri odabiru njihovog mesta
takođe obrati pažnju da se nokti na dva susedna metalna valjka ne dodiruju
 
Na metalnim valjcima ima spiralni deo koji treba da gura kukuruz ka elevatoru,oprati pažnju pri odabiru njihovog mesta
takođe obrati pažnju da se nokti na dva susedna metalna valjka ne dodiruju

kolko bi trebalo bit razlike između nikti? ..četvrt kruga, tj. da nokat dođe taman na pola između nokti drugog valjka ??
 
pozdrav drugari clan sam od 2011,ali nisam aktivno ucestvovao u diskusijama,ovih dana imam jedan mali problem,nadam se reisv,resio sam da kupim dvoreni berac,najpre bih kupio zmaj 222 jer toliko mi trenutno budzet dozvoljava a smatram da mi on moze zavrsiti posao. Ako ima neko da proda ili zna nekoga bio bih mu zahvalan da mi javi.Hvala
 
Pozdrav,svim clanovima foruma.Zovem se Ninoslav ,imam 43 god.Bavim se poljoprivredom i usluznim delatnostima(sa poljoprivrednim masinama).
Ovo mi je cetvrta godina od kad imam berac za kukuruz Sip KK30 i tek nedavno sam video neke klipove na youtube-u da ovim beracima ugradjuju ventilatore od beraca zmaj 221,pa ako je neko dobre volje da mi odgovori kako da ugradim isti u moj berac KK30.Ako neko ima ventilator dobro bi dosla neka slika...unapred hvala.
 
Nazad
Vrh