Zmaj berači kukuruza

Vuko sam berac i po vlaznom vremenu i na nagibu nisam imao nikakvih problema,univerzal je kao zver.
 
Ima u Temerinu covek pravi komplet limariju za sve vrste zmaja ne znam broj al je redovno u Rumi na vasar
 
Ja sam stavio gornji lancanik za, 4 zuba veci, kako sam ja racunao, ubrzao sam ga za 160 obrtaja, to je onaj koji stoji na kardanskom vratilu.
Taj lancanik ima da se nadje za 3500din i namesta se za jedno pola sata, samo mora lanac da se produzi.
A skinuo sam uputstvo sto je Savoris postavio za 224 i dosta mi je pomoglo za moj 214, mnogo ima slicnosti, samo sto je ovaj dvoredni. Hvala
borko druze clan sam foruma,iz okoline krusevca i imam isto 214r i ja sam ubrzavao isto kao i ti,ali nisam primetio neku razliku
 
Kod mog rodjaka u RS sve manje beru kukuruz beracima,mnogi vrsu kukuruz i nema kvarenja iako niko nema susare,valjda sto se sve vise seju rane sorte kukuruza pa je i to jedan od razloga.
 
Dali bi mi mogao ko reci od koje do koje godine se proizvodio zmaj 223 i isto tako 224, mozda ima negdje na forumu al da nelistam sad svaku stranicu.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh