Zmaj 135 Opšta tema.

Odg: ZMAJ 135

Po pitanju mjenajca, na stranici ispred se lijep ovidi da mjenjac od 135 i mjenjac od 142 nemaju dodirnih tocaka, totalno su drugaciji mjenjaci. mjenjac od 135 pase na nosac od obicnog mjenjaca na 133, samo je potrebno izvuci rucku gore i prosjeci lim da imas ler ko covjek.

Mjenjaci na 133 nisu nepouzdani ako se pravilno koriste i ak ose redovno mjeja ulje. Pogotovo ako kombajn radi u ravnici i ne nosi kukuruzni heder, taj mjenjac je skoro vjecan koliko i kombajn.

trobrzinski mjenjac je puno komforniji za rad, nego ovaj dvobrzinac, ali meni nista za sad ne fali ni dvobrzinskom, iako bi volio imati mjenjac s 3 brzine.

Po pitanju ostalih razlika izmadju 133 i 135, koliko znam da im je vrsalica ista, moguce da ja su na 135 produzena sita, al mislim da nisu. 133RM je imao i donje podesivo sito, pa vjerujem da ima i 135. ljudi su ovdje izbacivali donje stelajuce, ne znam ni ja zasto, al su pricali da i nije nesto, da je fiksno bolje i da ga mjejnas za svaku kulturu. Po meni najbitnije razlike su puno komfornija kabina i puuuuno bolji heder zitni. 135 nosi heder 2.80 sto je sjelo malom zmaju ko budali samar. 3m mu nekad zna biti puno, a 3.6 da ni ne pricam. pogon vitla je puno bolje rjesen na 135, pa su letve uvijek onako kako ih nastimas i nagib im se ne mjenja kao na 133 kako dizes-spustas vitlo. Kosa je pomaknuta vise naprijed i za to ima svaka cast. 135 takodjer ima amortizere na hederu, kad se brze vozis preko neravnina, heder "pliva" umjesto da skace s ostatkom kombajna.
 
Odg: ZMAJ 135

zmaj 133 za 50 procenata ima jacu limariju od 135,jednostavno 135-tice su slabijeg kvaliteta pogotove one od 1998 pa na gore.U radu je 135 brzi od 133 za jedno 10 procenata,jedina mana kod 133 jeste menjac ma koliko ga odrzavao i menjao ulje nikad se ne zna kad ce da rikne,pogotovo ako se ne radi u ravnici,ovo pricam iz iskustva jer sam imao uporedo i 133 i 135.Po meni bolja je 133 samo da se stavi menjac od 142. :haha:
 
Odg: ZMAJ 135

Ovdje imaju problema s mjenjacem na 133 samo oni koji imaju odvojenu pedalu kvacila od komande varijatora, pa kad stisnu kvacilo, varijator se ne vrati. takodjer kad se naglije pusta kvacilo...

U kukuruzima ko god je ikad zapao s malim zmajem, da ga ne vrijedi cimati na kvacilu, jer ode mjenjac... Kako mi je poznato da je gornja osovina u mjenjacu na 133 dosta kratka pa se drzi samo malo u kucistu i ko god je otvarao mjenjac da je dao produziti osovinu, i isto tako od kad to urade nema problema dok god saltas u strogom stajanju i imas sve ispravno postelano.

Inace ja radim jedan dio zemlje bas na brdovitom terenu i usluzno idem stvarno svugdje, i s mjenjacem u 3 godine nista, a nisam mu ni ulje mjenjao od kako je kod mene kombajn( 3 godine) nego samo nadosuo. pred ovu zetvu skidam mjenjac i rastavljam ga kompletnog, da ga pregledam i preventivno cu zamjeniti i lamelu i lijevi bocni reduktor, da smanjim sve luftove, jer ih imam dosta vec.

takodjer ide i hidraulicno otvaranje cjevi za kipanje i neke dorade na samoj cjevi.

Meni se 135 cinio bas kao dobar kombajn i da mogu negdje nabaviti njegov heder, uzeo bi ga odmah, samo sto kod nas ne mozes naci ni citavi 135, a kamo li djelove za njega.

Znaci, na 135 valja samo mjenjac, heder i hidraulicni amortozeri na hederu...
 
Odg: ZMAJ 135

Bobo ocigledno da ti je menjac vanserijski kad tolko dugo traje, kod mene se je varijator uvek vracao kad pretisnem kvacilo al jednostavno nesto nije uradjeno kako treba i kraj,jer jedino sam od tebe cuo da hvalis menjac na. 133
 
Odg: ZMAJ 135

Ja imam Zmaj 131, on nema kvačilo. Za 4 godine (50-70kj godišnje pokosim) nisam imao kvar na menjaču.
U selu su kupljena 2 nova 133 i posle par godina korišćenja nisu mogli da sastave ni tri dana da rade a da im se ne pokvari menjač ili kvačilo.
 
Odg: ZMAJ 135

Ljudi ja sam se iznenadio sad kad sam procitao da ima i menjaca na 133 a da su ispravni.Ja sam na moj berac ugradio menjac od 142 i kao da sam progledao.Prosle god.(2010) sam brao u jednoj njivi u kojoj bi i ovce pasle pod rucnom :haha: i menjac je perfektno radio.
 
Odg: ZMAJ 135

Nije samo moj mjenjac takav. Ovdje crkavaju mjenjaci samo u vrsidbi kukuruza na malim zmajevima. Ja uvijek stajem pri mjenjanju brzina, i uvijek lagano krecem. To nije stroj za zurbu i obaranje nekih rekorda vrsidbe, i tako ga treba shvatiti...

Nije da nesto hvalim mjenjac, ali eto ja s njim greske nemam, a nema kud ne terem kombajn. Imam na jednoj njivi toliko brdo da se nizbrdo zadnji kraj kombajna odize od zemlje dok idem naprijed i kombajn se vozi na hederu i na prednjim tockovima... tu upravljam kocnicama, pa mi pricajte gdje ovca pase pod rucnom ;)

Moj kombajn dobro zna sta je brdo i ja dobro znam kako ga na brdu okretati i nikad direktno u brdo ne krecem, uvijek se postavim malo na koso.

Po ravnici, ja stvarno ne znam na koji nacin bi pokidao mjenjac na malom zmaju, osim ako ga ne forsiram. I moj je poceo u prvoj brzini na vise od pola varijatora nesnosno zujati i prije ove zetve ga rastavljam i pravim remont.

Raspitivao sam se za mjenjac od 135 da ugradim, al je to neisplativo za mene koji radim godisnje s kombajnom oko 40-50kj vrsidbe mojeg i usluznog skupa...
 
Odg: ZMAJ 135

problem je kod mene taj sto u hrvatskoj mjenjaca za 135 NEMA... mislim cak da u HR uopce nema ni takvog kombajna da su svi u srbiji i makedoniji, mozda koji u BiH...

Dok nadjem mjenjac, dok bi ga prevezao preko granice, vec mi se ne isplati, upravo da za njega dam i 500€, a vise kosta GARANT, jer ovdje traze za polovan mjenjac dvobrzinac sve novo unutra 500€...
 
Odg: ZMAJ 135

Nije toliko kod nas, mnogo je jeftinije. Pitaj u temi Zmaj koliko košta menjač od Zmaja 125, 161, ima ih kod nas u otpadima.
 
Odg: ZMAJ 135

Ima, ali pricamo o zmaju 135 i njegovom mjenjacu. mjenjac od 135 staje bez ikakvih prepravki nosaca na zmaja 132/133, A na slikama smo vidjeli da je mjenjac od 142 drugaciji i da treba i poluosovine "izmisljati" i nosace druge i sta sve ne. kad bi mjenjac od 135 nasao, ubaci se na original poluosovine samo treba napraviti mjesta za rucku mjenjaca u kabini...

Mislio sam da je mjenajc od 142 i 133 isti po dimenzijama, al sam se ocito zeznuo...


kod nas je mjenjac dvobrzinac 500€ da je u njega sve novo stavljeno, znaci kompletno obnovljen i spreman za ugradnju. To je cjena ako imas srece da nadjes nekoga tko ga zeli prodati... meni je uz kombajn nudjen takav mjenjac i nisam htio uzeti... proculo se i za dva dana je odmah prodan bez cjenkanja, sta vise da ti pricam...
 
Odg: ZMAJ 135

zorancile je napisao(la):
Mislio sam da je mjenajc od 142 i 133 isti po dimenzijama, al sam se ocito zeznuo...
Ni ne liče.

E, to do juer nisam znao... Nisam imao prilike rastavljati nikad mjenjac ni na 142 ni na 133, tako da u to nisam upucen...

Dok ne naletim negdje na mjenjac od 135, drzim se ja svog dvobrzinca i polako ;)
 
Odg: ZMAJ 135

Isti menjač ide na sve veće Zmajeve (141,142,125,161,162,190), samo ne znam da li 135 ima iste nosače menjača.
 
Odg: ZMAJ 135

menjac od 142 je 3x veci od menjaca na 132-133.Ja sam moj platio 400e u extra stanju
Post je spojen: [time]1296806936[/time]
_________________________________________________
menjac od 142-ke
 
Odg: ZMAJ 135

mjenjac od 135 je manjih dimenzija nego mjenjac od 142... Malo je veci od mjenjaca od 133, al ne puno, posto pase sve na iste nosace... Negdje sam imao par slika mjenjaca od 135 i nikako da ih nadjem gdje sam ih spremio
 
Odg: ZMAJ 135

Evo, ovdje se vide detalji mjenjaca a vide se i hidraulicni amortizeri za heder:






Jbm mu oca, sad ga gledam i vidim tek sad da nije isti nosac kao i na 133 i da je ovaj dosta veci, pa bi mogo biti slicne velicine kao i mjenjac na 142, ako nije i isti.. .steta pa menam sliku cjelog mjenajca...
 
Odg: ZMAJ 135

Bobo deluje mi da je ovaj menjac manji nego menjac od 142-ke.Ima nekih slicnosti kao menjac na 142-ci.Pogledaj kakav sam ja uradio nosac od menjaca
 
Nazad
Vrh