Zimsko oranje 2009

Oranje pre par dana sa IMT 560 i plugom 757.2 na dubini od 32-35cm.To je njiva u koju sam prvi put ušao(uzeo zakup) na kojoj je pokošen ječam i posle toga od letos ništa nije rađeno.
[youtube]CRgUS_Gk1Fs[/youtube]
[youtube]hl2bnozpsAA[/youtube]
Na prvom snimku je deo njive gde je neko upalio deo strnjike ,a na drugom ostala je masa.
 
Kojom brzinom si radio, I brzom ili III sporom?
Ako je I brza, svaka čast tvom 560 kad vuče taj plug na toj dubini. (Imam u vidu činjenicu da se strnjike ove godine teže oru od sojišta i džombišta koji su po suvom rađeni, barem je kod mene tako bilo.)
 
Ja orem III sporom jer mu je I brzom malo teško da radi sa tim plugom na toj dubini u prethodno neugarenoj zemlji.Strnjišta su se mnogo teže orala od kukuruzišta valjda zbog nabijenosti od dugog stojanja i naglih velikih padavina.Tamo gde sam letos išao na 15cm sada sam produbio na 35 i to sam orao I brzom bez muke i problema traktoru.
Dubina je ta koju sam napisao jer sam u više navrata merio,a i ko ima ovakav plug i sam zna da kad počne da zemlja preliva daske je otprilike 35cm.
 
ja sa mojim 567 sam ove godine orao 35-40 cm i to 1 brzo ali stvarno salecki sam orao inace vucem plug leopard. Oranje zavrseno, tj sve je gotovo za ovu godinu
 
dragansavin je napisao(la):
ja sa mojim 567 sam ove godine orao 35-40 cm i to 1 brzo ali stvarno salecki sam orao inace vucem plug leopard. Oranje zavrseno, tj sve je gotovo za ovu godinu
Leopard koliko brazdi? koji zahvat? na 40 :sta:, ajde...
 
Eh, kod mene je na toj dubini samo žuta zemlja (a ponegde i mnogo pliće), pa sad ti ori na 35-40 cm. :zli:
 
dragansavin je napisao(la):
ja sa mojim 567 sam ove godine orao 35-40 cm i to 1 brzo ali stvarno salecki sam orao inace vucem plug leopard. Oranje zavrseno, tj sve je gotovo za ovu godinu
35-40? Jeste svesni koja je to dubina?
40 je tolko duboko da bi polomio tockove na traktoru,mislim 40...
 
Prosle godine sam orao za jabuke (vocnjak), na 35 cm pojavljivala se zuta zemlja tako da nisam hteo ici dublje.
A to za 40cm sa IMT plugovima pricajte maloj deci.
 
Case ,nisi u pravu imt 757 moze da ore na 35 samo tada losije zaorava zetvene ostatke posto zemlja prelazi preko dasaka .Pogledaj sto je Zivica postavio slike dubine merene sa metrom/mislim da je u temi case/.
 
kiraj je napisao(la):
Case ,nisi u pravu imt 757 moze da ore na 35 samo tada losije zaorava zetvene ostatke posto zemlja prelazi preko dasaka .Pogledaj sto je Zivica postavio slike dubine merene sa metrom/mislim da je u temi case/.

Tako je Kiraj upravusi da može da ore 35cm a i preko toga pa čak i do 38cm bez broblema.Ja vide kada je čovek orao za repu.Ako neverujete pročitajte uputstvo za upotrebu. :ppozdrav:
 
Ala si i vickast evo nasmejao si me :haha: :haha: :haha:.Ovde je reč o teh. karakteristikama pluga a ne ida svi oremo na toj dubini.
 
Ovo,Zrenjaninac,nije tema tehnicke karakteristike vec zimsko oranje. Ima mesta gde treba da se pise o tehnickim karakteristikama. Ovo je kako vidim tema gde se ljudi hvale koliko duboko oru i koliko imaju da oru,a o tom da li znaju da oru nigde nepisu. Bitno je da su Joniya omalovazavali,a verujem da ima jos onih koji neznaju da oru kako treba. Moram reci da nisam ni za ono sto je Jony pravio od foruma.
Bez ljutnje,molim :cao:
 
Nazad
Vrh