Zetor

Da li je neko naknadno povecavao broj obrtaja kardana sa 540 na 1000 o/min na Zetoru ?
Imam 7211 i u branju sa Zmajem 222 ga cepam na 2000 obrtaja motora sto je oko 540 na kardanu pa reko da ga malo "rasteretim" po pitanju turaze motora i naravno potrosnje :osmeh:
Ima li neko mozda iskustva sa ovim zahvatom:sta:
Ako je dobar kukuruz nema potrebe za ubrzanjem kardana jer ovako mu je taman, tj. pitanje je dali ce se grejati ako ces mu smanjiti obrtaje motora...
 
Pitanje a nije bezobrazno,treba da radim stricu 4712,e sad zanima me jel ima on napred aksijalne lezaje posto ima one amortizere na prednjem trapu.Tezak je postao na volanu i posle podmazivanja.Hvala unapred svima!
Ima! Malo je komplikovaniji taj prednji trap od onog običnog ali i on ima aksijalne ležajeve...
 
@mityoo hvala puno,upravo smo rasturili trap,bogami nije lako.Sve se zajelo a aksijala i nema vise:ppozdrav:
 
Mirko pa onda uradite to sve komplet jer neznači ti ništa da samo zameniš aksijalne a da ovo ostaviš staro, znači sve odradiš komplet jer tako najjeftinije košta.
 
Ima da se kupi nove čaure, samo ako uspeš rukavce da restauriraš kako treba.... Ako kupiš nove čaure onda netreba da ide na razvrtanje..... Najvažnije ti je da promeniš i dobro obezbediš protiv prašine, u protivnom će to brzo stradati ponovo....
 
Da li je neko naknadno povecavao broj obrtaja kardana sa 540 na 1000 o/min na Zetoru ?
Imam 7211 i u branju sa Zmajem 222 ga cepam na 2000 obrtaja motora sto je oko 540 na kardanu pa reko da ga malo "rasteretim" po pitanju turaze motora i naravno potrosnje :osmeh:
Ima li neko mozda iskustva sa ovim zahvatom:sta:
Slazem se sa @Peter; Mi sto imamo 1000 o/min. niko ne radi sa njim jer bi onda radio na 1200 /1300 obrtaja motora a priznat ces to je daleko ispod optimalnog obrtnog momenta.Cim bi usao u malo bolji kuk. i meksi teren on bi poceo da puši i guši:nono:.
 
Da tema ne zataji, evo našeg Zetora.
scaled.php


Slika je malo slabije kvalitete, jer je slikano sa mobitelom.
 
To ne bih znao da kažem, jedino što znam je da ima SAME motor i da ima par hiljada radnih sati i nema bar do sada otkaza!
 
Ako je dobar kukuruz nema potrebe za ubrzanjem kardana jer ovako mu je taman, tj. pitanje je dali ce se grejati ako ces mu smanjiti obrtaje motora...

Tako sam i mislio,al` ajd` reko` da pitam,u mom kraju nema brda i uspona ali kukuruz radja dobro a i zemlja je meka i mislim da mu ne bi bilo lako vuci sa obrtajima ispod 1500 pogotovo sa punim bunkerom.
Hvala na odgovorima :ppozdrav:
 
205th6q.jpg
[/IMG]proslu subotu obrana su dva jutra kukuruza. Kukuruz je bome dobro rodio (bice preko vagona na ova dva jutra). Kombinacija za branje je proverena = Zetor 5711c + Zmaj 220 i krs od prikolice. Sve u svemu kompozicija od nekih 100- tinjak godina ali i dalje sljaka. Slika je od pre par godina ali to je to. Malo smo kasno poceli ali do 5 sati sve je bilo gotovo i ubaceno u cardak. Radna snaga: nas troje!:osmeh:
 
pozdrav ljudi.
Interesuje me nesto... Vec duze vreme hocu da kupim traktor oko 75 konja pa bih voleo da iznesete svoja misljenja o sledecim traktorima.
Nasao sam zetora 92. godiste 7745 . Motor je u jako dobrom stanju , ali malo je zapusten (kabina prljava, tapacirunzi su pocepani, i slicno) a ima hidrauliku i kardan i sa prednje strane. Koliko vi cenite otprilike taj traktor? Posto covek trazi 9500 evra za njega.
Drugi kandidat je torpedo 75 adriatik isto sa prednjom vucom. I taj je u solidnom stanju, 88. godiste, taj traktor cu sutra ici da pogledam. cena tog traktora je oko 8000 evra,ali nije zadnja cena.
E,sad interesuju me vasa iskustva sa ovim traktorima i koji bi vi uzeli i zasto?
Hvala unapred

Mastermind
 
Po mom misljenju Zetor kao prvo zbog kabine, vodeno hladjenog motora, jeftinih dijelova i pogotovu zbog prednje hidraulike a ta cijena za zetor nije puno ali ako kupis i Torpeda neces promasiti i to je jako dobar traktor a bolje manje daj za traktor a ulozi pare u ,zemlju!
 
Nazad
Vrh