Zetor

Ma sve to stoji što kažete... ja sam samo primer naveo....što sam video i što znam...
 
Zna li neko nesto o zetoru 7745. Koliko zapravo ima konja taj traktoj, itd... Ne izgleda mi nesto posebno ali sam jesenas video u okolini Smedereva da vuce petobrazni plug i nisam mogao da verujem svojim ocima...
 
SKEMBA je napisao(la):
Zna li neko nesto o zetoru 7745. Koliko zapravo ima konja taj traktoj, itd... Ne izgleda mi nesto posebno ali sam jesenas video u okolini Smedereva da vuce petobrazni plug i nisam mogao da verujem svojim ocima...
sigurno je gazda smanjio zahvat pluga,na npr 5 x 20 cm, ali i to je mnogo za njega...
 
SKEMBA je napisao(la):
Zna li neko nesto o zetoru 7745. Koliko zapravo ima konja taj traktoj, itd... Ne izgleda mi nesto posebno ali sam jesenas video u okolini Smedereva da vuce petobrazni plug i nisam mogao da verujem svojim ocima...
njih imaš atmo i turbo (special) izvedba, atmo je 73ks a turbo 81ks
 
Po meni, ono sto sam video trebalo bi da je 5 x 30, ako se ne varam i isao je dosata brzo...
A kao sam model kako se pokazao :haha: jer kod mene u mom kraju ih i nema bas puno ovih sa prednjom vucom..
 
Ako je turbo onda ima snage da povuče 5x25cm na 20-25cm dubine u lakšem zemljištu bez problema...
E sad pitanje je koliko ima masu da ostvari potreban grip, ali budući da nije mnogo lakši od MTZ... nije nemoguće...
 
Sa 7245 vuko sam plug svoje proizvodnje, od konjskih plugova glave, 6x22,5 i do 30cm bez neke muke.Isto tako 4x25 fabrički bosanska dubica i bilo mu je teže raditi sa njim nego sa 6-takom. Pomenute plugove sam koristio za ugarenje, strništa, sojište...
Bosansku dubicu sam prodao i čovek je vuče sa IMT577 čak i u repištu. Normalno na našem černozemu.
 
miroslav k je napisao(la):
imas li koju sliku od tog 6-taka?
Ne, prodato, ali imam sliku sličnog;
5plw9l.jpg
 
7745 ima sve isto kao 7011 samo ima i prednju vuču i samo im se radilica razlikuje i tu dobija na obrtnom momentu i zato je jači :D :D
 
Razlikuje im se to što ima duži hod klipa, pa samim tim i veću radnu zapreminu i kao konačni rezultatr više konja....
 
U menjaču nema razlike nego u gumama , a 540 i 1000 obrtaja imaju i stariji traktori od 7011 (5711 , 6711 ... iz 70-tih godina) . :cao:
 
Kako se to uključuje(1000 obrtaja) Ja na 6911 nezanam za 1000 već samo 540...
 
Ne poseduje je svaki Zetor , zavisi od izvedbe inače ručica se nalazi iza ručice reduktora i "kardana" . Ručica se zakreće i na toj ručici se nalazi i nastavak koji se koristi za kardanski priključak od 1000 obr/min (od 8 žljebova) .
 
@ Miroslav

Pa njega sam i pitao jer moj je bio rastavljen do zadnjeg šrafa i tako šta nisam našao u njemu....

@ Kiki

Ja za to prvi put čujem... moraću pogledati u katalog, ali ja to još nisam video...
 
Pogledaj u katalogu što je na forumu 5211-7745 strana 223 ručica pod brojem 5 nastavak pod brojem 4 .
Katalog traktora 4711-6745 strana 202 ručica pozicija 9 nastavak pozicija 20 . U serije 4711 , 4911 , 5011 se nije ugrađivalo 1000 obrtaja .
 
Nazad
Vrh