Zetor

Komsija,pre dve godine dao 8500,u solidnom stanju
 
nije nikakva neozbiljna šala,izneo sam iz razloga da možda neko ima takvu nameru pa da mi javi ali razlika između IMT-a i Zetora je velika,to je činjenica.
 
jedan danas kod mene u selu prodo 6340 97 godina za 10500 eura, 7500 radni sati i stanje odlicno sto je je.... a zamislite apsurda skuplje ga prodo neg sto ga je platio novog, 20 000 tisuca maraka je kosto novi jbte.....
 
tomybrzic je napisao(la):
jedan danas kod mene u selu prodo 6340 97 godina za 10500 eura, 7500 radni sati i stanje odlicno sto je je.... a zamislite apsurda skuplje ga prodo neg sto ga je platio novog, 20 000 tisuca maraka je kosto novi jbte.....

Čuj kod nas je Zetor na dobroj cijeni, pa čak i malo precjenjen ako se mene pita. Je dobar traktor, sviđa mi se, al je to dosta para.
 
ljudi moji skupi su nema sta, nekad je zetor bio relativno povoljan traktor sto sad nije, ja kad sam kupovo traktor onda mi je u nekakoj opciji bio i zetor proxima confort 90 ps i tad je kostao 39 000 eura sa pdv-om, dosta novaca a recimo new holand, class, case cini mi se i mckormik u recimo toj klasi cak su neki i jaci kostali su cca35 000 eura, pa ja mislim bez obzira sto je to zetor u pitanju ali nije on bolji niti od jednog ovog a cijena mu je veca, cak sa pribliznom opremom su svi kao i u zetora....
 
zetor,ursus,imt su traktori koji se koriste na podrucju bivse nam juge dugi niz godina ! ljudi su jednostavno navikli na te traktore i vjeruju samo njima.doduse vrlo su jednostavni za odrzavanje i vrlo malo se kvare uz pravilno rukovanje,a i djelovi im nisu skupi ! znamo da su kristali 120-160-tke bile neprikosnovene na njivama , i to vam je sva prica , pa vidite samo posto su dobri 539 ? od 4 do 5 hilj. eur !
sve je to stvar navike nasih oceva i djedova ! Ja sam mogao uzeti bilo koji polovni zapadni traktor ali sam ipak uzeo zetora iz 85-e g.nisam pozalio ni jednog trena !
nekudim ostale traktore i cak mislim da su mnogi bolji od zetora ali ja ocu zetor i gotovo !!!!
 
dobar traktor a cijena im je gotovo kao i 6340 zeru veca, kupit je jesenas kod mene u selu jedan polovan za 13 500 eura 98 godina i ne bas neko bajno stanje izvana a veli tip da je motor ok... radio sam mijenjac na jednom takvom ali je imao 12 000 rani sati kad je rukla treca i power....
 
Jedan član iz N. Kneževca ima Zetor 9540 , ali mu ne znam nik. A i odavno ga nije bilo na forumu . :nono:
 
pozdrav svim clanovima!
imam zetora 7245 "horal sistem " dali mi nego moze pojasniti sta znaci horal i koje su standardne gume za zetora 7245 ? meni su sad 16.9.28 i 11.2.24 i
 
Da li neko zna na Zts 16245t da li na turbini treba da bude neki izduvni ventil u slucaju veceg pritiska?
 
Uglavnom netreba jer sa obrtajem od 2500 o/min motora nece doci do preteranog obrtaja turbine, a samim tim i prevelikog pritiska. inace taj ventil se zove wastegate ventil.
 
ostrozin je napisao(la):
pozdrav svim clanovima!
imam zetora 7245 "horal sistem " dali mi nego moze pojasniti sta znaci horal i koje su standardne gume za zetora 7245 ? meni su sad 16.9.28 i 11.2.24 i
Kod mene su te iste.
 
ostrozin je napisao(la):
pozdrav svim clanovima!
imam zetora 7245 "horal sistem " dali mi nego moze pojasniti sta znaci horal i koje su standardne gume za zetora 7245 ? meni su sad 16.9.28 i 11.2.24 i
horal po ceski znaci sumar,malo je nizi zbog guma, ima gume dimenzije 18.4-26 i siri razmak zbog nagiba u sumi, u menjac se sipa ulje po gornju crtu isto zbog nagiba, ispod volana ima libelu za merenje nagiba,
standardne gume su kao abro sto je pisao
 
Nazad
Vrh