Zetor

tibor je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
Da li je kod 7011 sa uzom(manjom) kabinom veca buka nego kod istog sa original ceskom:haha:?
Jeste!
Pitam jer sam skoro uzeo 7011 sa slovenackom kabinom i deluje mi bucan.Hteo bi to da resim i da kupim cesku kabinu pa me interesuje jel zna neko gde mogu je nabaviti i po kojoj ceni se krece:haha:
 
Teško ćeš to naći.... Veoma malo Zetora ide na otpad a preprodavci i nakupci, ako i imaju češku kabinu ili je puno cene ili je nedaju jer i oni menjaju kabinu pa traktor više vredi...
 
Dolovac je napisao(la):
tibor je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
Da li je kod 7011 sa uzom(manjom) kabinom veca buka nego kod istog sa original ceskom:haha:?
Jeste!
Pitam jer sam skoro uzeo 7011 sa slovenackom kabinom i deluje mi bucan.Hteo bi to da resim i da kupim cesku kabinu pa me interesuje jel zna neko gde mogu je nabaviti i po kojoj ceni se krece:haha:

ako se ne varam pre izvesnog vremena video sam zetorovu kabinu u oglasima na sajtu poljoberze, prelistaj zadnje stranice, možda je još tamo :cao:
 
Pidikanac može toliko da ti troši kad znaš kako se ore u Bavaništu. Sa Bokijem iz Vladimirovca možeš komentarisati o oranju, jer je slično i kod njega, ili u Dolovu. Kad bi stigao kod nas da ore e onda potrošnju meri.
Mityoo ja volim Zetora, ali kod nas ovi manji 50-70 ks kad oru obavezno dižu haubu. Znaš li zbog čega? Rade li to kod vaas.
 
Aco pa ja sam i pisao o tome ranije a evo i citata

mislim da je bespotrebno prepucavati se koi traktor koliko troši jer ni zemlja nije svuda ista,pa neoru recimo svi na istu dubinu nisu ni svi motori u istom stanju ,pa onda obrtni moment motora,pritisak u diznama ,prečnik i hod klipova,kompresija ,prenosni odnos,ima li turdbinu ili ne pa i kvalitet goriva filter za vazduh sve ovo utiče na potrošnju i učinak traktora .
Odgovor
 
aca74 je napisao(la):
Pidikanac može toliko da ti troši kad znaš kako se ore u Bavaništu. Sa Bokijem iz Vladimirovca možeš komentarisati o oranju, jer je slično i kod njega, ili u Dolovu. Kad bi stigao kod nas da ore e onda potrošnju meri.
Mityoo ja volim Zetora, ali kod nas ovi manji 50-70 ks kad oru obavezno dižu haubu. Znaš li zbog čega? Rade li to kod vaas.
Nema zašto da se diže hauba na zetoru! To kod nas niko normalan neradi a i neznam zašto bi!
 
aca74 je napisao(la):
Pidikanac može toliko da ti troši kad znaš kako se ore u Bavaništu. Sa Bokijem iz Vladimirovca možeš komentarisati o oranju, jer je slično i kod njega, ili u Dolovu. Kad bi stigao kod nas da ore e onda potrošnju meri.
Mityoo ja volim Zetora, ali kod nas ovi manji 50-70 ks kad oru obavezno dižu haubu. Znaš li zbog čega? Rade li to kod vaas.
Već 20 god nisu prali hladnjak!
 
A da malo izduvaš ili ispereš hladnjak nebi imao tih problema...
Šta vam je ljudi! Zetor ako ima dovoljno rashladne tečnosti i ako nije prljav hladnjak kad ore u avgustu mesecu nemože da nagura više od 70 stepeni kad mu izvadiš termostat!
 
Matić je napisao(la):
A što vadite termostate?Nisu oni džabe tamo
Kad crkne onda mora da se izvadi.... Samo onda mnogima ostane bez termostata.... a priče su razne... uglavnom tipa: "čemu to" ili "pa radi i bez njega"... Ja sam samo naveo podatak kakvo je hlađenje kod zetora, a ne da treba da se izvadi termostat! Moji zetori se negreju ni sa termostatima koji su naravno na svom mestu!
 
pa kada nema termostata,onda nemoze postici motor radnu temperaturu i opet potrosnja goriva nije kako bi trbala biti.
bar ja tako mislim
 
Ja zetora nemam, nego kažem šta kod nas rade. Verovatno je nešto sa hladnjakom ali to samo oni znaju. Moj hladnjak se redovno pere.
 
mityoo je napisao(la):
A da malo izduvaš ili ispereš hladnjak nebi imao tih problema...
Šta vam je ljudi! Zetor ako ima dovoljno rashladne tečnosti i ako nije prljav hladnjak kad ore u avgustu mesecu nemože da nagura više od 70 stepeni kad mu izvadiš termostat!
Meni je na ursusu bio loš hladnjak, stavili novi i temperatura u siliranju kukuruza neide preko 75 stupnjeva C. Neznam kako je na zekanu al na ursusu nemožeš izvadit termostat, jer tada samo vrti vodu u hladnjaku jedino da ga zablokiraš.

Ali, traktor s ispravnim termostatom lakše održava temperaturu (nepregrijava se) nego s izvađenim, jer uvjek imaš rezervu ''hladne'' vode u hladnjaku ako zatreba, lakše pada temp. motora (zato što termostat zatvara ako ide ispod pr.75, i ta hladna je u hladnjaku), dok kod izvađenog termostata kad se temp. digne..

A i da samo znate što znači hladan režim, od potrošnje pa do bespotrebnog habanja motora, promjena temperature (kad je teško digne ju, kad je lako spusti) :udri:
 
Nazad
Vrh