Zetor

Jasno, video sam te glave ali ne pasuju na c360 zbog precnika cilindra fi95, naslanjaju se na dhiznu

Izvinjenje za off u temi
 
meyconi je napisao(la):
Dali je moguce izvesti , i dali se dobija nesto ako se na Zetoru 6245 razbuse hilzne odnosno stave hilzne i klipovi od zetora 7245? Dali se time dobija na snazi?

pa ako ti je dobar motor na 62xx a hoces da ga malo nabudzis turi brate turbinu na njega najjednostavnije i njmanje posla oko toga,a dobijes od 15 do 20ks u zavisnosti od turbine.
kod mene jedan u selu ima 7245 sa turbinom nesto malo manje od 90ks ima sad.
 
A ako se stavi turbina , jel je potrebno uraditi jos neke prepravke ili se samo stavi turbina?
Dali treba da se menjaju klipovi?
I koja turbina treba da se stavi , dali se gleda kubikaza motora ili nesto drugo?
Dali moze od auta naravno turbo dizela?
Kako se posle steluje bos pumpa , verovatno su potrebni drugi parametri?
 
meyconi je napisao(la):
A ako se stavi turbina , jel je potrebno uraditi jos neke prepravke ili se samo stavi turbina?
Dali treba da se menjaju klipovi?
I koja turbina treba da se stavi , dali se gleda kubikaza motora ili nesto drugo?
Dali moze od auta naravno turbo dizela?
Kako se posle steluje bos pumpa , verovatno su potrebni drugi parametri?
Turbina treba podmazivanje, suhi filter na usisu, preštelavanje pumpe, i onda kad to sve napraviš radiš s traktorom dok klipnjača ne razbije blok, nesrunji mjenjač, pregrijava se pa opet nemožeš iskoristit max...
I na kraju imaš uvjek nekakve zajebancije, + naravno skuplje ulje, pa vrisne turbina...

Teraj tako kako je, ako ti je slab kupiš jači i bok... Nekad se radilo s 25-tacima i svi bili zadovoljni..
 
Teraj tako kako je, ako ti je slab kupiš jači i bok... Nekad se radilo s 25-tacima i svi bili zadovoljni..
Najzad nešto pamatno rečeno!Zbog tih 10-15 konja ne vredi uništiti original motor.Ima i jačih polovnih traktora.
 
telnett je napisao(la):
Jasno, video sam te glave ali ne pasuju na c360 zbog precnika cilindra fi95, naslanjaju se na dhiznu

Izvinjenje za off u temi

Da , ali ako bi se stavile veće hilzen fi-100 (60XX) nebi se naslanjele .

@ mityoo - upravu si za glave , bregaste usisne i izduvne grane čak su i blokovi isti , traktor o kome ja
pišem je 6745 ili 6945 nisam siguran . Traktor je negde u Adi - neki salaš . Ali nije mi jasan taj
katalog X2XX , pogledaću u katalogu od 6745 ili 6945 tamo je sve različito po kat. brojevima .
 
Na Zetoru imam gume 14.9x28 i bez problema sam špartao kukuruze . Za jedno vrem ću menjati gume pa me interesuje da li sa gumama 16.9x28 mogu špartati kukuruze (jer i od tih ima raznih profila) naravno da ne čepam .
 
~Kiki~ je napisao(la):
Na Zetoru imam gume 14.9x28 i bez problema sam špartao kukuruze . Za jedno vrem ću menjati gume pa me interesuje da li sa gumama 16.9x28 mogu špartati kukuruze (jer i od tih ima raznih profila) naravno da ne čepam .
Ja sa 30x16.9 špartam kukuruze već par godina bez problema!
vedran R.srpska je napisao(la):
pa ako ti je dobar motor na 62xx a hoces da ga malo nabudzis turi brate turbinu na njega najjednostavnije i njmanje posla oko toga,a dobijes od 15 do 20ks u zavisnosti od turbine.
kod mene jedan u selu ima 7245 sa turbinom nesto malo manje od 90ks ima sad.
Pa ima fabrički delovi, a menja se: klipovi, karike, ventili i sedišta ventila, usisna i izduvna grana, regulator u bosh pumpi, dodaje se hladnjak za ulje kod centrifugalnog filtera, i naravno turbina i auspuh za turbo model! Moje mišljenje je da je jednostavnije zameniti traktor za jači nego nabaciti turbo....
 
zetor 7245 sa kasikom za sneg,
33jsnxw.jpg

ovakavog zeku u srbiji nisam video, malo ima vise dodatne oprema blatobrane zadnje, tockovi crni, ima siber, i dosta opreme
 
treba cuvati strojeve jer novo je preskupo i nije za nista !ovaj je kod mene 2 g
 
~Kiki~ je napisao(la):
Onda je baš očuvana mašina , pre bi rekao da je 92 pa naviše ! :cao:
7245 nemože da bude 92 godište, ako dobro znam onda su se već proizvodili 77xx
 
Nazad
Vrh