Zetor

Sto bi bio nejak? Kod nas rade bez problema sa 222
 
Mislim da je to previse para za zetora. Ja sam gledao John deere od 95 KS, bio je 41000 eura, sto znaci da JD i Zetor imaju dosta slicne cene. Preterivanje...
 
Za 52 neznam ali godinama radim sa 72 i zadovoljan sam sta vise mnogo mi je lakse i bolje nego sa IMT577 sa kojim sam poceo. Sto se tice cene e tu se slazem da preteruju ali verujem da se jos uvek pravi u istoj fabrici a za JD to je tesko reci, sad pitanje je dali trazenjem jeftine radne snage se povuklo i za jeftinijim materijalima ili ne. Sto se tice potrosnje nikad nisam merio ali slobodno mogu reci da je zetor potrosac.
 
Zetor 9540 sa JD motorom
23jpute.jpg
 
A vidi ovo.




Mislim da je prvi Zetor 6340 (i to sa klimom), a drugi je Zetor 7340 turbo. To su Zetori u JD boji. Viđao sam par takvih John Deere Zetora kod nas.
 
5211 mora da dobro prdi sa dvorednim beracem ide ali nije mu lako.
7211 kad je suvo potrosi do 8 litara D-2 ja mislim da je to ok.
 
Dali je moguce izvesti , i dali se dobija nesto ako se na Zetoru 6245 razbuse hilzne odnosno stave hilzne i klipovi od zetora 7245? Dali se time dobija na snazi?
 
Naravno , ako blok izdrži jer 60XX i 70XX nisu isti blokovo (60 je dosata slabiji) . Sad za 62XX i 72XX nisam siguran .
 
~Kiki~ je napisao(la):
Naravno , ako blok izdrži jer 60XX i 70XX nisu isti blokovo (60 je dosata slabiji) . Sad za 62XX i 72XX nisam siguran .

Nešto slično sam svojevremeno hteo da uradim na Ursusu, ali sam baš iz tog razloga odustao.
 
Nema šta blok da neizdrži ako samo buši stubline sa 100 na 102 a to sam ja radio i sa tim nema problema, to tako radi!
 
Mogućo , ne kažem da nemože samo ja nisam iz tog razloga radio . Pa ako hoćeš orati sa njim onda moraš uzeti i druge gume većih dimenzija .
 
Što? 14.9x28 je fabrička dimenzija i ona je sasvim dovoljna za bilo koje teže poslove sa zetorom....
 
Pa sad i nije fabrička jer zavisi od izvedbe (14.9x28 , 16.9x28 ,16.9x30 , 12,4x36 , 13,6x36 ...) , . Manje proklizavanje , poznajem čoveka koji je fabrički dobio 16.9x28 , a sad zbog nedostatka para kupio Barum 14.9x28 . Kaže da je i sa starim izlizanim manje proklizavao nego sa ovim novim . Za isti obrtni - veći prečnik manja sila na obodu točka koja se laše prenese na podlogu uz veću brzinu . :cao:
 
Ja sam na jednom zetoru imao 14.9 a na drugom 16.9 i oba su jednako radila u oranju jedino sto je ovaj sa 16.9 bio malo brži a ovom sa 14.9 je bilo lakše...
 
Ne zaboravi da je ovo Banat i da traktor nema prednju vuču . Gde je ovaj sa 16.9 prošao 14.9 je ostao , čovek se jedva navikao na to .
 
~Kiki~ je napisao(la):
Ne zaboravi da je ovo Banat i da traktor nema prednju vuču . Gde je ovaj sa 16.9 prošao 14.9 je ostao , čovek se jedva navikao na to .
Ima nešto i u tome što ti kažeš, mada najviše je do vozača.....
 
Nazad
Vrh