Zetor

A kada li ce montoya da shvati da posle Zetora ima pet mesta prazno pa je onda VELIKI IMT?
 
Moracu da nastavim da trazim. Moram nazvati i Mariju Muhu da ga pitam koliko su novi i da li mogu da se nabave. Trenutno mi je traktor tezak 2050kg, ali osecam da je malo tezi mnogo bi bolje vukoa i plug i tanjiracu, posto su mi neke parcele sa nagibibom. Kada bi mu dodao jos nekih 200 kg bilo bi taman.
Ja mog opteretim sa dodatnih 200 kg i to je sasvim dovoljno za moj traktor...
Imam 4 tega napred po 25kg, to je 100kg, i nazad ovi tegovi, 4x25 isto 100kg, ukupno 200...
A traktor je bez tegova oko 1900kg....
Mislim da će i tvom Zetoru ta količina dodatnog opterećenja što napred, a što na zadnjim točkovima, biti sasvim zadovoljavajuća....
Da napomenem da tegove za zadnje točkove stavljam samo kad orem, dok 4 prednja ne skidam jer često kačim rotacionu kosačicu, i dosta je nosam po ataru u transportu, i njome kosim svakakve dolje i surduke...
 
Evo gde sam ih ja nakacio i super rade jer su mnogo vise napred nego klasicna mesta gde se tegovi kace. Ovo sam izguglao moju sliku, ali je slika negde u ovoj temi. Koliko je tezak ovaj jedan teg od imt? Imam ih 4 komada.

Cas ih skinem a skoro da ih uopste i ne koristim. Nego kada ih stavim, bas se oseti razlika na volanu. Kao da mi je neko ispumpao gume. Moguce da je razlog taj sto su mi stradale dve biksne na levom rukavcu. To cu zameniti za 10ak dana.

http://s16.postimg.org/3qj1dzx05/IMAG0997.jpg
 
Marko
To je NORMALNO...
Izuzetno je teško motati volan,pogotovo u mestu,ne verujem da ti neki mehanički defekt doprinosi utisku "težine volana"...
Zato, kada kačiš teže oruđe, tipa roto-kosa ili nošena tanjirača od 28 diskova,traktor stabilno ide gde ga uputiš,bez skakanja,cupkanja "človljenja",a volan se ponaša kao da imaš čist hidraulični,a ne običan mehanički...
 
Marko
To je NORMALNO...
Izuzetno je teško motati volan,pogotovo u mestu,ne verujem da ti neki mehanički defekt doprinosi utisku "težine volana"...

Pa onda je ova moja varijanta najjednostavnija i najprakticnija. Bukvalno pruzim ruku i skinem ih, bez ikakvih komplikacija. Meni bi onda fabricki tegovi samo naneli stetu jer ne mogu lako da ih skinem kada pozelim, a uglavnom mi ne trebaju i prave problem prilikom okretanja, obzirom da imam mehanicki volan.
 
Marko taj tvoj nosač služi da se okače tegovi ispod a takođe ima mogućnost da se tegovi okače na način na koji si ti to uradio. Ispod ide 6 komada a od gore ide 10 čini mi se. To je izgleda bio fabrički ful fulova ko je imao sve tegove napred. Da li idu neki posebni šrafovi za taj nosač prednjih tegova ili idu obični? Kod mene su još plastike zadenute u tim rupama.
 
Nisam to nikada na zetorima video. To govoris o nekoj opciji kao sto ima rakovica tj kaci se prvi teg, pa se ostali nizu na njega. Cini mi se da je i kod mene bilo tih plasticnih cepova.
I da ne zaboravimo da, ukoliko ne postoji prednja vuca, ti tegovi sluze samo da izjednace tezinu za neke bas teske prikljucke. U suprotnom su nepotrebni. Ja imam brdovit teren i najvise sto mi zatreba, to je dva komada ovako napred, da bih dobio upravljivost.
 
Kolega vec 3 puta rasklapa zetora (mislim da je 7745..)Promijeno mu lamelu,druk lezaj,capce i sad mu se druk lezaj konstantno okrece.To mi je sinoc ispricao i valjda ce ga ponovo rastavljat...sumnja u los kvalitet druk lezaja
 
Realno za moje postojeće priključke mi nisu potrebni tegovi, ali kad kupim V nošenu tanjiraču jednog dana verujem da će biti potrebni. Ima na jutjubu klipova gde 7245 i 7745 oru sa tri brazde obrtačem i imaju sve tegove. Ni onda im nije svejedno i moraju baš polako da idu preko neravnina i da ulaze u brazdu.
 
Ako uzmes nosenu od 24 diska, mislim da ce moci i bez tegova.
Ja sam nosio 2 sezone kembridz valjak od 930kg, hoce da ga propne ali kad se naviknes ide.
Ali mi je dva puta popustila kariika na klipu za hidrauliku.
 
Kolega vec 3 puta rasklapa zetora (mislim da je 7745..)Promijeno mu lamelu,druk lezaj,capce i sad mu se druk lezaj konstantno okrece.To mi je sinoc ispricao i valjda ce ga ponovo rastavljat...sumnja u los kvalitet druk lezaja

Ako se druk lezaj stalno okrece, kvacilo nije dobro ustelovano. Trebalo bi pipke malo odmaci.
 
U mome kraju ovi sto imaju Zetore skoro svake godine rasklapaju i mjenjaju lamele, brdovit je teren, traktor se pri okretanju stalno drzi na kvacilu i haba se lamela

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh