Zetor

Neko je relativno skoro postavljao slike tih tegova montiranih na c 360. Ako se ne varam njima je srce felne isto pa je logicno da se tegovi hvataju. Mada, opet je bolje da se to sigurno utvrdi.
 
Pa tri rupe i treba da ima za ove prstenaste tegove, a za ove unutrasnje 8. Tako da je to to. Valjda na to mislim Borislave, ne mogu da se setim ko je postavljao.
 
Ja sam nabudžio na Vladimireca tegove od Ursusa C-335...
Dva "prstena" a idu 3 na točak i 1 unutrašnji....
Komplet čine 6 "prstena" i 2 srca ukupne težine 200 kg...
Ako mislimo na isto?
Jel treba da postavim i sliku ako nisam bio dovoljno jasan?
Dosta mu lepo "čuče"....
 
90% sam uveren da pasuje tegovi sa pomenutog Ursusa na Zetor...

- - - - - - - - - -

Mogu premeriti raspon rupa na "prstenu" i na "srcu", pa nek' kolega Filip izmeri na njegovoj felni od Zetora i znaće na čemu je, odgovaraju li mu ili ne....
Inače, oni tegovi od Ursusa kompletni, u Oglasima, za 100 eura, zaista nisu skupi...
Izađe 60 dinara po kg, a to je "skoro" kao cena otpadnog gvožđa...

- - - - - - - - - -

Nisam uopšte imao potrebe da smišljam način kako da uglavim "srca" na moju felnu, 2 prstena po točku su sasvim dovoljna, a to je 50 kg, i to samo kada orem, inače su demontirana s traktora...
 
Sad si me bacio "u rebus"....
I baš me mučiš....
Krećem napolje da "regulišem konjetinu", i čim završim, pravac zadnje dvorište da merim tegove....
Ima da bude 100% il neće da me bude, a i devojka će bit' "usrećena".........
%28inlove%29.gif
 
E ovako...
Rupe u "prstenu" su međusobnog "razmaka" 36cm, a udaljene su od centra felne (i "prstena" istovremeno) 20cm....
Rupe u "srcu" (centralni teg) su međusobnog "razmaka" 8cm....
Mereno od centra do centra rupe....
Nisam merio u "srcu" "razmak" između centra i bilo koje od 8 rupa na centralnom tegu...
Jeste srećni?
%28whew%29.gif


- - - - - - - - - -

Izmerih malopre i taj razmak....
Centralni teg - od centra tega do centra rupe = 10cm
Od centra tega do centra one 4 rupe za "original" montiranje = 7cm
To je to....
Sad samo da Filip (ili neko treći) izmeri na felni Zetora i znaćemo definitivno da li se mogu tegovi od Ursus-a C-335 "nabudžiti" na Zetor (konkretno) 4718......
 
90% sam uveren da pasuje tegovi sa pomenutog Ursusa na Zetor...

- - - - - - - - - -

Mogu premeriti raspon rupa na "prstenu" i na "srcu", pa nek' kolega Filip izmeri na njegovoj felni od Zetora i znaće na čemu je, odgovaraju li mu ili ne....
Inače, oni tegovi od Ursusa kompletni, u Oglasima, za 100 eura, zaista nisu skupi...
Izađe 60 dinara po kg, a to je "skoro" kao cena otpadnog gvožđa...

- - - - - - - - - -

Nisam uopšte imao potrebe da smišljam način kako da uglavim "srca" na moju felnu, 2 prstena po točku su sasvim dovoljna, a to je 50 kg, i to samo kada orem, inače su demontirana s traktora...

90% sam siguran da ne pasu ti tegovi.
Pre par godina sam probao (te "cvetove" a ne prstenove), nisam uspeo bez reducira.
Treba proveriti i te prstenove, ali mislim da je tako, t.j. da ne pasu.
 
90% sam uveren da pasuje tegovi sa pomenutog Ursusa na Zetor...

- - - - - - - - - -

Mogu premeriti raspon rupa na "prstenu" i na "srcu", pa nek' kolega Filip izmeri na njegovoj felni od Zetora i znaće na čemu je, odgovaraju li mu ili ne....
Inače, oni tegovi od Ursusa kompletni, u Oglasima, za 100 eura, zaista nisu skupi...
Izađe 60 dinara po kg, a to je "skoro" kao cena otpadnog gvožđa...

- - - - - - - - - -

Nisam uopšte imao potrebe da smišljam način kako da uglavim "srca" na moju felnu, 2 prstena po točku su sasvim dovoljna, a to je 50 kg, i to samo kada orem, inače su demontirana s traktora...

Sutra cu proveriti raspon rupa i srafofa na felni pa javljam.
 
90% sam siguran da ne pasu ti tegovi.
Pre par godina sam probao (te "cvetove" a ne prstenove), nisam uspeo bez reducira.
Treba proveriti i te prstenove, ali mislim da je tako, t.j. da ne pasu.
I ja se secam da si mi to pisao. A one dve slike sa predhodne strane su iz tvoje kolekcije :osmeh:

- - - - - - - - - -

Na FB gupa dobra zemlja su nuđeni orginal zetor tegovi
Ni ja ne mogu da ih pronadjem. Prednji ili zadnji?
 
Nazad
Vrh