Zetor

Traktor je rasklopljen i skinut je menjač, ali nije mogao da se izvadi jedan snop zupcanika, tako nešto nisam siguran. Pa je rešio da njima odnese da ga urade.
Sutra će mu javiti koliko će koštati.
Imaju u dvorištu 7211 traže za njega 10000 evra.
Svaka čast traktoru, ali koliko god da je dobar, onaj ko toliko plati nije normalan.
 
zanima me vase iskustvo sa zetorom 4712?

Moj deda je kupio 1975. godine 3511S a njegov brat od strica par meseci kasnije 4712.Neke bitne razlike izmedju ta dva gotovo da nema (motor i menjac isti)....
Stricev 4712 je radio vrlo lepo, jedino sto je on jedne nove godine zaboravio da ispusti vodu a temperatura je od +12-13 za 12h otisla na - 10 i pukao mu je blok i glave (ta nova godina pocetkom 1980-ih tj. iznenadno pogorsanje vremena je tako uzelo danak i bar 3-4 traktora u selu su stradala....).Ljudi se opustili 31. decembra bilo toplo 10-ak stepeni u plusu a sutradan ujutru debeo mraz....Al to nije do traktora vec do vlasnika.Odmah ga je opravio i prodao krajem 80-ih kada je kupovao 6211 al generalno lepo ga je sluzio....

Nama je 3511S do generalne napravio 11500 radnih sati za 8 godina upotrebe (leto 1975 - mart 1983.).Tada mu je uradjena generalna i vratilo (bukvalno se izlizalo od okretanja remenice).
Za tih 11500 sati JEDNOM je zaglavio menjac...Radio je "kao crnac" al je i odrzavan i vozen "domacinski" (deda mu je "tacno u sat" menjao ulje i sve sta treba)....
Prodali smo ga 1988. sa nekih 14000-15000 sati kada smo kupili 549 i posle nismo mogli da se nakajemo sto smo to uradili....
Par ljudi ih ima kod mene po selu i s obzirom kako su odrzavani ti traktori su se pokazali dosta dobro (da ne kazem bas neunistivi posto ima ljudi koji su "sposobni" i nakovanj da pokvare)....Za Zetora su 1970-te i 80-te godine proslog veka bile vrhunac sto se tice kvaliteta.


Posto je 4712 dosta slican mom 4911. mogu da navedem neka moja zapazanja.

Menjac gore je dosta zgodan.Nema sinhronizovanu 4 i 5 brzinu tj. traze strogo saltanje sa medjugasom i dvostrukim pritiskanjem kvacila.
Sa druge strane taj menjac je dosta izdrzljiv, ne zaglavljuje (u tom segmentu je bolji u odnosu na 5211 recimo).
Rikverc spor, a i 4-ta bi mogla da bude malko brza (al zato u njoj moze da povuce dosta).
Kocnice iz mog iskustva odlicne.Tezina dobro rasporedjena.Odlican prenos snage preko reduktora.
Dosta okretan.Dobro pali zimi (prema mom misljenju uklanjanje dekompresora na kasnijim serijama je bio korak unazad - pogotovu ako vam nisu isporucili traktor sa grejacem).4712 je poslednja serija koja ima dinamo (4911 i ovi posle su dobili alternator umesto diname)...
Sve u svemu dosta pozitivna iskustva s moje strane.

E sad mi ovde govorimo o traktoru koji sada ima najmanje 40+ godina (4712 - 6711 su pravljeni od 1972 do 1977).
Zavisi i sta je za tih 40-45 godina karijere prosao tj. kako je koriscen i u kakvom je trenutno stanju....
U principu delovi za njega nisu skupi i ako je u iole pristojnom stanju uzeo bih ga u razmatranje.

ncbxYR
bvPjDR




 
Jeste, kod svih 7711/45 (i brzi i spori model 30/25 km/h) je tako.Isto vazi i za 62/7211-45.
Jedino je kod 5211/45 peta sporohodna brza od prve brzohodne....
 
Lepo izgleda. Koliko si dao za njega.
Malo je problem kod njih skinuti kabinu.
Ja isto ne volim kabinu na traktorima sa kojima radim lakse poslove. Pa sam razmisljao da skinem, ali je greota skinuti kabinu sa Zetora.
 
Hvala, dobar je zeka - neću ga menjati! :) Znam da je greota skidati kabinu ali meni nije u planu obrada zemlje već striktno rad oko voćnjaka i tu nemam mogućnosti za improvizacije. Da li Ursusova krila pasuju na njegove nosače? Deluje mi sličan raspored rupa... I šta raditi sa pragovima, pošto ovde sve ide sa kabinom?
 
Šteta skinuti takvu kabinu sa Zetora ali ako se mora onda ti je potreban (grajfer, dizalica ili hijab).Kad skineš kabinu onda ti sve isto kao kod URSUSA znači samo ti pod ostane tj. oni limovi ispod nogu a blatobrani mislim da pašu sa Ursusa.
 
Poslednja izmena:
Izašao blizu 3000 sa prevozom, servisom, sredjivanjem sitnica i prednjim novim gumama (čista cena je bila 2500).

@Borisllav360: Meni deluje da kabina ide gore zajedno sa podom ili misliš da se seče..?
 
Nije mnogo para a dobar Zekan. Ja mislim da kad se skine kabina a sa njom ide i pod onda bi trebao postaviti onaj lim (pod) što ide ispod nogu ili ti je najlakše da vidiš ako imaš nekog Zetora ili Ursusa bez kabine u blizini kako ustvari to stoji.
 
Nazad
Vrh