Zetor

Znam da ima mazalica. Podmazem je 2-3 puta godisnje. Ali prve godine nisam znao da je ima. To jest prve jeseni, tek sam u prolece video.
 
Sta da raspakujem. Gledam danas I ne vidi se nista. Podignem haubu, sve suvo.
Ostala solucija da kaplje iz vodene. Na crevima ne pokazuje niti na sastavima.
Ako kaplja iz vodene i to se valjda vidi majku mu...Probaj da staviš đozluke možda ćeš tako ranije primetiti odakle curi ili kaplja...Stvarno nekad umeš da budeš nejasan kao da si juče sa Marsa pao...Ja da sam na tvom mestu ne bi dirao tu ništa...digneš bure od 200 litara koji ako napuniš do čepa staje i 220 lit. sa vodom na krov kabine i ako ti troši 7 lit. na dan,ti tačno možeš da izguraš mesec dana sa Zekonjom bez da razmišljaš hoće li ostati bez vode...:osmeh:
 
Sta se pravis pametan, ako ne znas o cemu se radi.
Lepo sam napisao da se ne vidi I kraj. Ima samo vode na limu od propelera. Ne vozim od juce traktor pa da ne mogu da vidim I da zamenim crevo ili vodenu pumpu.
Pre svega zaboravite da sam pitao, resicu vec nekako.
 
Pa ako je na limu od propelera znaci da od negde mora da dodje dotle jer plopeler nema vodu. Upalis lepo traktor i pratis sa svih strana odakle ce da se pojavi. Ako ne mozes da vidis dok radi ti ga onda ugasi pa bolje zagledaj i prstima opipaj ako treba. Tesko da neko preko foruma moze da zna gde pusta ako ti ne znas, a traktor ti tu.
 
Sta se pravis pametan, ako ne znas o cemu se radi.
Lepo sam napisao da se ne vidi I kraj. Ima samo vode na limu od propelera. Ne vozim od juce traktor pa da ne mogu da vidim I da zamenim crevo ili vodenu pumpu.
Pre svega zaboravite da sam pitao, resicu vec nekako.

Možda ti izbaciva na prelivnu od hladnjaka,Verovatno dihtung glave.
 
Manjevicu dali si otvarao cep od hladnjaka da vidis da ti ne duva u vodeni prostor ako kazes da imas vode na propeleru?Znaci upali ga i teraj ga kad pocne da dize temperaturu polako otvori cep nemoj da te osuri vrela voda vrlo je moguce da je produvao i da na preliv izbaca vodu.Ako nema negde rupu na hladnjaku da se prosupljio onda dihtung glave ili sama glava je pukla i to je za sada jedino sto meni pada na pamet razlog za gubljenje tolike kolicine vode.
 
Manjevicu dali si otvarao cep od hladnjaka da vidis da ti ne duva u vodeni prostor ako kazes da imas vode na propeleru?Znaci upali ga i teraj ga kad pocne da dize temperaturu polako otvori cep nemoj da te osuri vrela voda vrlo je moguce da je produvao i da na preliv izbaca vodu.Ako nema negde rupu na hladnjaku da se prosupljio onda dihtung glave ili sama glava je pukla i to je za sada jedino sto meni pada na pamet razlog za gubljenje tolike kolicine vode.
To sam i reko-što kaže Šojić:ppozdrav:
 
Mogao bi da isprobas dihtung glave ovako:
Ugrejes ga na radnu temperaturu, pa ugasis i pocekas 5 min. Polako otvaras cep da se nebi popario i ako izlaze mehurici onda to ukazuje na dihtung glave.
 
Ljudi, gde da nadjem dobar druk lager? Ovaj na traktoru smo menjali pre 3 godine. 7045

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Koliko sam shvatio kod Kisačana imaš kvalitetnije češke delove i manje kvalitetne slovačke delove, i biraš koje hoćeš. Verujem da član Vlada 015 zna po proizvođačima koji su kvalitetniji.
 
I ja sam prvo sumnjao na dihtung, medjutim kako sam gledao hladnjak, niti izbacuje, niti pravi mehurice. Zvao majstora, on kaze isto da nije dihtung. Niti dize temperaturu, kad stigne na 80 sipam vode I on spusti.
@Petarkrsmanovic samo ovo ostaje da se sredi sto se vucara od letos, ostalo je utegnuto za sada. Dobio je i Gramer-a, Cd player. E jedino grejanje I ventilacija nisu povezani. A za prodaju cemo videti kako prodjemo sa zetvom, da li se ima za 7211.

- - - - - - - - - -

Mogao bi da isprobas dihtung glave ovako:
Ugrejes ga na radnu temperaturu, pa ugasis i pocekas 5 min. Polako otvaras cep da se nebi popario i ako izlaze mehurici onda to ukazuje na dihtung glave.

To sam proverio nije.
 
I ja sam prvo sumnjao na dihtung, medjutim kako sam gledao hladnjak, niti izbacuje, niti pravi mehurice. Zvao majstora, on kaze isto da nije dihtung. Niti dize temperaturu, kad stigne na 80 sipam vode I on spusti.
@Petarkrsmanovic samo ovo ostaje da se sredi sto se vucara od letos, ostalo je utegnuto za sada. Dobio je i Gramer-a, Cd player. E jedino grejanje I ventilacija nisu povezani. A za prodaju cemo videti kako prodjemo sa zetvom, da li se ima za 7211.

- - - - - - - - - -



To sam proverio nije.
Mozes jos ovo da uradis:

Da nadjes neki gumeni konus ili neku gumu sa ventilom i na to stavis manometar. Mora 100% za dihtuje naprava.

Dodajes polako pritisak sa kompresorom do maksimalno dva bara.

U toku prvi par min ce da opadne pritisak za 0.3 bara zbog ekspanzie creva za vodu to je normalno.
Ako mnogo opada i dalje znaci da mora negde da pokaze i to vidis.

Tako mozes da proveris hladnjak na pukotine.

Ako hoces i na mikro pukotine da proveravas trebalo bi sredstvo za indikaciju da se ubaci sto reaguje na UV svetlost.
(Imas ga kod ovi sto pune autoklime i dosta je skupo)
 
E bas me hoce. Pre pola sata blokirao hidraulik i ne spusta plug. A ostalo mi u tom delu 1,3ha, taman bih zavrsio nocas.
Sto se tice vode, stavicu prvo u hladnjak sredstvo za zatvaranje pukotina, posto sumnjam prvo na njega, pa posle ide vodena pumpa.
 
Znas kako kazu,nema nista gore nego,zena gadna i subota radna :)

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
To sto je blokirao dignut hidrulik nije veliki kvar . Bolcna se malo razdrmala u svom lezistu i ispala iz svoga mesta . Imao sam takav problem . nemoj dozvoliti majstoru da samo vrati nazad nego da odstrani luft ili da je na neki nacin osigura od ispadanja jer ce ti se desiti uskoro ponovo .
 
Nazad
Vrh