Zetor

Manjeviću, koliko tvoj 6011 ima radnih sati? Koliko je napravio kod tebe?
Putine, kvari se i čuveni njemački auto koji Serbi dižu u nebesa i kunu se u njega, a ne Zetor star još malo 40 leta.
 
A zasto da se meni ne desi? Pa na Deutz sam radio motor, mozda cu i ovome. Nikad se ne zna. Ali je taj moj Zetor limuzina za neke traktore.
Sto je meni jako bitno, ne bih da vozim nesto sto pisi ceo dan ili nesto sto je stalno puno ulja.

Manjevicu, ili samo nas dvojica prijavljujemo redovno pehove na nasim zetorima, ili se drugima zaista nista ne kvari :osmeh:

Po meni je sve to redovno odrzavanje. Ne mogu ocekivati na toliko zemlje da ne ulozim u Zetora i 539 po 300-400e godisnje. Zetorom je samo proletos uradio nekih 35ha setvospremiranja u dva prohoda.

Manjeviću, koliko tvoj 6011 ima radnih sati? Koliko je napravio kod tebe?
Putine, kvari se i čuveni njemački auto koji Serbi dižu u nebesa i kunu se u njega, a ne Zetor star još malo 40 leta.

Druze na satu pise 1.700 sto nije tacno. A nije ni radio kad je dosao kod mene. Napravio je kod mene za 2 godine sigurno 500 sati. I to uglavnom transport, sa 10-11t, spremac 2,8m I prskanje.

A vodena pumpa ?

Sta moze biti sa njom?
 
Manjevicu,proveri ti vodenu pumpu,cepove,creva i ostalo sto mozes vizuelno videti,posto kazes da voda nije sisla u karter,kao sto su kolege navele,postoji mogucnost da je i glava napukla,ili blok(nedaj Boze)ali isproveravaj to lepo,pozzz
 
Vodena pumpa kad propisa, prvo u radu pocne da curka pa to ventilator rasprska i ne ostavlja baricu, ali onda ti razbaci najvise litru dve za sat vremena, sve preko toga se primeti. Znak koji ce ti odati da je pumpa u pitanju, je da kad traktor radi u mestu prednji desni tocak sa unutrasnje strane strane bude vlazan tamo gde ventilator rasprskava vodu.
 
Da podelim i sta se meni desilo pre nekih 15-ak dana.
Vlacim sa Zetorom 4911 i u 2 prohoda primetim da traktor gubi snagu tj. "gusi se" da bi se u trecem totalno ugasio.
Sidjem "da nadrukam" gorivo kada ono ne ide tj. ne cuje se uopste gorivo posle par drukanja kao sto je to obicno slucaj.
Pomisim los kvalitet AC pumpe (posto sam fabricku prvi put zamenio letos) iako sam kupio novu ceske proizvodnje (al reko sta znam)....
Krenem peske kuci da nadjem broj da zovem da narucim novu...
Medjutim na tom putu do kuce djavo mi neda mira, i negde na pola reko aj da se vratim da proverim da slucajno nije zapusila ona cev sto vodi od rezvoara do pumpe....odsrafim i demontiram i imao sam sta i da vidim...
Unutra zapusilo NACISTO, jedva sam uz pomoc neke plasticne cevcice produvao (sve ispadali neki zeleni listici malo manji od lista deteline)....
A pri tom istu tu cev sam produvao letos kada sam namestao novu ac pumpu...
Vratim sve kako je bilo, upalim i normalno bez ikakvog problema zavrsim posao.
Planiram da neki dan ili eventualno za vikend kada zavrsim sa drvima, skinem rezervoar i sve to lepo isperem i ocistim.
Na kraju se moze reci da je sreca sto mi je mozak "radio" (a bio sam spreman da prezalim jos 4 crvene za novu pumpu)....
 
Ima li neko od vas, ko ima 5711, 6711, 4711, 4911 itd (bitno da su iste felne) kome je rastojanje izmedju zadnjih guma (unutrasnjih strana) oko 115cm? Pokusavam da nadjem kombinaciju da i kod mene bude tako. Bilo mi je 103cm, pa kada sam kod vulkanizera levi tocak stavio desno, a desni levo znaci bez ikakvih prepravki, dobio sam sada rastojanje 125cm sto mi je previse. Treba srce da okrenem, pomerim itd, pa bi bilo super da mi neko uslika kako je to kod njega a ko ima oko ovih 115cm.

 
Zar ti ne odgovara ovako (leva strana od gore druga slika, t.j. sema)?

zydkdt.jpg
 
Po semi bi trebalo da je 1500- (~)380 (2x po pola sirina gume sto je 14,9x2,54) = 1120 mm unutrasnja mera :sta:
 
Da podelim i sta se meni desilo pre nekih 15-ak dana.
Vlacim sa Zetorom 4911 i u 2 prohoda primetim da traktor gubi snagu tj. "gusi se" da bi se u trecem totalno ugasio.
Sidjem "da nadrukam" gorivo kada ono ne ide tj. ne cuje se uopste gorivo posle par drukanja kao sto je to obicno slucaj.
Pomisim los kvalitet AC pumpe (posto sam fabricku prvi put zamenio letos) iako sam kupio novu ceske proizvodnje (al reko sta znam)....
Krenem peske kuci da nadjem broj da zovem da narucim novu...
Medjutim na tom putu do kuce djavo mi neda mira, i negde na pola reko aj da se vratim da proverim da slucajno nije zapusila ona cev sto vodi od rezvoara do pumpe....odsrafim i demontiram i imao sam sta i da vidim...
Unutra zapusilo NACISTO, jedva sam uz pomoc neke plasticne cevcice produvao (sve ispadali neki zeleni listici malo manji od lista deteline)....
A pri tom istu tu cev sam produvao letos kada sam namestao novu ac pumpu...
Vratim sve kako je bilo, upalim i normalno bez ikakvog problema zavrsim posao.
Planiram da neki dan ili eventualno za vikend kada zavrsim sa drvima, skinem rezervoar i sve to lepo isperem i ocistim.
Na kraju se moze reci da je sreca sto mi je mozak "radio" (a bio sam spreman da prezalim jos 4 crvene za novu pumpu)....
I meni to isto pre tri godine u brazdi... al produvao to malo, zasrafio I nastavio...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi, orao sam danas sa Zetorom. Izgubio je 7l vode za 8 sati rada. A ne kao sto je meni rekao ovaj radnik u zetvi, da sipa po 2-5l na sat.
E sad, na crevika seenista ne primecuje. Samo ispod ventilator na limu I'ma vode I hoce kad, kad da bude vode na prednjem levom blatobranu, verovovatno kako baca ventilator.
Sta da radim? Vodenu pumpu ili da narucim sva creva za vodu?


Kakva vam je potrosnja u oranju ove godine? Meni Zetor 6011 u kombinaciji sa 2x35 nekih 18l po ha.
 
Isto bilo i kod mene, zamenio termostat i opet isto. Kupio sad da zamenim dihtung glava jer su stradale usled neispravnog termostata.
 
A sta se ti javljas ako ne znas sta je? Ja lepo pitam sta mi nije jasno. Kako da vidim I sta posto mi se jos nije desilo tako nesto. Ponavljam da su sva creva u redu, ne vlazi ni jedno.
 
@Manjevicu,koliko puta si kako je zetor kod tebe,podmazivao vodenu pumpu?imas na njoj staufer mazalicu..
 
Nazad
Vrh