Zetor

Ravnanje glava 3200 din
Izrada svih 8 siceva 10400 din
Ugradnja vodjica 800 din
Pakovanje 1200 din
Vodjice 2480 din (Partizan, Uzice)
Ventili 2728 din (Partizan, Uzice)
Hidro test 3200 din
Dihtunzi oko 2200 din (usisne glave, izduvne glave, dihtung vode, dihtung glava i dihtunzi poklopca motora)
Ruke majstora 6000 din

Ukupno 32200 din tj 260e
 
Marko lijepo si ovo odradio, sad sigurno radi kao sat.Nego da te pitam, vidim da imaš grijanje u kabini pa me zanima dali stalno duva topli zrak ili se nekako zatvori,i kako menjaš remen kad ima ovaj lim oko propelera.Pozz
 
Da li si se možda raspitivao koliko koštaju nove glave sa ventilima?

Jesam. Nove glave su 7500 din u Goloboku. To sam saznao tek kada sam vec ostavio glave na rad i kada sam narucivao dihtunge. Moze se reci da se vise isplati uzeti nove glave, obzirom da se dobijaju kompletne.

- - - - - - - - - -

Marko lijepo si ovo odradio, sad sigurno radi kao sat.Nego da te pitam, vidim da imaš grijanje u kabini pa me zanima dali stalno duva topli zrak ili se nekako zatvori,i kako menjaš remen kad ima ovaj lim oko propelera.Pozz
Pazi, ta cev kada je namestena, stalno duva ili hladan vazduh ili topao, zavisi da li je traktor vruc ili ne. Na samom ulazu u kabinu ima klapna koju mozes da zatvoris i onda duva napolje umesto u kabini. Cev je posebna i lako se skine. A plastika kod ventilatora je fiksna tj nju nikada ne diram tj ne menjam nikakav remen.
 
Marko lijepo si ovo odradio, sad sigurno radi kao sat.Nego da te pitam, vidim da imaš grijanje u kabini pa me zanima dali stalno duva topli zrak ili se nekako zatvori,i kako menjaš remen kad ima ovaj lim oko propelera.Pozz

Ima na dnu rasecenu plastiku, taman da prođe remen......onda stavis tu novi remen i okrećeš rukom ventilator, dok ne okrenes ceo krug pa na neki nacin preskocis sva peraja i onda ga normalno namakneš na svoje mesto na pumpi, radilici i alternatoru (lepo smišljeno i lako, 2 minuta)......ako nisam zakomplikovao :osmeh:
 
Hvala sasacre, nisi zakomlikovao. Ja sam mislio napraviti na Ursusu c360 grijanje pa me zanimalo kako to funkcioniše.

Ako neko ima nek stavi slike da vidiš, a ako ne slikaću ja neki dan kad stignem.Ako imaš sličan ventilator, možda možeš da nabaviš polovno od nekog sličnog Zetora, čak i ako ne paše može da se suzi i preklopi i ovako je to nitnama fabrički povezano na hladnjak. A ova cev što ide u kabinu i ta klapna, sve može da se posle napravi :ppozdrav:
 
Marko lepo si ti do sada ulozio u njega. Vidim da volis da bude tip top, i volim takve ljude, pedantne, rekao bih ja.
E sad, to košta, ali očigledno je to i matoro i radilo lepo u našoj ravnici.
 
Aco, ulozilo se lepo do sada. Traktor je kupljen nov. Kupio ga je covek iz Crepaje. Zove se Milan Stojkov i bio je njegov vlasnik citavih 37 godina . Za njega sam cuo reci hvale od ljudi iz Crepaje kada sam pitao par ljudi ovde na forumu.
E sada, ja sam kupio od coveka iz Rume koji je imao samo ovlascenje (bio je vlasnik traktora svega par meseci) pa sve ukazuje da je preprodavac. Voleo bih da sam licno upoznao ovog Milana iz Crepaje i da ga pitam o traktoru bilo koje detalje. Svakako mu svaka cast kada za sve ove godine nije ni migavac a ni retrovizor polomio. Sve je fabricki i u prvoj boji. Ipak, godine ga jedu.

Evo novih radova :)

Na predhodnoj strani sam pitao da li je ok da se kocnice razdvoje tj da budu posebno jedna i druga. To sam i uradio da mi papucice ne bi propadale kada ih gazim posebno. Procedura je mnogo jednostavnija nego sto sam mislio. Samo se kod strugara presece na pola ovaj "mesac" tj izjednacivac, i nakaci se navoj kako ne bi tu curelo ulje, pa delovi na koji idu creva su vec fabricki.







 
Jesam. Nove glave su 7500 din u Goloboku. To sam saznao tek kada sam vec ostavio glave na rad i kada sam narucivao dihtunge. Moze se reci da se vise isplati uzeti nove glave, obzirom da se dobijaju kompletne .

Nemoj da ti je žao, nisi pogrešio jer su nove lošijeg kvaliteta... Mi smo na našu 47-icu nabacili nove i izbacivala je ulje kao tvoja sa starim glavama. Dalje, kum, vođen našim iskustvom, pošalje svoje glave sa 57-ice na remont i on je rešio problem...
Stric se pravio pametan i kupi nove glave za njegovu 47-icu i ima isti problem sa pljuvanjem ulja... Iz navedenog ću se uvek radije opredeliti za remont...
 
Dobro je onda. Ovo sada sigurno mora da je dobro. Traktor je lepo radio i nisam ni verovao da ce moci da promeni zvuk na bolje. Jos upali sve ovi lagani radovi pa ce taman lagano da se zagreva i da sve to legne.
 
Pitanje za zetoraše kolko su teški tegovi sa slike i koji je promer rupe u sredini tega i koja je debljina istog??
16k3qjn.jpg
[/IMG]
 
Gorane, kakve su cene ovih starudija tamo? Zanima me 6045 ili 7045, tako nesto. Kako ide uopste uvoz tih traktora? I ko je ovaj sto ti upao u fokus da kvari sliku?:haha:
 
Nazad
Vrh