Zetor

Kardan ako bi menjao ram za kabinu javi se ,inače ako neko zna gde ima ovakav ram neka javi.

Vazi, najverovatnije da hocu da ga skinem ali to tek mogu tacno da kazem kada mi dodje kuci i ja bio na tehnicki sa njim zbog registracije. :cool:
Kasnije sve jedno ce on dobiti jos puno jaci ram radi sigurnosti.
 
Ima li ko da vuce sa Zetorom 6011-7011 10t tereta?
Ja sam prošle godine vukao 10-10,5t robe u prikolicama vukao solidno. A sada vuce slabije, a radio sam mu pumpu jesenas.
Da li ja previše ocekujem od 6011 ili majstor nije dobro odradio pumpu?
 
Moze on za nuzdu da povuce i dosta vise.Kod nas u kraju sa 549 vuku po 12-13t tereta.Jednoosovinka i dvoosovinka u paru.Tako da bi on trebao to da nosi od sale.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Povukao sam i ja sa 539 jednoosovinku i dvoosovinku sa malo više od vagon kukuruza.
Nego mi ovaj slabije vuce od kada mu je uradjena pumpa, mada i troši manje.
 
Ima li ko da vuce sa Zetorom 6011-7011 10t tereta?
Ja sam prošle godine vukao 10-10,5t robe u prikolicama vukao solidno. A sada vuce slabije, a radio sam mu pumpu jesenas.
Da li ja previše ocekujem od 6011 ili majstor nije dobro odradio pumpu?
Ja sa mojim 7011 vucem oko 13-13,5t tereta i plus 2 prikolice po 1900kg i lepo ide igra se sa njima mogao bi ladno dve pune Zmajevke vuci bez problema.Moguce da ti pumpa nije dobro odradjena.
 
Povukao sam i ja sa 539 jednoosovinku i dvoosovinku sa malo više od vagon kukuruza.
Nego mi ovaj slabije vuce od kada mu je uradjena pumpa, mada i troši manje.
Ja sam imao vladimirca.Odradio pumpu i dizne traktor nikako nije isao,mrtav skroz.Ja uzmem i odvrnem gorivo na pumpi.Traktor se preporodio.Jeste trosio vise ali je isao bar duplo bolje.Sad to nema veze sa zetorom ali motor je motor i pumpa je pumpa na svakom i istu ulogu ima.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Kada ukljucim kardan, i direktno i preko menjaca, cuje se neki zvuk samo kad stojim napolju pored kardana. Iz kabine se nista ne cuje. Da li je to neki lezaj otisao i koliko je opasno da pokrecem pumpu za navodnjavanje dok se to tako cuje?
 
Ima li ko da vuce sa Zetorom 6011-7011 10t tereta?
Ja sam prošle godine vukao 10-10,5t robe u prikolicama vukao solidno. A sada vuce slabije, a radio sam mu pumpu jesenas.
Da li ja previše ocekujem od 6011 ili majstor nije dobro odradio pumpu?
Ja sa mojim 5011 vucem toliko.:osmeh: A potrosnja:sa 2l odem na njivu(4km )oprskam 440l i vratim se.:ppozdrav:
 
On taj teret treba da vuce od sale. Sa 539 vucem celu sezonu jabuka oko 8-9t, sve ukupno bruto budem 13t. To mu je gornji limit, dodatna tona-dve morao bi 2BH ici.
 
Moraću da pozovem nekog majstora da to proveri.
Nit se greje niti trosi ulje, niti dimi.
Javljam šta je na kraju.
 
Nisi jedini koji se zali na traktor posle remonta pumpe. Ja moju nisam radio samo iz straha jer mi je puno ljudi reklo negativna iskustva. Doduse, ima i pozitivnih iskustava. Ne znam kako bi to mogao da proveris bez skidanja iste.
 
Bospumpa od npr 5011 (na nemackom) ako nekom treba prevod neka se javi.

6miim7o.jpg


Xbc2ktf.jpg


xF2Dft1.jpg


5fTolbe.jpg


Ovde pise: okretati prema unutra = vise goriva = vise snage. kada sam se zezao sa svojim Zekanom dobijo je osetljivo vise snage.. a kada sam preterao crn dim kolko hoces :osmeh:
okretati ka spolja: manja goriva = manje snage

XCfYBcE.jpg


Ovo je pumpa od Zetora 5211 i od jacih tipova
zXgyCB1.jpg


okretanje desno +gorivo : okretanje levo -gorivo zavisno od modela samo 0.5 ili 1 okret! vise ne dobprinosi nikakav dobit samo ce dimiti.
NTmJihV.jpg


Vreme ubrizgavanja:
okretanje desno: pre ubrizgava
okretanje levo : kasnije ubrizgava
VbXRj47.jpg



Slike su sa Zetorforum de i uputsvo
 
Poslednja izmena:
Kolege, pitanje u vezi AC pumpe na 7011.....pročitao sam u ovoj temi na svim mestima gde se pričalo o problemu sa povlačenjem goriva, ali mi nešto opet nije jasno.....ko realno povlači i drži gorivo da se ne vrati, AC pumpa ili sama boš pumpa? Na 6911 mi je poznato kako se ponaša, kad uđe vazduh u instalaciju, ja normalno kad otvorim slavinu na rezervoaru pustim da se napuni čašica, pa posle je stegnem i počinjem da drukalicom nabijam dalje u sistem da prođe vazduh kroz oba filtera i kad čujem onu promenu zvuka, kao neko ubrizgavanje u pumpi, onda znam da je to to!
Kod 7011 imam providno crevo odmah iz rezervoara, na desnoj strani, tako da vidim da ima vazduha.....drukalicom kad pumpam, počinje da povlači, ali u čašici nikako da napuni komplet i izbaci vazduh.....izbacim vazduh i iz filtera, ali nikako drukalicom da čujem zvuk onaj koji ubrizgava kao u PVP.....menjao sam celu srž na AC pumpi (pumpa je nova takođe), onaj klipčić i onaj nepovratni ventil kad se skine onaj veliki šraf, ali opet ništa.....kao da nešto ne vuče gorivo dobro, pogotovo kad radi na leru, posle 5 min hoće da se ugasi i nabije vazduh u filtere. Zato sam prvo hteo da utvrdim ko vuče i drži da se gorivo ne vrati - jel AC? Kad ugasim traktor, polako se vraća u rezervoar i na providnom crevu se pojavi vazduh, ali iz smera iz motora, tj pumpe. Možda su samo bakarne platne na spojevima?
Mišljenja ili ista iskustva?
 
Zameni bakarne platne,vidi dali je čašica i gumica na mestu...proveri na čepu rezervoara odušak...
 
Zameni bakarne platne,vidi dali je čašica i gumica na mestu...proveri na čepu rezervoara odušak...

Odušak je ok, to provereno i skidan čep, isto se ponaša, gumicu proverio u startu, platne vizuelno i na sluh...ali ajde da ih izmenjam...opet mi je pitanje do koje tačke u nizu se drži gorivo i iza koje tačke se ne vraća, da bi najviše obratio pažnju na platne do tog mesta :sta:

- - - - - - - - - -

Da pojednostavim - da li je onaj nepovratni ventil u AC pumpi ispod onog velikog šrafa (kao da ih ima dva, jedno ventil, drugo klipčić sa nepovratnim ventilom) jedini nadležan da se gorivo na vraća unazad u rezervoar i da drži povučeno gorivo do pumpe?
 
Ima i iza pumpe,jesi menjao drukalicu

Jesam, čak sam je i proveravao da li radi, kad otvorim pumpu, na rupi ispod drukalice kad stavim prst, drukalica gura vazduh, odnosno uvlači u suprotnom smeru. Čitao sam ovde u temi, da ima i iza pumpe (onaj nemački naziv tog dela), ali mi neverovatno da čak na kraju, na povratnom vodu on drži pritisak i ne da da se vrati gorivo. AKo je tako, jel moguće da u boš pumpi ima negde lifta pa da uvlači vazduh i na taj način vraća gorivo?
 
Nazad
Vrh