Zetor

Jel znate mozda tacnu dimenziju remena ventilatora na Zetoru 7245? Kod mene se ne vidi nijedna oznaka.

Izgleda da niko ne zna, ako nekome bude trebalo da zna dimenzije su 17x1150Li


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@tile 1977 .....pazi, ima nas raznih :osmeh: neko radi poljoprivredu zato što mora, neko zato što ne zna šta bi drugo, neko zato što hoće i voli i da ne nabrajam :spavam:
isto tako neko voli da mu je sve pod konac i da uziva dok radi (taj sam) a ima i varijanti "nije bitno da li curi i da li je umazan" samo da može da se tera (moj ujak i stric, čak i teča)....e sad pošto imam 6911 i imao pre nekada 7011 i znam kako je raditi sa njima, a radim i sa IMT, nekad pre i Rakovicom i cenim taj luksuz Zetora.....a pošto mi ujak ima dva rusa 52 i 82, sad kupio i trećeg 82.1 (2005.) pa znam kako je jahati nakovanj ceo dan (uz dužno poštovanje prema snazi) nekako bi pre dao 6.000€ za široku kabinu i udobnu, nego za dva rusa za 3.500e. To je čisto moje mišljenje......vreme prođe, od posla se ne može pobeći, pa daj da bar uživam u tom radu i kad ga pogledam da mi puno srce :cool:

P.S: pored te njive, nekad će i da se trka sa komšijskim Torpedom pored u oranju ili branju ko će pre krug :osmeh:, a kad ga parkiram ispred kuće onda je i za izložbu ::namigivanje::

Potpisujem!

Inače taj 7011 za kojeg si pitao po meni realno u kakvom je stanju ja ne bi dao više o 5500 eura. Moj Zetor je '81 god, ja sam ga uzeo 2002 god i imao je 1150 rs, za 6000 eura. Jedino je kod mene naša uža kabina inače je bio u savršenom stanju, pisao sam ranije o tome.
 
Kaze jedino sto je uza kabina! Ja sa tom uzom kabinom ga ne bi uzeo ni za 3000 evra pa makar i da je nov. Zetor cim nema original kabinu je po meni nista od traktora. U rangu sa imt 560 ako ne i gori od njega. Imao sam oba pa zato smem da uporedjujem.
 
I siroka,i uska kabina,(sa dubokim krovom)su original zetorove,pravila ih je firma MOTOKOV BRNO,samo zavisno za koje je trziste pravljeno..cak su cesci traktori sa uskom kabinom,da imaju amortizere napred,kardan sa 2 brzine,540 i 1000,zadnje gume 30ice...
 
Jel ima netko od članova Zetor 11641 ili 11741? Ili zna nekog ko ima takav traktor? Zanima me kakvi su što se tiče motora, mjenjača, snage, ajnšlag... dakle kako su se pokazali. Kod nas ih ima malo, znam za dva sa kojima su ljudi u globalu zadovoljni.
 
Kaze jedino sto je uza kabina! Ja sa tom uzom kabinom ga ne bi uzeo ni za 3000 evra pa makar i da je nov. Zetor cim nema original kabinu je po meni nista od traktora. U rangu sa imt 560 ako ne i gori od njega. Imao sam oba pa zato smem da uporedjujem.


Druže odgovor ti je na nivou....kao da nikada nisi ni imao traktor, ako ti je to glavni reper za poređenje i ocenu traktora kao radne mašine, onda... nemamo šta da pričamo. Naravno da je veća bolja i kvalitetnija, ali je i ova kakva je takva je, bolja od većine kabina drugih proizvoćača iz te generacije. Ja bih ovaj uzeo i da nije imao kabinu, jer je prvi put ušao u njivu 21-u godinu posle godine proizvodnje. Imao sam ja i 560, i sa i bez kabine itd...
 
I siroka,i uska kabina,(sa dubokim krovom)su original zetorove,pravila ih je firma MOTOKOV BRNO,samo zavisno za koje je trziste pravljeno..cak su cesci traktori sa uskom kabinom,da imaju amortizere napred,kardan sa 2 brzine,540 i 1000,zadnje gume 30ice...
Kod mene na plocici u kabini pise Letostroj Letovice. A mislim da Zektor prica o slovenackim kabinama bez grejanja i tapacirunga.
 
Poslednja izmena:
Tako je produbljen je sad ima prednji deo ladicu i to bas lepo veliku,a nazad nema sanse da dohvatis glavom do krova.
 
Moze ali moras iskociti jer nema stepenica i trebalo bi bravicu napraviti sa spoljnje strane nego kada smo ga radili nismo o tome razmisljali mada nije to neki posao ali eto ostalo je tako.
 
Nazad
Vrh