Zetor

Pre je bilo problema i kada se okrece nesto lupalo i osetilo se da ponekad negde zapne.Tako se i moj deda zalio na isto i onda jednog dana zavrsio zakucan u tudje prikolice.Sada je majstor stavio novu spiralu i to posteno nabio i ne mogu da skinem da proverim sta se tamo desava.Radi volan nije da ide lako ali radi i necujem vise te cudne zvukove..A i majstor se vadi da on negarantuje za kvalitet delova i da su to loseg materiala spirale-turske.I kaze da te kuglice sto ja mislim da su mu ispale da to ne moze da ispane.Znam da volan treba da ima praznog hoda a koliko 10-15-30 stepeni ali ne sigurno 90 stepe od punog kruga koliko ja imam.I ako je do kajle sto je kolega Vlado 89 pre napisao,gde se to nalazi?Ako zna neko jos nesto o ovome neka napise,inace hvala svima.
 
Pre je bilo problema i kada se okrece nesto lupalo i osetilo se da ponekad negde zapne.Tako se i moj deda zalio na isto i onda jednog dana zavrsio zakucan u tudje prikolice.Sada je majstor stavio novu spiralu i to posteno nabio i ne mogu da skinem da proverim sta se tamo desava.Radi volan nije da ide lako ali radi i necujem vise te cudne zvukove..A i majstor se vadi da on negarantuje za kvalitet delova i da su to loseg materiala spirale-turske.I kaze da te kuglice sto ja mislim da su mu ispale da to ne moze da ispane.Znam da volan treba da ima praznog hoda a koliko 10-15-30 stepeni ali ne sigurno 90 stepe od punog kruga koliko ja imam.I ako je do kajle sto je kolega Vlado 89 pre napisao,gde se to nalazi?Ako zna neko jos nesto o ovome neka napise,inace hvala svima.
Isto sam toliko lufta imao i ja na mom zetoru,mislim da je bilo vise od 90 stepeni, stavio sam nov puz volana, postoji caka kad se on montira a da ti ne ispadne ni jedna kuglica, ali moras da znas da lufta moze da ima na jos mnogo mesta, sto je kod mene bio slucaj, stavio sam ona dva srafa nova koja drze ono burence sa kuglicama kroz koju prolazi vreteno, pa smo onda zamenili i jednu i drugu deklu kucista upravljaca{mislim da je tu bilo i najvise lufta}.Rezultat svega toga je da bukvalno ima 2-3 cm levo desno u volanu, ali sam se da kazem i to, na kraju i pokajao sto sam i radio sve to, za te pare sam mogao da ubacim orbitol i pumpu i klip i dobijem hidro volan
 
Zetoraši kakav bi mi malčer preporučili za zetora 5011 kolko cm?
 
Danas sam morao da premestim spremac, pa da ne bi vadio Deutza iz garaze. Zakcio spremac na Zetora, digao je odlicno, samo mu je treba kraci topling, rotori su skoro bili na zemlji. I trebalo mu je dosta tegova napred, ali je radnik malo pomogao.


 
Zetordzije pomoc komsiji Zetor 5711 evo vec drugi put pomesao naftu i ulje znaci toliko je nalio u karter da je vec na merac pocelo da izbija.Prvi put mu je bila crkla Bos pumpa i uzeo je drugu u Kisacu remontovanu i sada opet navodno nam jedan Bosista rece ili su dizne propisale ili je na ac pumpu.E sad da je na dizne propiso traktor bi tesko palio,a ovaj zvekne na pola kljuca i jako lepo radi u leru i opterecenju.
 
Proveri da li ima cevčicu na boš pumpi za preliv, tj. odušak ba kojem izbacuje višak. Kod nas je bio slučaj da je traktor došao sa čepom, pa je sav višak nafte gurao u karter.
Ako se dobro sećam, na svakih 70 sati se zameni ulje. Kad ispuštaš bude fina količina nafte umesto ulja. A sipaš redovno motorno ulje.
Druga varijanta je ac pumpa, na njoj takođe može da probije do kartera...
 
Bio sam danas da pogledam jednog 7011, ali nisam obratio pažnju na dimenziju. Da li pre svakog prvog startovanja hladnog motora se mora povući saug? I jel imate neki poseban savet za kupovinu ovog modela Zetora?
 
Verovatno mu je pumpa losija pa zato mu treba sauk,a gume su 16,9-28. Obrati paznju na hidrauliku dali slinavi oko podiznih ruku i ispod ploce.
 
Alnaser nije menjan. Sve je fabricki. Upalio je na zub,i lepo radi i prima gas. Nazad oko poluga hidraulike je sav mastan.
 
Ima i to svojih prednosti....

1. Teže će zarđati
2. Znači da ima ulja čim curi.... Kad prestane da curi onda se zabrini!:osmeh:
 
Što bi reko jedan moj kolega: "Jebeš traktor koji ne ostavi markir gde je bio parkiran!"
 
Kod mene je slično... Zetor suv odozdol, a ferga balavi kod zamajca, šta god da mu radim...
 
Zetor 5711 komsijin evo vec treci put mesa naftu i ulje prvi put PVP se raspala skroz i nije gurala napolje naftu na preliv vec u karter,drugi put kupljena remontovana pumpa u Kisacu i posle celog dana freziranja opet pomesao ulje i naftu greska na PVP-u semering bio ostecen nestrucnim postavljanjem i sada opet pomesao ulje i naftu sto se i zbog cega to desava?

- - - - - - - - - -

Proveri da li ima cevčicu na boš pumpi za preliv, tj. odušak ba kojem izbacuje višak. Kod nas je bio slučaj da je traktor došao sa čepom, pa je sav višak nafte gurao u karter.
Ako se dobro sećam, na svakih 70 sati se zameni ulje. Kad ispuštaš bude fina količina nafte umesto ulja. A sipaš redovno motorno ulje.
Druga varijanta je ac pumpa, na njoj takođe može da probije do kartera...
Ima cevcicu i prohodna je duvali smo kroz nju nema zacepljenja,a AC pumpa je nova kako da je proverim da ona ne zajebava jel se to moze videti na neki nacin ili samo izmenom?
 
Kaze mi rodjak, da mu je major 76ks dw, nov traktor sa istina malim spremacem 2,1 ili 2,2m jedan rotor, na 4ha u pripremi proljetos samo jedan prohod, posrkao tacno 37 litara ED. Sto je mnogo, mnogo je.
 
Nazad
Vrh