Zetor

Na 355/360 odgovara "laka" prednja vuca,nebitno sa kog je zetora skinuta.Uglavnom sam je vidjao na 5545,5745,a mozda je isla na jos neki.
Odgovara i od DZemsa,ali uz prepravke.Ima na jednom forumu jedan moj zemljak iz Blaca sto je ugradio i detaljno to opisao i to je najjeftinije,ali ima malo vise rada da se ona nabaci.
 
Ja se secam da je pre par godina jedan clan prodavao 7011 za 5000e i da je se zalio na forumu da nikako ne moze da ga proda,a navodno je bio u dobrom stanju.Tako da su sad ove cene definitivno otisle u nebesa.Inace je pre par meseci bio na oglasima jedan 5748 sa velikom kabinom i u dobrom stanju sa dobrim gumama za 5500e,bio je u LE i imao je vitlo,mozda ga je neko zapazio.
Ja sam taj i jeste to je bilo pre dve godine.I sada bih ga prodao Za iste pare stim sto je sada zreo za generalku... A nisam mogao da ga prodam zato sto mi je selo na losem glasu zbog dobrih trgovaca(cigana).
 
I ja sam za mog 7011 trazio 5500evra sredjen ljudski za mene i na kraju spustio cenu na 5200e zbog guma e kada mi dodjose dvojica prodavaca drva i kazu znas li ti koje su to bre pare nudili mi 4500e ja reko,a jel vi znate koliko je 6 meseci rada svaki dan oko toga traktora da bi ga doveli u radno stanje da lici na traktor da kad odes na njivu samo nakrivis kapu i zavalis se u sediste i nemislis oceli sta crci ili otpasti e onda sam im pokazao izlaz iz avlije i odustao od prodaje!
 
Tomo ako je to trajalo 6 meseci uz pozamasnu sumu onda verujem da ljucki sredjeno :bravo:sto zna jedino onaj koji cest gost u tvojoj kuci i poznaje te . Ako je sklepano da radi a najduzi zahvat je bilo susenje farbe onda sta reci . Kupiti tako sta za ogromne pare i opet jovo nanovo samo bez farbanja :sjasi:
 
I ja sam za mog 7011 trazio 5500evra sredjen ljudski za mene i na kraju spustio cenu na 5200e zbog guma e kada mi dodjose dvojica prodavaca drva i kazu znas li ti koje su to bre pare nudili mi 4500e ja reko,a jel vi znate koliko je 6 meseci rada svaki dan oko toga traktora da bi ga doveli u radno stanje da lici na traktor da kad odes na njivu samo nakrivis kapu i zavalis se u sediste i nemislis oceli sta crci ili otpasti e onda sam im pokazao izlaz iz avlije i odustao od prodaje!
I moj zekan ce dobije remont posle setve i farbanje i sto kazes nakriviš kapu i pici.
 
Zna li neko koja je razlika izmedju zetora 3320 I 5211 osim godista,dvoumim se izmedju ta 2 modela,mislim dali vredi razlika u ceni?
 
Ono što ja znam;

- 3320 ima vanjsku pumpu hidraulike, 5211 ima klasičnu pumpu u dnu kućišta diferencijala

- 3320 ima polovljenje brzina, ima papučica na dnu kabine. To može da se radi u vožnji i pod opterećenjem.

- motor im je identičan (isti model, ista snaga, ista zapremina, isto 3 klipa)

- 3320 ima nešto jaču hidrauliku

- 3320 je nešto malo teži
 
Hvala,a koja je prava snaga,posto negde pise 31kw a negde 37kw?
 
Poslednja izmena:
zdravo drugari ! trebam pomoc.... zetor 6718 kada prebacim u trecu brzinu iz druge ili cetvrte nebitno krciiii stenje **greška li ga kakav zvuk sve ne pusta ! jel imao neko slican problem ?
 
Oba imaju istu snagu, 51KS. Mislim da postoje neke mnogo starije serije 5211 koje su malo slabije ali nisam siguran.

E sada je pitanje sta znaci mnogo starije. Imam 5211 `87. god, kupljen nov i fabrika mu deklarise 33kw ili 45 ks. Mislim da je taj isti motor imao 31kw u 5011, a kasnije(negde od 89-90) je pojacan na 50 ks.

@lanmi
5211 ja sjajan traktor za sitnije poslove tipa setve, medjuredne odrade, prskanja i slicno. Mada se ne boji ni ozbiljnog posla. Nisam nikada vozio 3320, pretpostavljam da je bolji i malo usavrseniji, e sada kolika je razlika u ceni i sta se tebi isplati pojma nemam. 5211 trosi isto ili manje od 539 (imam oba u dvoristu i oba smo kupili nove) i jedna od najvecih mana mu je sto je toliko kratak da se jedva uglavis sa kantom od 20l imedju rezervoara i prednjeg tocka da sipas naftu(pomaze ako namotas pun levi). A traktor je toliko okretan da bi ga u pusnici moglo okrenuti.
 
Koristim ovaj zimski period, pa sam skinuo dizne i poslao ih u bosch servis Zeravica na kontrolu. Pozvali me telefonom i rekli da treba da se menjaju ulosci na svim diznama na moju zalost. Naravno da sam morao da se slozim sa time, sta mi drugo preostaje.
Juce stigle dizne a danas nakacene i ociscen sistem goriva (skidane cevi od rezervoara do AC pumpe i ociscena casica koja je bila puna trunja iako je pre par meseci stavljena nova kao i filter u njoj. Tek sam sada video koliko znaci taj mali filter u casici.

Traktor sada lakse pali koliko vidim, a takodje, dim je drugaciji. Nekada kada mu das nagli gas, on prvo pogura crn dim pa se tek onda izgubi i sagoreva lepo, a sada je to beli dim pri naglom jakom gasu, i posle nema bukvalno nista. Definitivno bolje sagoreva sada.
Pre je znao da pri malom ler gasu preko rupe auspuha isprska kompresor tj da ga okupa u ulje, a danas je solidno radio na leru i to nisam primetio. Praticu dalje kako se stvari odvijaju.

Takodje, naslelovani su i ventili. Usis na 20 a izduv na 30 (hvala kolegi muhanicar na informaciji). Isto mislim da je lepsi zvuk motora. Kaze majstor da su bili labavi svi, a pogotovo usisni ventili.

Evo i cene kostanja dizni. Znam da sam trebao da javim kolegi Andrija imt 542, ali se ne secam kome bese jos..

Zamena uloska dizni 4x1400 din = 5600 din
Bakarne podloske 8x12x1 = 80 din
Usluzni radovi servisera = 1200 din

Ukupno 6880 din + brza posta + 10e majstor za skidanje dizni, ventile i sitnice.
 
Danas sam gledao Majora 80 i na oko mi se jako svidio.Kako sam mušterija za još jedan (to mi je hobi više nego potreba) moram sačekat pravilnik o subvencijama.Cijena je 25500evra,subvencija je bila prošle god. 7500 pa minus 4000 pdv tako da bi me izašao oko 14000 što bi bilo prihvatljivo.Ima li ko iskustva sa tom serijom zetora?
 
Pocetak remonta
DSC02141.jpg
[/URL][/IMG]
DSC02142.jpg
[/URL][/IMG]
DSC02143.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh