Zetor

U 7211 moze ali u 70 11 nemo,s nikako...Vi sto se bunite za cene Zetora i Golfa 2 zasto ih jednom neobireti vi pa da onda svi kupujemo po realnim cenama . Ja ima 2 i nijedan mi nije bio skup a Massey mi bio jako skup. Sta da se radi. :ppozdrav:
 
Ja se secam da je pre par godina jedan clan prodavao 7011 za 5000e i da je se zalio na forumu da nikako ne moze da ga proda,a navodno je bio u dobrom stanju.Tako da su sad ove cene definitivno otisle u nebesa.Inace je pre par meseci bio na oglasima jedan 5748 sa velikom kabinom i u dobrom stanju sa dobrim gumama za 5500e,bio je u LE i imao je vitlo,mozda ga je neko zapazio.
 
6711 je cesto na oglasima za oko 3500-4000e. Ne vidim neku znacajnu razliku izmedju 6711 i 6911. Doduse, ne znam da li ste vi primetili, ali su cene traktora otisle malo gore.
Kada sam pre skoro tri godine kupovao traktor, pratio sam svakodnevno cene univerzal 445, zetora od 50-70hp i bilo je jeftinije nego sada u proseku za nekih 500e.

@kockasalascenej
Kakva je razlika u izolaciji sada? Jel je dosta tise u kabini?
Nemoze se uporediti ta kabina uzana sa ovom ...odlicno je ispalo'
 
U ma kako dobrom stanju traktor bio uvek je potrebno ulaganje, sredi ovo ono dodaj majstor klinac palac i eto jos koja stotina hiljada dodatnog troska i na cemu si ? Dodje na krajuu 2/3 cene novog drlog od 30+ godina

Morace da malo smanje ribu trgovci ili nista od posla . Jbt ko da pare sneba padaju , jos kaze sta ti je to 5000 . Jes nije nista al aj ga zaradi majstore .
 
Kad pocnes da odvajas sa strane i stedis, vidis kako gomila sporo napreduje.
a da stvar bude jos kontradiktornija, cene zetora porasle kada je drzava smanjila subvencije sa 100 na 20ha, kada je evro skocio sa 115 na 124, kada je cena poljoprivrednih proizvoda pala itd.
 
Kad pocnes da odvajas sa strane i stedis, vidis kako gomila sporo napreduje.
a da stvar bude jos kontradiktornija, cene zetora porasle kada je drzava smanjila subvencije sa 100 na 20ha, kada je evro skocio sa 115 na 124, kada je cena poljoprivrednih proizvoda pala itd.

Stednja je kao slajf u mestu nikako krenuti a cene rastu . Bio sam prisutan kada je jedan prekupac uzeo nekompletnog rusa 552 za hiljadu i kususr na licitaciji ono malo sto je faliio nadomestio polovnim ofarbao pa posto znam odakle je video po oglasima verovatno isti traktor za preko 5 :sta:

Zetori su jako dobri traktori no ne toliko da opravdavaju ove balone od cena . Posto je to sve staro i mora da se radi, bez obzira sto je ulickano, onda se uzima nesto za malo para pa se sredjuje kad je bal nek je bal a ne neki prekupljeni koji je bio verovatno u losem stanju nategnut i okrecen i ceka se neko za natezanje ...
 
5711 ima 55-57 hp. U mojoj saobracajnoj pise da ima 55hp a po broju bosch pumpe u Zeravici su mi rekli da ima 57.
Precnik klipa je 95x110.
6711 ima precnik klipa 100x110 i snagu od 59-65hp a 6911 ima 102x110 i 65hp.
 
Pa zbog toga sam i pitao bas juce bosch servis zeravica da mi kazu koliko hp ima moj traktor po broju pumpe, i kazu da ima 57 a na saobracajnoj 55hp, tako da mi to govori da je do pumpe. Nema gde drugo da bude razlika obzirom da su motori svi isti sa istim precnikom klipa. Njima cu da posaljem pumpu i dizne na proveru za 3-4 dana, i kazu da ce fabricki stelovati na 57hp.
 
Moze biti i u pumpi, a i u standardu ispitivanja ks. Nije sve jedno da li je DIN ili SAE standard.

- - - - - - - - - -

Pa zbog toga sam i pitao bas juce bosch servis zeravica da mi kazu koliko hp ima moj traktor po broju pumpe, i kazu da ima 57 a na saobracajnoj 55hp, tako da mi to govori da je do pumpe. Nema gde drugo da bude razlika obzirom da su motori svi isti sa istim precnikom klipa. Njima cu da posaljem pumpu i dizne na proveru za 3-4 dana, i kazu da ce fabricki stelovati na 57hp.

Na 55 ks mozda manje placas kao na 57 :osmeh: kao ja sto placam vise zbog diletanta koji su pisali vise ks nego sto ima traktor.
 
Eto naucio sam jos nesto :) Svako saznanje dobro dodje.

- - - - - - - - - -

Jos jedno pitanje i necu vas daviti :osmeh: Koliko se krece cena prednje vuce od Zetora oko 60ks i gde bi se mogla naci?
 
Svako ko je pametan, uci dok je ziv :osmeh:
Samo pitaj. Video sam medju oglasima. Oko 1000-1500 moze da se kupi p.v., zavisi od modela...
 
Uh, mislim da znam, ali bolje da ne napisem, jer nisam sasvim siguran... bolje da sacekamo iskusniju/e kolegu/e. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh